بیاتومگ – کسانی که جی ای بایونا (J.A. Bayona) را می شناسند اقلب بخاطر فیلم The Orphanage 2007 می باشد که اولین فیلم بزرگ او در آمریکا بود. این فیلم ژانری ترسناک داشت و به دست گیلرمو دل تورو (Guillermo del Toro) کارگردانی شده بود. اگرچه این فیلم مقداری بایونا را مشهور کرد اما او هنوز زیاد شناخته شده نیست. بعد از این همه مدت او قرار است در فیلم Jurassic World 2 به عنوان کارگردان حضور داشته باشد. نسخه ی اول این فیلم یعنی Jurassic World 2015 که به کارگردانی کالین تروورو (Colin Trevorrow) ساخته شد، توانست مبلغ ۱.۶۷ میلیارد دلار فروش داشته باشد و کالین قرار است که فیلم Star Wars: Episode IX 2019 را نیز کارگردانی کند، به همین دلیل بایونا به عنوان کارگردان Jurassic World 2 انتخاب شده است. اما الان فیلم دیگری از او به نام A Monster Calls اکران شده است و او بسیار امیدوار است که فیلمش جزو فیلم های بزرگ و پرفروش شود.

بایونا می گوید:

بعد از فیلم های The Impossible 2012 و A Monster Calls 2016 من گفتم: من می خواهم یک کار جذاب انجام دهم، پس بیایید همراه با اسپیلبرگ یک فیلم دایناسوری بسازیم. این فوق العاده است، اما این پروژه باید نسبت به نسخه اصلی بزرگتر باشد که این ممکن است مقداری کار را سخت کند.

همانطور که مشخص است او باید فکرهای زیادی برای Jurassic World 2 داشته باشد و با حجم عظیمی از ایده ها در این پروژه شروع به کار  کند. یکی از بیشترین انتقادهایی که در مورد فیلم Jurassic World وجود داشت، این بود که چطور این فیلم از پارک ژوراسیک اصلی اقتباس شده است، آنها چیزهای اضافی زیادی به فیلم افزوده بودند و این کمی با نسخه ی اصلی و نوستالژیک فیلم یعنی پارک ژوراسیک در تضاد بود. اما بایونا این اطمینان خاطر را می دهد که فیلمش کاملا جدید باشد، بطوریکه او حتی از اشاره کردن به این فیلم هیجان زده است.

به نظر من ساخت پنجمین فیلم از این سری مقداری ریسکی می باشد چون ما باید هم آیتم های جدیدی به فیلم اضافه کنیم و همچنین نسخه های قبلی فیلم و آنچه از آنها می دانیم احترام بگذاریم. پس باید یک تعادل بین موضوعات جدید و قدیمی برقرار کنیم. به نظر من کالین کار خود را در نسخه ی اول فیلم عالی انجام داد و ما باید یک بالانس در بین خواسته های قبلی مردم و خواسته های جدیدشان داشته باشیم. به نظر من این فیلم بسیار جالب خواهد بود. این دومین فیلم از سه گانه ی Jurassic World خواهد بود و ما باید داستان را طوری تمام کنیم که مشکلی متوجه نسخه بعدی و خود فیلم نشود.

فیلم Jurassic World 2 در تاریخ ۲۲ ژانویه ۲۰۱۸ اکران خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *