بیاتومگ – در Movie Award های مختلفی که برگزار شد یا قرار است که در آینده برگزار شود مثل گلدن گلوب یا SAG، زیاد به عناوین جزئی در فیلم های ابر قهرمانی مثل بهترین قدرت جادویی و بهترین استفاده از آتش توجه نمی شود و برای آنها جایزه ای هم در نظر گرفته نمی شود. برای پر کردن این خلاء ما تصمیم گرفتیم این موضوع را باز و بهترین این عناوین را از فیلم های ابر قهرمانی معرفی کنیم.

۲۰ – وطن پرست ترین کاراکتر: Captain America

Captain America
Captain America

بیشتر سال ها استیو راجرز برنده ی این عنوان بوده است. اما در سال ۲۰۱۶ تغییراتی در نحوه وفاداری این ابر سرباز به وجود آمد. در فیلم Captain America: Civil War استیو (کریس اوانز) در مقابل Tony Stark (رابرت داونی جونیور) و دولت آمریکا ایستاد. در حرکتی که او در فیلم انجام داد سعی کرد تا باکی (سباستین اِستَن) را نجات دهد به جای اینکه از مقامات دولتی پیروی کند. ولی ما هنوز بر این نظر هستیم که Captain America وطن پرست ترین کاراکتر ابر قهرمانی سال ۲۰۱۶ است. او در فیلم از مسئولان پیروی نمی کرد، اما در ادامه معلوم شد که استیو کار درست را انجام داده است.

۱۹ – بهترین خلافکار زن: Harley Quinn

Harley Quinn
Harley Quinn

امسال سال خوبی برای بازیگران زن در فیلم های برگرفته شده از کتاب های کمیک بود. اگرچه کاراکترهای زیادی برای این عنوان وجود نداشتند، اما ما امیدوارم هر سال تعداد آنها بیشتر شود. مطمئنا هارلی کوئین (مارگات رابی) در فیلم Suicide Squad 2016 یکی از بهترین بازیگران این فیلم بود. کاراکتر جذابی که یک چوب بیسبال در دست دارد و گاهی اوقات کارهای دیوانه وار انجام می دهد. به این نکته نیز باید توجه شود که بعضی از بدلکاری ها در فیلم توسط خود رابی انجام شده است و این واقعا برای او عالی است. دومین فردی که به هارلی در این عنوان نزدیک است، Peggy Carter (هِیلی اَتول) می باشد. او در سریال Agent Carter که امسال بعد از دو فصل به پایان رسید، یکی از بهترین قهرمانان مارول بود. اگرچه او دامن می پوشید و رسمی به نظر می رسید اما با همین وضع دشمنان خود را شکست می داد.

۱۸ – بهترین مجرم اصلاح شده: Heatwave

Heatwave
Heatwave

همه ی کاراکترهای خوب همیشه از ابتدا خوب نبوده اند. هم مارول و هم دی سی کاراکترهایی دارند که ابتدا خلافکار بودند و بعدا اصلاح شدند. اگر بخواهیم بهترین این کاراکتر ها را انتخاب کنیم، بدون شک این فرد میک ریکی با نام مستعار Heatwave (با بازی Dominic Purcell) خواهد بود. او یکی از ستاره های فیلم Legends of Tomorrow است. اولین حضور او در کنار همکار خلافکارش Leonard Snart/Captain Cold بود و سال گذشته در زمره ی خلافکاران بود. امسال تغییراتی روی میک صورت گرفت، او در حالی که به خلافکار بودن افتخار می کرد، تصمیم گرفت به عنوان یک قهرمان زندگی کند. نزدیکترین فرد به میک برای رقابت در این عنوان ستاره ی کاراکتر دنیای مارول Luke Cage است. لوک فقط یک مجرم نیست. او در این عنوان دوم شد چون حداقل به اندازه ی میک خلافکار نبوده است.

۱۷ – بهترین خدمتکار: Alfred

Alfred
Alfred

دو آلفرد برای کسب این عناون وجود دارند. یکی آلفرد در فیلم Batman v Superman با بازی جرمی آیرنس و دیگری آلفرد در فیلم Gotham با بازی شان پِرت وی است. هر دو زیبایی های خود را در فیلم ها دارند. اما کاراکتر پرت وی نسبت به جرمی آیرنس سخت تر، جوان تر و تیره تر  است و وقتی بیشتر دقت می شود، مشخص است که جرمی آیرنس بیشتر برازنده ای این عنوان است. نزدیکترین گزینه به جرمی برای دریافت این عنوان Edwin Jarvis با بازی (جیمز دارسی) می باشد. او با Peggy Carter همکاری می کند تا با همدیگر خلافکاران را متوقف کنند.

۱۶ – بهترین قدرت جادویی: Doctor Strange

Doctor Strange
Doctor Strange

مارول در سالی که گذشت کاراکترهایی با قدرت جادیی معرفی کرد که یک از بهترین آنها Doctor Stephen Strange با بازی بندیکت کامبربَچ (Benedict Cumberbatch) بود. دکتر استرینج یک فصل جدید در کاراکترهای مارول است. Doctor Strange قدرت های جادویی شگفت انگیزی مثل Ancient One دارد. اکثر کاراکترهای ابرقهرمانی قدرت خود را از راه آزمایش ها یا حوادث عجیب به دست می آورند ولی Doctor Strange برای بدست آوردن این قدرت به سختی کار و مطالعه می کند. این روش او یک تغییر قابل توجه در این نوع کاراکتر ها است. دومین نفر نزدیک به Doctor Strange اسکارلت ویچ با بازی الیزابت اولسِن در فیلم Avengers می باشد. او یکی از قوی ترین کاراکترهای فیلم است اما در مقایسه با دکتر استرینج در رده ی دوم قرار می گیرد.

۱۵- بهترین ابر قهرمان در تغییر اندازه: Ant-Man 

Ant-Man
Ant-Man

Marvel و DC هر دو جذب یک قهرمان با موهای قهوه ای و کت و شلوار شدند که می تواند تغییر اندازه بدهد. این قدرت او واقعا چشمگیر است. اما وقتی Ant-Man خیلی کوچک می شود در مورد ابر قهرمان بودن آن شک می شود. اگرچه فیلم Ant-Man بجای ۲۰۱۶ در سال ۲۰۱۵ اکران شد. اما او در فیلم Captain America: Civil War نیز حضور پیدا کرد و به عنوان بهترین کاراکتر ابرقهرمان در تغییر اندازه ی خود شناخته می شود. نزدیکترین رقیب Ant-Man در این عنوان Ray Palmer با بازی بِرَندون روث از فیلم Legends of Tomorrow می باشد. اگرچه Ray یکی از کاراکترهای بیسار جالب در سال ۲۰۱۶ بود، اما در مقایسه Ant-Man، برنده مشخص است.

۱۵ – بهترین قاتل: White Canary

White Canary
White Canary

رهبر جدید قهرمان ها، White Canary یکی از بهترین ابرقهرمانانی است که در DC دست کم گرفته شده است. در ابتدا Canary در سریال Arrow حضور داشت. سارا لینس با بازی کیتی لوتز (Caity Lotz) یک قاتل با قابلیت سفر در زمان بود در حالی که خواهر او لورل با بازی کیتی کَسِدی (Katie Cassidy) بدل به یک Canary جدید شده بود و با نام Black Canary فعالیت می کرد. لورل ممکن است قابل توجه تر باشد اما سارا طرفداران بیشتری دارد. لورل علاوه بر اینکه یک قاتل آموزش دیده بود با جنبه های تاریک شخصیتش نیز به راحتی کنار آمده بود. امسال او خودش به عنوان یک رهبر در فیلم Legends of Tomorrow بود و همه منتظر هستند تا واکنش او را نسبت به بازگشت Rip Hunter با بازی آرتور دِیرویل (Arthur Darvill) در سال ۲۰۱۷ را ببینند. کاراکتر The Winter Soldier شاید یکی از بهترین قاتل ها در مارول باشد اما او شستشوی مغزی شده بود و مجبور بود تا کارهایی که دیگران به او دیکته می کنند را انجام دهد.

۱۴ – بهترین استفاده از آتش: Ghost Rider

Ghost Rider
Ghost Rider

تعداد زیادی ابرقهرمان با قدرت استفاده از آتش امسال روی صحنه آمدند و ما علاقه مندیم بهترین آنها را معرفی کنیم. تاکنون بهترین کاراکتر در این زمینه Ghost Rider با بازی گابریل لونا (Gabriel Luna) در سریال Agents of S.H.I.E.L.D می باشد. در مقابل فیلم Legends of Tomorrow نیز چند کاراکتر خوب آتشی معرفی کرد، Heatwave یکی از آنها بود اما محبوبیت و جذابیت او به اندازه Ghost Rider نبود.

۱۲ – بهترین کاراکتر جدید: Wonder Woman

Wonder Woman
Wonder Woman

مثل همیشه در سال ۲۰۱۶ نیز کاراکترهای ابرقهرمانی جدیدی به Marvel و DC اضافه شدند. هیجان انگیزترین این کاراکتر ها Wonder Woman با ابزی گَل گِدات در فیلم Batman V Superman بود. گدات علاوه بر اینکه در این فیلم حضور داشت قرار است در سال ۲۰۱۷ در فیلم اختصاصی Wonder Woman دوباره روی صحنه بیاید. دیگر کاراکتر جدید در سال ۲۰۱۶، Black Panther با بازی چادویک بوسمن (Chadwick Boseman) است که در فیلم Captain America: Civil War حضور داشت و قرار است فیلم اختصاصی او نیز در سال ۲۰۱۸ ساخته شود.

۱۱ – بامزه ترین ابرقهرمان: Deadpool

Deadpool
Deadpool

مطمئنا شما هم با ما هم عقیده اید که هیچ ابر قهرمانی در سال ۲۰۱۶ به اندازه ی Deadpool بامزه و طنز نبوده است. در تمام صحنه ها کاراکتر Deadpool وید ویلسون با بازی رایان رینولدز در حالی خنده و شوخی است حتی در حین نبرد با دشمنانش و در آخر فیلم او گاه و بی گاه این کارها را در فیلم تکرار می کند. Deadpool با این فیلم محبوبیت بسیاری بدست آورد و این باعث شد تا تولید نسخه ی بعدی آن برای سال ۲۰۱۸ برنامه ریزی شود. در حالی که Deadpool برنده ی این عنوان است اما در کنار او می توان به Spider-Man با بازی تام هلند اشاره کرد او نیز کاراکتر طنزی در فیلم Captain America: Civil War داشت، اما حضور کوتاه او در فیلم کجا و کارهای وید ویلسون در فیلم Deadpool کجا!

۱۰ – دلخراش ترین مرگ: Captain Cold

Captain Cold
Captain Cold

استفاده از کمدی بدون تراژدی برای متعادل کردن آن چه فایده ای دارد؟ در سال ۲۰۱۶ ما شاهد مرگ چند کاراکتر در فیلم های مختلف بودیم اما Captain Cold یکی از دردآورترین آنها بود. دومین مرگ دردآوری که در این سال رخ داد مرگ Ancient One در فیلم Doctor Strange بود. اگرچه این شوک به اندازه ی Captain Cold غیر منتظره نبود اما نمی شود آن را بی اهمیت نشان داد.

۹ – جوان ترین قهرمان: Jean Grey

Jean Grey
Jean Grey

لزومی ندارد قهرمان ها در فیلم همیشه بزرگسال باشند همانطور که ما در ۲۰۱۶ قهرمانان جوانی در قالب فیلم های مختلف دیدیم. می توان گفت شاخص ترین این قهرمان ها Jean Grey از فیلم X-Men: Apocalypse است. در طرف دیگر ما سریال Gotham را داریم. دیوید مازوز (David Mazouz) در این سریال نقش جوانی های بروس وین را بازی می کند و گزینه ی خوبی برای رقابت با Jean Grey می باشد.

۸ – بهترین بیگانه: Supergirl

Supergirl
Supergirl

Supergirl در سال ۲۰۱۵ به عنوان یک آماتور شروع به کار کرد اما در فصل دوم سریال کاراکتر Supergirl یعنی کارا زُر اِل (Kara Zor-El) پیشرفت چشمگیری داشت. پسر عموی او Superman نیز در ۲۰۱۶ یکی از بهترین ها بود. اما طرفداران و تاثیرگذاری Supergirl بسیار بیش تر از Superman بود به همین خاطر این عنوان به Supergirl تعلق می گیرد.

۷ – غیره منتظره ترین داستان عاشقانه: Penguin و Riddler

Penguin & Riddler
Penguin & Riddler

یکی از بهترین داستان های عاشقانه امسال در سریال Gotham اتفاق افتاد. جایی که رابطه ی بین Riddler (کوری مایکل اسمیت) و Penguin (رابین لورد تیلور) بصورت تیره ای شکل گرفت و Penguin واقعا عاشق دوستش شده بود. اگرچه دوستی این دو تیره و غمگین و با زمینه ی خیانت بود اما بهترین و غیره منتظره ترین داستان عاشقانه سال را رقم زدند. رقیب آنها در این عنوان Deadpool بود فیلمی که در آن وید ویلسون به طور عجیبی عاشق ونسا شد.

۶ – احمق ترین کاراکتر: Cisco

Cisco
Cisco

این گونه شخصیت ها همیشه در فیلم های برگرفته شده از کتاب های کمیک وجود دارند. انتخاب از بین فلسیتی (امیلی بت ریکاردز)، سیکو (کارلوس وادز) و وین (جرمی جردن) برای این عنوان بسیار سخت است. اما برای ۲۰۱۶ سیسکو از سریال The Flash با اقتدار بالاتر از دیگر کاراکترها قرار گرفت.

۵ – بدترین کاراکتر: Batman

Batman
Batman

رقابت در این دسته بین Batman با بازی بن افلک و The Winter Soldier با بازی بوکی بارنز می باشد. اما برنده ی این عنوان بن افلک با فیلم Batman v Superman است. بتمن نه تنها با نگرانی در این فیلم حضور داشت بلکه او نسبت به بتمن های کریستوفر نولان پیرتر و آسیب پذیر تر شده بود. The Winter Soldier هم نیز جزء بدترین های سال بود او به یک قاتل تبدیل شده بود در حالی که مغز او را شستشو داده بودند و او فقط در این وسط نقش یک قربانی را بازی می کرد.

۴ – بهترین جمله: Luke Cage

Luke Cage
Luke Cage

در فیلم های ابرقهرمانی همیشه جمله ها و عبارت های ماندگاری از قهرمانان فیلم بیان می شود. از جمله ی تو این شهر را از دست دادی الیور کوئین (با بازی استفان اَمِل) گرفته تا جمله ی کلاسیک من بتمن هستم. اما بهترین جمله ی سال ۲۰۱۶ متعلق به Luke Cage می باشد. جمله ای که توسط او بیان شد و بر سر زبان ها افتاد کریسمس خوش می باشد. رقیب Luke در این عناون Deadpool است. وید ویلسون در فیلم جملات به یاد ماندنی زیادی بیان می کند بخاطر همین نمی توان از بین آنها بهترین را انتخاب کرد.

۳ – بهترین قدرت جدید: Steel

Steel
Steel

رقابت در این بخش بین Steel از سریال Legends of Tomorrow و Ant-Man از فیلم Captain America: Civil War می باشد. هر دوی این کاراکترها قدرت ها جدید خارق العاده ای داشتند اما Steel دارای قدرت های عجیب تری نسبت به Ant-Man می باشد و برنده این عنوان نیز کاراکتر استیل خواهد بود.

۲ – بهترین تقابل سال: Captain America v Tony Stark

Captain America v Tony Stark
Captain America v Tony Stark

نامزدهای بخش بهترین تقابل سال Captain America v Tony Stark و Batman v Superman می باشد. اما از آن جایی که فیلم Batman v Superman داستان جالبی نداشت و یک پروژه ی شکست خورده محسوب می شود، تقابل آنها نیز بهترین برخورد سال نمی باشد. ولی بجای آن برخورد دو کاراکتر بزرگ با همدیگر یعنی Captain America و Tony Stark بسیار عالی و با هدف انجام شد و بهترین رویارویی سال نیز همین تقابل بین این دو کاراکتر می باشد.

۱ – بهترین شخصیت منفی: Amanda Waller

Amanda Waller
Amanda Waller

رقابت در این بخش بین آماندا والر (Amanda Waller) از فیلم Suicide Squad و Cottonmouth با بازی مارشلا علی از سریال Luke Cage می باشد. اما برنده ی این عنوان کسی جز آماندا والر نیست او در فیلم Suicide Squad شخصی بسیار بی رحم، خشن، بی وفا و قدر نشناس است. با این توصیفاتی که از او هست، چه کسی از آماندا برای این عنوان شایسته تر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *