بیاتومگ – سال ۲۰۱۶ سال بسیار خوبی برای فیلم های انیمیشنی بود در این سال انیمیشن های زیادی با موضوعات مختلف اکران شدند و هر کدام مخاطبان زیادی را به سمت خود جلب کردند و البته به طبع بعضی از این انیمیشن ها مانند موضوع کاملا جدیدی داشتند، مثل Sausage Party، این فیلم با بودجه ی نسبتا کمی که داشت، توانست فروش خوبی به دست آورد. بعضی ها نیز مثل Kung Fu Panda 3 با بودجه ی نسبتا زیادی که داشتند توانستند فروش قابل قبولی کسب کنند. در این مطلب سعی شده است تا بهترین انیمیشن های سال ۲۰۱۶ از نظر میزان باکس آفیس معرفی شود.

باید توجه شد که انیمیشن Sing در این لیست وجود ندارد چون این انیمیشن هنوز به طور کامل اکران نشده است، جایی برخی از گزینه ها مثل Moana ممکن است تغییر کند چون این انیمیشن نیز هنوز در حال اکران می باشد.

۱ – انیمیشن Finding Dory؛ باکس آفیس: ۱.۰۲۷ میلیارد دلار 

Finding Dory
Finding Dory

Dory یک ماهی آبی با چشمانی بزرگ است، او از اینکه هر ۱۰ ثانیه حافظه اش پاک می شود رنج می برد. تنها چیزی که او به یاد می آورد این است که زمانی که کوچک بوده از والدینش جدا شده است. دوری با کمک دوستانش نمو و مارلین (Nemo & Marlin) او یک ماجراجویی گسترده را برای پیدا کردن والدینش شروع می کند. او در سفرش به موسسه دریایی مارین، جایی که خانه ی گونه های مختلف دریایی است می رود. او می فهمد فقط در صورتی می تواند خانواده اش را دور هم جمع کند که آنها را از اسارت نجات دهد.

۲ – انیمیشن Zootopia؛ باکس آفیس: ۱.۰۲۴ میلیارد دلار

Zootopia
Zootopia

این انیمیشن محصول دیزنی است. در فیلم از بزرگترین فیل تا کوچکترین حیوان و تمام پستانداران در شهر Zootopia با هم زندگی می کنند. زمانی که جودی هاپس به عنوان اولین خرگوش پلیس می شود. او می فهمد که اجرای قانون چقدر سخت است، اما جودی مصمم است که خود را اثبات کند و به فرصتی برای حل یک مسئله ی عجیب پیدا می کند، اما متاسفانه در طول کار، یک روباه به نام نیک وایلد باعث سخت تر شدن وظیفه او می شود.

۳ – انیمیشن The Secret Life of Pets؛ باکس آفیس: ۸۷۵.۱ میلیون دلار

The Secret Life of Pets
The Secret Life of Pets

در آپارتمانی در منهتن زندگی مکس که حیوان خانگی مورد علاقه ی صاحبش بوده است با ورود یک حیوان جدید به نام دوک تغییر می کند. آنها وقتی که یک خرگوش زیبا به نام اسنوبال را پیدا می کنند، دعوای خود را کنار می گذارند. اسنوبال یک ارتش از حیواناتی که گم شده اند ایجاد کرده و به دنبال انتقام از انسان ها است.

۴ – انیمیشن Kung Fu Panda 3؛ باکس آفیس: ۵۱۹.۹ میلیون دلار

Kung Fu Panda 3
Kung Fu Panda 3

مدت زمانی زیادی از اینکه پو پدرش را گم کرده بود می گذشت که او بصورت تصادفی دوباره پدر واقعی اش را می بیند. پو به همراه پدرش به دهکده ی مخفی پاندا ها سفر می کند. در همین حال یک استاد تبه کار هنرهای رزمی به نام کای شروع به در اختیار گرفتن روح تمام استادهای هنرهای رزمی در چین می کند و پو باید سعی کند تا از همنوعان خود راز متوقف کرد کای را یاد بگیرد.

۵ – انیمیشن Ice Age: Collision Course؛ باکس آفیس: ۴۰۷.۵ میلیون دلار

Ice Age: Collision Course
Ice Age: Collision Course

یک حادثه ی کاملا اتفاقی و البته خنده دار باعث برهم خوردن نظم کل کهکشان می شود، دیگو، مانی و سید برای اینکه از این تهدید جلوگیری کنند خانه ی خود را ترک کرده و به دنبال پیدا کردن راه چاره ای برای این مشکل راهی می شوند.

۶ – انیمیشن The Angry Birds Movie؛ باکس آفیس: ۳۴۹.۸ میلیون دلار

The Angry Birds Movie
The Angry Birds Movie

برای فهمیدن اینکه چرا این پرنده ها خشمگین هستند یک خوک سبز به جزیره ی آرام و شاد آنها سر می زند، این در حالی است که سه پرنده با نام های Red ،Chuck و Bomb در پی این هستند که بفمند یک خوک واقعا چطور جانوری است.

۷ – انیمیشن Trolls؛ باکس آفیس: ۳۲۳.۹ میلیون دلار

Trolls
Trolls

بعد از حمله ای که برجن ها به دهکده ی ترول ها انجام می دهند، پاپی شادترین ترولی که تا حالا به دنیا آمده، به همراه برانچ خسیس راهی سفری می شود تا دوستانش را نجات دهد.

۸ – انیمیشن Moana؛ باکس آفیس: ۲۸۰.۳ میلیون دلار

Moana
Moana

کوآنا وایالیکی یک دختر عاشق ماجراجویی است، او همچنین تنها دختر رئیس جزیره شان می باشد. زمانی که ماهیگران جزیره اش دیگ نمی توانند هیچ ماهی بگیرند و تمام محصولات آنها از بین می رود، او پی می برد که مائوئی که یک نیمه خداست با دزدیدن قلب فرشته ایبه نام ته فیتی (Te Fiti) باعث این کار شده است. تنها راه از بین بردن مشکلات جزیره نیز متقاعد کردن مائوئی برای برگرداندن قلب ته فیتی می باشد. پس موآنا شروع به سفر در اقیانوس آرام می کند.

۹ – انیمیشن Your Name؛ باکس آفیس: ۲۷۶ میلیون دلار

Your Name
Your Name

این انیمیشن در مورد یک پسر به نام تاکی و دختری به نام میتسوشا است، آنها هیچوقت قبلا با هم ملاقات نداشته اند و برای رسیدن به رویاهای خود با هم متحد می شوند.

۱۰ – انیمیشن Storks؛ باکس آفیس: ۱۷۹.۵ میلیون دلار

Storks
Storks

از لک لک ها معمولا برای حمل و تحویل کالا استفاده می شود، اما وقتی که یک پیشنهاد جدید برای حمل نوزاد به آنها می رسد، بهترین لک لک باید تمام تلاش خود برای حل مشکلات، پیرامون حمل این نوزاد را انجام دهد و در کار خود موفق شود.

۱۱ – انیمیشن Pete’s Dragon؛ باکس آفیس: ۱۴۲.۳ میلیون دلار

Pete's Dragon
Pete’s Dragon

پیت یک کودک است که در جنگل پیدا شده است او مدت ۶ سال بعد حادثه ای برای والدینش افتاده بود در جنگل زندگی کرد. وقتی یک زن به نام گریس (Grace) از او می پرسد که چگونه در این سالها توانسته به تنهایی زنده بماند او پاسخ می دهد با کمک دوستش الیوت (Elliot) او سپس یک تصویر از الیوت نقاشی می کند که این نقاشی تصویر یک اژدهای سبز می باشد. گریس تصویر را پیش پدرش که ادعا می کرد سالها قبل در جنگل این اژدها را دیده است، می برد. گریس، با پیت به جنگل برمیگردند و پیت محل زندگی خود و الیوت را با او نشان می دهد. در همین حال مردی که الیوت را دیده و این داستان را برای دیگران تعریف کرده است برای اینکه آنها حرف او را بائر داشته باشند سعی در گرفتن الیوت دارد.

۱۲ – انیمیشن Sausage Party؛ باکس آفیس: ۱۴۰.۴ میلیون دلار

Sausage Party
Sausage Party

داستان این انیمیشن کمدی در مورد چند سوسیس و البته مواد غذایی یک فروشگاه است. آنها فکر می کنند بعد از خریداری توسط انسانها جاودانه خواهند شد اما از این بی اطلاع هستند که آنها برای انسان ها فقط مواد خوراکی معمولی هستند.

۱۳ – انیمیشن Kubo and the Two Strings؛ باکس آفیس: ۶۹.۸ میلیون دلار

Kubo and the Two Strings
Kubo and the Two Strings

کوبو یک زندگی آرام و راحت در یک روستای کوچک ساحلی دارد تا اینکه، یک روح قدیمی به دنبال شروع یک انتقام گیری است. این باعث می شود تا انواع موجودات در تعقیب کوبو باشند و تنها چیزی که می تواند او را نجات دهد، یک زره جادویی است که پدر او زمانی که زنده بود و به عنوان یک سامورائی افسانه ای زندگی می کرد، بر تن می کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *