رابرت ردفورد - فیلم Captain America: The Winter Soldier (کاپیتان آمریکا: سرباز زمستانی)

بیاتومگ – رابرت ردفورد پس از یک کارنامه بازیگری برجسته و درخشان که با همکاری در شکل‌گیری جشنواره فیلم ساندنس و حمایتش از فیلم‌های مستقل، حتی درخشان‌تر نیز شده، از بازنشستگی‌اش از بازیگری خبر داد. ردفورد که اکنون ۸۱ سال سن دارد، بیش از ۵۰ سال را در صنعت سینما سپری کرده و اکنون تصمیم گرفته که زمان کناره‌گیری است.

او به تازگی بازی در فیلم The Old Man & The Gun (پیرمرد و تفنگ) را به پایان رسانده است، بنابراین، فیلم پیرمرد و تفنگ، فیلم نهایی این بازیگر دوست داشتنی خواهد بود که یک دوره بازیگری خارق العاده را به پایان می‌رساند. رابرت ردفورد حرفه بازیگری خود را در سال ۱۹۶۲ و با فیلم War Hunt (در جستجوی جنگ) آغاز کرد اما فیلم Butch Cassidy and the Sundance Kid (بوچ کسیدی و ساندنس کید) محصول سال ۱۹۶۹ بود که جاه‌طلبی حرفه بازیگری او را به سطح بالاتری برد و او را به فردی شناخته‌شده تبدیل کرد.

با گذشت زمان، دخالت او در دنیای سینما بیشتر می‌شد و از همین رو، او کمپانی ساندنس پروداکشن را تاسیس نمود و کارگردانی بسیاری از فیلم‌های خود را برعهده داشت. او در دوران کاری خود، تنها در سینما بازی نکرده بلکه در تئاتر و تلویزیون نیز فعالیت داشته است. او علاوه بر جوایز و افتخارات مختلف، جایزه اسکار بهترین کارگردانی را برای فیلم Ordinary People (مردم عادی) بدست آورد.

رابرت ردفورد و پال نیومن - فیلم Butch Cassidy and the Sundance Kid (بوچ کسیدی و ساندنس کید)
رابرت ردفورد و پال نیومن – فیلم Butch Cassidy and the Sundance Kid (بوچ کسیدی و ساندنس کید)

خبر بازنشستگی رابرت ردفورد از بازیگری گرچه ناراحت‌کننده است اما چندان تعجب برانگیز نمی‌باشد. ردفورد در این مصاحبه اظهار داشت:

“هر چیزی ممکن است اما من کاملا به این نتیجه رسیده‌ام که دوران من در دنیای بازیگری به سر رسیده و پس از فیلم پیرمرد و تفنگ به سوی بازنشستگی خواهم رفت چراکه من از سن ۲۱ سالگی در حال بازیگری و نقش‌آفرینی بوده‌ام.”

او در ادامه اضافه کرد:

“با خودم فکر کردم دیگر کافی است. حال چرا نباید با این فیلم که بسیار شادکام و مثبت است، از این صنعت خارج شوم؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *