بیاتومگ – امروز استودیوی والت دیزنی (Walt Disney) اولین استودیویی بود که به باکس آفیس ۷ میلیارد دلاری رسید و یک رکورد جدید در این زمینه برای خود به ثبت رساند. با حضور قدرتمند فیلم Rogue One: A Star Wars Story این استودیو به رقم خیره کننده ۶.۹۸۸ میلیارد دلار از یک ژانویه، رسید. ۱۸ دسامبر ۲۰۱۶ استودیو فروش ۲.۷ میلیارد دلاری در داخل کشور داشت و این رقم در سرتاسر جهان به ۴.۲۸۸ میلیارد دلار رسید و برای دیزنی که این رقم یک رکورد جدید می باشد.

این باکس آفیس فوق العاده بخاطر استودیو های  Walt Disney Animation، Pixar Animation، Marvel و کمپانی Lucasfilm می باشد که این اولین سال است که این ۵ استودیو محصولات خود را در یک سال با هم منتشر می کنند. الان هورن (Alan Horn) رئیس استودیوی والت دیزنی می گوید:

این اتفاق برای ما یک دستاورد تاریخی شگفت انگیز است. چرا که تمام فیلم های استودیو های ما بعد از اکران بلافاصله به رده های بالای باکس آفیس رسیدند. هرکدام از این فیلم ها داستان ها و عناوین مختلفی داشتند و همه جوره با طرفدارن سازگار بودند و باعث جلب نظر آنها شدند. این فیلم ها کار خود را کردند، شاید آنها برای همه، چیزی نداشته باشند ولی بعضی ها همه چیز در این فیلم ها وجود داشت. باعث افتخار ماست که این تجربه ها را برای مخاطبان فراهم کردیم. ما از همه ی آنها تشکر می کنیم و از آنها می خواهیم باز هم با ما در تئاترها همراه باشند.

در حال حاضر دیزنی ۵ تا از ده فیلم برتر جهان را چه از لحاظ فروش داخلی و چه از لحاظ فروش بین المللی در اختیار خود دارد که سه تا از آنها مبالغ ۱ میلیارد دلاری را به خود اختصاص داده اند و بقیه نیز نزدیک ۹۶۰ میلیون دلار فروش داشته اند. همچنین ۳ تا ازفیلم های آنها در بین برترین های جهان و دو تا از آنها نیز داخل کشور جزو برترین ها هستند. تمام ۱۲ فیلمی که دیزنی امسال تولید کرد با رتبه ی A از سوی مخاطبان مواجه شدند و ۷ تا از این فیلم ها نیز امتیاز بالای ۹۰ درصد از منتقدان دریافت کردند. ۴ تا از فیلم های استودیو در همان شروع اکران، فروش بالای ۱۰۰ میلیون دلار داشتند که این بیشتر از تمام استودیوها در همین سال می باشد. برای مثال فیلم Captain America: Civil War خود به تنهایی در همان شروع اکران رقم ۱۷۹.۱ میلیون دلار را به خود اختصاص داد. دیزنی همچنین الان ۵ تا از ۶ فیلم برتر داخل کشور از لحاظ فروش در شروع اکران، را در اختیار دارد که چهار تای آنها از فیلم های مارول هستند. با انیمیشن های Finding Dory و Zootopia دیزنی امسال موفق شد از ۵ انیمیش برتر تاریخ ۴ مورد از آنها را به خود اختصاص دهد. امسال همچنین Pixar Animation و Marvel هر دو به رقم ۱۰ میلیارد دلار درآمد از پروژه هایی که با هم داشتند، رسیدند.

Captain America: Civil War
Captain America: Civil War

فیلم Captain America: Civil War محصول استودیو مارول، بهترین فیلم جهانی و دومین فیلم برتر در داخل کشور می باشد. بعد از اکران فیلم در ۶ می در داخل کشور Captain America به رقم ۱۷۹.۱ میلیون دلار رسید که این پنجمین فیلم برتر تارخ از نظر فروش در روز اول است. این فیلم به فروش ۴۰۸.۱ میلیون دلاری در داخل و ۷۴۵.۱ میلیون دلاری در سراسر جهان رسید. مجموع این ارقام درآمد ۱.۱۵ میلیارد دلاری را نصیب فیلم و استودیو کرد و باعث شد این فیلم در رده ی دوازدهم بهترین فیلمهای دیزنی قرار بگیرد.

Finding Dory
Finding Dory

انیمیشن Finding Dory محصول پیکسار، بهترین فیلم در داخل کشور و دومین فیلم جهان در سال ۲۰۱۶ می باشد. با اکران این فیلم در ۱۷ ژانویه Finding Dory فروش ۱۳۵ میلیون دلاری را به خود اختصاص داد که بهترین انیمیش کل تاریخ کمپانی در فروش اولیه است. Finding Dory با رقم ۴۸۶.۳ میلیون دلار فروش داخلی در رده ی هفتم بهترین فیلم های داخلی قرار گرفت. این فیلم همچنین فروش بین المللی  ۴۵۱.۳ میلیون دلاری را به خود اختصاص داد که این یعنی فروش جهانی  فیلم رقم ۱.۰۲۸ میلیارد دلار می باشد.

Zootopia
Zootopia

انیمیشن Zootopia محصول والت دیزنی، بعد از اکران سومین فیلم برتر جهان و دومین فیلم برتر بین المللی لقب گرفت. با شروع اکران، این فیلم رقم ۷۵ میلیون دلار فروش داخلی را به خود اختصاص داد که این رقم در انتها به ۳۴۱.۳ میلیون دلار افزایش یافت. Zootopia مبلغ ۶۸۲.۵ فروش بین المللی داشت که فقط ۲۳۵ میلیون دلار آن در چین بود. این انیمیشن همچنین یکی از بهترین انیمیشن های اکران شده تمام تاریخ بخاطر فروش جهانی ۱.۰۲۴ میلیارد دلار می باشد. Zootopia همچنین توسط انستیتو فیلم آمریکا جزو ۱۰ فیلم برتر سال انتخاب شد. این انیمیشن همچنین بهترین امتیاز از منتقدان یعنی ۹۸ درصد را کسب کرد.

Jungle Book
Jungle Book

فیلم Jungle Book محصول دیزنی، سومین فیلم برتر بین المللی و چهارمین در داخل کشور از نظر فروش اولیه در سال ۲۰۱۶ می باشد. این فیلم ۱۵ آپریل در آمریکا و کانادا اکران و در همان ابتدا به فروش ۱۰۳ میلیون دلاری در داخل رسید که این مبلغ در انتها به ۳۶۴ میلیون دلار افزایش یافت. این فیلم همچنین فروش بین المللی ۶۰۲.۶ میلیون دلار را به خود اختصاص داد و به فروش جهانی ۹۶۶.۶ میلیون دلار رسید. Jungle Book همچنین بهترین فیلم غربی اکران شده در هند می باشد.

Doctor Strange
Doctor Strange

فیلم Doctor Strange محصول مارول، این فیلم نهمین فیلم سال در داخل کشور و دهمین فیلم در جهان می باشد. این فیلم در همان شروع اکران ۸۵ میلیون فروش داشت. Doctor Strange در کل ۲۲۶.۲ میلیون دلار فروش داخلی و ۴۲۶.۶ میلیون دلار فروش بین المللی داشت که این به معنی درآمد جهانی ۶۵۲.۸ میلیون دلار برای فیلم می باشد.

Rogue One: A Star Wars Story
Rogue One: A Star Wars Story

فیلم Rogue One: A Star Wars Story محصول لوکاس فیلم، این فیلم در همان ۵ روز ابتدایی اکران، ۱۵۵.۱ میلیون دلار فروش داخلی و ۲۹۰ میلیون دلار فروش بین المللی به دست آورد. این در حالی است که فیلم هنوز در کره ی جنوبی و چین اکران نشده است. علاوه بر این فیلم ها می توان Star Wars: The Force Awakens 2015 با باکس آفیس ۲.۰۶۶ میلیارد دلاری و انیمیشن Moana 2016 که تا الان باکس آفیس ۲۴۰.۷ میلیون دلاری را به خود اختصاص داد است را به عنوان دیگر پروژه های تاریخی دیزنی در نظر گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *