بیاتومگ – فیلم Assassin’s Creed فیلمی بر اساس سری بازی های ویدئویی به همین نام از کمپانی یوبیسافت می باشد. شما در این بازی ها بسته به زمان وقوع آن در لباس های متفاوتی ظاهر می شوید و توانایی پریدن و بالا رفتن از ساختمان ها و به قتل رساندن افراد مختلف در قالب کاراکتر بازی در اختیار دارید. برخلاف بازی های ویدئویی فیلم Assassin’s Creed زیاد سرم گرم کننده نیست بلکه فقط تا حدی قانع کننده می باشد. به نظر می رسد که هیچ راهی برای ارتباط بین بازی های ویدئویی و ساختن فیلم از روی آنها وجود ندارد. (البته بجز Mortal Kombat 1995 و Super Mario Brothers 1993 و Street Fighter 1994). اکثر بازی های ویدئویی داستان خوبی دارند اما به نظر نمی رسد کسی بتواند به درستی این داستان ها را برای تولید فیلم بازنویسی کند. بسیاری از فیلم های برگرفته شده از این بازیها اساسا یا داستان درستی ندارند و یا داستان آنها بسیار ضعیف و شکننده است.

Assassin's Creed
Assassin’s Creed

هنوز هم معلوم نیست چرا بحث های تکراری در مورد شوالیه های تمپلار و تلاش آنها برای از بین بردن خشونت در جهان در فیلم Assassin’s Creed وجود دارد. چه کسی این صحنه های کسل کننده و تکراری را طراحی کرده است؟ و چرا بازیگر های مکمل فیلم مثل جرمی آیرنس (Jeremy Irons) و شارلوت رمپلینگ (Charlotte Rampling) در گوشه ای رها شده اند، در حالی که مایکل کی.ویلیامز (Michael K. Williams) نقش خوبی در فیلم بازی می کند؟ اگر کسی انتظار یک خودنمایی زیبا از فیلم داشت، بعد از دیدن فیلم می فهمد خبری از این خودنمایی نیست.

Jeremy Irons
Jeremy Irons

فیلم در مورد یک زندانی به نام کال لینچ (Cal Lynch) با بازی مایکل فازبندر می باشد که در آینده ی نه چندان دور زندگی می کند. او توسط یک گروه از شوالیه های تمپلار که به او نیاز دارند محکوم به مرگ شده است. این تمپلارها یک ماشین مجازی به نام انیموس (Animus) در اختیار دارند که بوسیله ی آن می توانند مردم را به گذشته بفرستند تا آنها دنیا را از دید اجداد خود ببینند. این اطلاعات برای تمپلارها مفید است چون آنها با استفاده از این اطلاعات ظاهرا می توانند محل سیب ادن (Apple of Eden) را پیدا کنند، وسیله ای که با استفاده از آن می توان انسان را به خدمت خود درآورد و جلوی اختیار آنها را گرفت. جد کال لینچ عضو گروهی به نام Assassin’s Creed بوده است، گروهی که تلاش می کردند تا با تمپلارها مبارزه کنند و سیب ادن را از آنها مخفی کنند.

Apple of Eden
Apple of Eden

کال اطلاعاتی به دست می آورد که ظاهرا تمپلارها به این اطلاعات نیاز دارند. البته این اطلاعات برای او ناخوانا و گنگ می باشد. این داستان برای سوفیا (Marion Cotillard) همکار کال و دختر رهبر تمپلارها ریکین، با بازی جرمی آیرونز (Jeremy Irons) نیز صدق می کند. کال این موضوع را با پدر خود مطرح می کند و برای حل این مسئله به سمت تمپلارها حرکت می کند. همچنین، ظاهرا این ماشین مجازی توانایی جادویی دارد که در آن کال می تواند مهارت های رزمی جد خود آگیلار را یاد بگیرد.

Cal Lynch
Cal Lynch

با استفاده از این ماشین بعضی از افراد می توانند در زمان سفر کنند، هنرهای رزمی یاد بگیرند، باعث مختل شدن اختیار مردم شوند چون از وقوع اتفاقاتی نگران هستند و پس از آن بر علیه کلیسایی که آنها را به خدمت گرفته بودند شورش می کنند. بخاطر این از عبارت “بعضی از افراد” در بالا استفاده شد چون در Assassin’s Creed یک شخص خاص مهم نیست فقط کسی جدی گرفته می شود که بتواند ماموریت خود را به اتمام برساند. بنابراین بعضی از گفتگوها تمام نمی شوند، چون در فیلم انجام درست ماموریت مهم تر از داستان آن است و کاراکتر ها در سکوت و خفا از روش های پیچیده ی خود برای انجام ماموریت بحث می کنند.

Assassin's Creed
Assassin’s Creed 2016

و در عین حال بیننده ها هیچوقت یک کاراکتر اصلی با هدف کامل در فیلم پیدا نمی کنند، چون هیچکس به اندازه ی کافی باهوش و یا متفکر نیست. آنها ممکن است با خود اینگونه فکر کنند که شاید من با همکاری با یک سازمان مخفی که سعی در از بین بردن آزادی مردم دارد، کار درستی انجام می دهم، یا شاید من باید به گروهی از مردم کمک کنم تا آن شی ء جادویی که سیب ادن (Apple of Eden) نام دارد را پیدا کنند. کاراکترها زیاد واقعی به نظر نمی رسند چون تمام کارهایی که آنها انجام می دهند در مورد یک سری اطلاعات بیهوده ی می باشد، یا آنها گاهی وقت ها مبارزه می کنند ولی هیچوقت این کار را در یک راه قانع کننده انجام نمی دهند. خوشبختانه فیلم برداری این فیلم به درستی انجام شده است و بعضی از صحنه ها طوری است که شما آرزو می کنید بتوانید آن حرکت ها را انجام دهید.

Assassin's Creed 2016
Assassin’s Creed 2016

کال در فیلم در یک اتاق به نام انیموس دیده می شود که روی او آزمایش مختلفی انجام می شود و این صحنه ها زیاد در فیلم توضیح داده نشده اند. بطور تصادفی ممکن است این فیلم شبیه فیلم Zardoz 1974 باشد، فیلم Zardoz یک فیلم علمی/تخیلی محصول ۱۹۷۴ می باشد که در آن شان کانری (Sean Connery) نقش یک انسان سرکش را بازی می کند و در تلاش است تا تابرناکل (Tabernacle) را نابود کند. در فیلم Assassin’s Creed نیز مانند فیلم Zardoz صحنه های عالی وجود دارند که باعث جلوه پیدا کردن داستان فیلم می شود. گیمرها ممکن است از این فیلم راضی باشند ولی در مورد بقیه مخاطبان باید صبر کرد و دید که چه عکس العملی در مورد فیلم خواهند داشت.

 • فیلم Tomb Raider (توم ریدر)

  نقد فیلم Tomb Raider (توم ریدر)

  گرچه فیلم Tomb Raider (توم ریدر) در لحظه سرگرم‎کننده است و به طرزی هیجان‎انگیز و پرتکاپو، …
 • فیلم Everybody Knows (همه می‎دانند)

  نقد فیلم Everybody Knows (همه می‎دانند)

  در این فیلم جدید درام و روانشناختی پر از دیالوگ اصغر فرهادی، بازیگران سطح جدیدی از توان خو…
 • فیلم IT (آن چیز)

  نقد فیلم IT (آن چیز)

   بیاتومگ – فیلم IT (آن چیز) که بر اساس رمان پرفروشی به همین نام نوشته استیون کینگ و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *