بیاتومگ – با باکس آفیس ۱۱ مرداد ماه همراه با ما باشید. فیلم بسیار مورد انتظار و اکشن Mission: Impossible – Fallout (ماموریت غیرممکن – فال‎اوت) با بازی تام کروز در اولین هفته حضورش بر روی پرده نقره‌ای سینماها، با کسب فروش داخلی ۸۹ میلیون دلار، بر صدر جدول باکس آفیس این هفته تکیه زد.

فیلم ماموریت: غیرممکن با بودجه ۱۷۸ میلیون دلاری ساخته شده است و در فروش خارجی خود نیز به مبلغ ۱۱۶ میلیون دلار دست یافته که ۲۴ میلیون دلار آن مربوط به فروش در داخل کره جنوبی می‎باشد. ششمین فیلم از مجموعه فیلم‌های ماموریت: غیرممکن تاکنون به فروش جهانی ۲۰۵ میلیون دلاری دست یافته است.

در جایگاه دوم جدول باکس آفیس این هفته، فیلم موزیکال Mamma Mia: Here We Go Again! (ماما میا! دوباره شروع شد) قرار دارد که در هفته گذشته بر صدر جدول ایستاده بود. این فیلم در دومین هفته از اکرانش به فروش داخلی ۲۶ میلیون دلاری دست یافت تا فروش کلی داخلی خود را به مبلغ ۸۲ میلیون دلار برساند. فیلم ماما میا ۲ که با بودجه نسبتا زیاد ۷۵ میلیون دلاری، خود را به گیشه رسانده است، تاکنون در فروش خود در سراسر جهان به جز آمریکا به مبلغ ۱۱۰ میلیون دلار دست یافته که فروش جهانی‌اش را به رقم ۱۹۲ میلیون دلار می‎رساند.

فیلم اکشن و هیجان‎انگیز The Equalizer 2 (برابرساز ۲) با بازی دنزل واشنگتن نیز این هفته با کاهش فروش ۵۸ درصدی نسبت به هفته گذشته روبه‌رو شده و از جایگاه دوم به چهارم سقوط کرده است. این فیلم در این هفته به فروش داخلی ۲۰ میلیون دلاری دست یافته تا فروشش در داخل آمریکا پس از دو هفته را به رقم ۷۱ میلیون دلار برساند. فیلم برابرساز ۲ تاکنون به فروش خارجی ۶ میلیون دلار دست پیدا کرده است.

انیمیشن Teen Titans Go! To The Movies (تایتان‌های جوان به سینما می‎آیند!)، دیگر فیلم تازه‎اکران‌شده این هفته است که با کسب فروش ۱۵ میلیون دلاری در داخل آمریکا، در جایگاه پنجم جدول باکس آفیس قرار گرفته است. این انیمیشن که با بودجه ۱۰ میلیون دلاری ساخته شده، در فروش خارج از آمریکا نیز مبلغ ۱.۵ میلیون دلار را کسب کرده که فروش جهانی‎اش را به مبلغ ۱۶.۵ میلیون دلار افزایش می‌دهد.

هفته آینده نیز انتظار می‌رود فیلم علمی-تخیلی و هیجان‌انگیز The Darkest Minds (تاریک‌ترین ذهن‌ها)، فیلم فانتزی Christopher Robin (کریستوفر رابین) محصول کمپانی دیزنی و فیلم اکشن و کمدی The Spy Who Dumped Me (جاسوسی که از من روی برگرداند) به اکران دربیایند.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Mission: Impossible - Fallout۸۹۸۹۱۷۸۱
۲Mamma Mia! Here We Go Again۲۶۸۲۷۵۲
۳Hotel Transylvania 3: Summer Vacation۲۱۱۲۸۸۰۳
۴The Equalizer 2۲۰۷۱۶۲۲
۵Teen Titans Go! To The Movies۱۵۱۵۱۰۱
۶Ant-Man and the Wasp۱۴۱۸۹-۴
۷Incredibles 2۱۲۵۷۸-۷
۸Jurassic World: Fallen Kingdom۱۰۴۰۱۱۷۰۶
۹Skyscraper۸۶۲۱۲۵۳
۱۰The First Purge۳۶۶۱۳۴
  • فروش‎ها به میلیون دلار است.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می‎شود.
  • فروش‎های داخل جدول تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می‎باشد.
  • در متن، منظور از فروش داخلی، فروش داخل آمریکا و منظور از فروش خارجی، فروش خارج از آمریکا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *