بیاتومگ – امسال خواننده ها و گروه های بزرگی روی موسیقی فیلم ها کار کردند مثل مریل استریپ (Meryl Streep) در فیلم Florence Foster Jenkins و کریستوفر والکن (Christopher Walken) در The Jungle Book حتی گروه موسیقی راک فال اوت بوی (Fall Out Boy) یک موزیک عالی به پس زمینه ی فیلم Ghostbusters اضافه کرد. بعد از بررسی های انجام شده ۱۴ تا از بهترین فیلم های سال ۲۰۱۶ از لحاظ موسیقی متن بصورت زیر می باشد.

۱۴ – فیلم Sing Street

Sing Street
Sing Street

آهنگساز: Various Artists

رقابت موزیک های دهه ی ۸۰ میلادی، آن قدر هم آسان نیست که در فیلم Sing Street نشان داده می شود. کارگردان فیلم جان کارنی (John Carney) ولی راه خود برای ساختن این فیلم موزیکال را داشته است، او خوانندگانی چون دنی ویلسون (Danny Wilson) و گری کلارک (Gary Clark) که برایش مثل اسطوره بودند برای این فیلم به خدمت گرفت. گری آهنگ Drive It Like You Stole It را در فیلم اجرا کرد که واقعا عالی بود و به بهتر شدن فیلم کمک کرد.

۱۳ – فیلم Stranger Things, Vols. 1 & 2

Stranger Things
Stranger Things

آهنگسازان: کایل دیکسون (Kyle Dixon) و مایکل استین (Michael Stein)

در این سال هیچ صدای ساختگی شبیه ترکیب های کایل و مایکل برای فیلم Stranger Things نبود. آنها هر دو عضوهای سابق گروه موسیقی Survive هستند. آنها با کمک جان کارپنتر (John Carpenter) و جورجیو مرودر (Giorgio Moroder) و گروه Tangerine Dream تونستند موسیقی عالی به متن این فیلم اضافه کنند. البته دیکسون در این راه از رولینگ استونز نیز برای ساخت آهنگ های خاطره انگیز کمک گرفت.

۱۲ – انیمیشن Kubo And The Two Strings

Kubo And The Two Strings
Kubo And The Two Strings

آهنگساز: داریو ماریانلی (Dario Marianelli)

این دومین همکاری استودیوی Laika با این آهنگساز ایتالیایی بعد از انیمیشن Boxtrolls می باشد. او با استفاده از خلاقیت خود و ادوات موسیقی ژاپنی موسیقی حماسی برای این فیلم ساخت. دو تا از موسیقی های دوست داشتنی او در انیمیشن ترک های Hanzo’s Fortress و Meet The Sisters می باشد.

۱۱ – فیلم The Neon Demon

The Neon Demon
The Neon Demon

آهنگساز: کلایف مارتینز (Cliff Martinez)

در حالی که بروک بلیر و ویل بلیر آهنگ های فیلم ترسناک Green Room را ساختند، کلایف نیز مسئول آهنگسازی موسیقی فیلم ترسناک The Neon Demon بود. این سومین همکاری آنها با کارگردان فیلم نیکولای وایندینگ رفن (Nicolas Winding Refn) می باشد و او برای این کار موسیقی های عمیق و متفکرانه ای ساخت.

۱۰ – انیمیشن Moana

Moana
Moana

آهنگسازان: Opetaia Foa’i، Mark Mancina و Lin-Manuel Miranda

خوشبختانه این سه شخص توانستند یکی از  بهترین آهنگسازی های خود را در انیمیش Moana اجرا کنند و این انیمیش برای آنها اعتبار زیادی به ارمغان آورد. از جمله موسیقی های معروف Moana می توان به We Know The Way اشاره کرد.

۹ – فیلم Hunt For The Wilderpeople

Hunt For The Wilderpeople
Hunt For The Wilderpeople

آهنگساز: Moniker

یکی از نکات اصلی این فیلم به کارگردانی تایکا واتیتی موسیقی آن است. مونیکر مسئول آهنگسازی اکثر موسیقی های این فیلم بوده است و از جمله موسیقی شاخص فیلم می توان به Makutekahu و Forest Spirit اشاره کرد.

۸ – فیلم The Hateful Eight

The Hateful Eight
The Hateful Eight

آهنگساز: انیو ماریکونه (Ennio Morricone)

اسطوره ی آهنگسازی جهان و فیلم Spaghetti Western این بار در فیلم The Hateful Eight به کارگردانی کوانتین ترنتینو ظاهر شد. موسیقی های این فیلم اکثرا ژانر کلاسیک داشتند و از جمله ی آنها می توان به Neve اشاره کرد.

۷ – فیلم  High-Rise

High-Rise
High-Rise

آهنگساز: کلینت منسل (Clint Mansell)

موسیقی این فیلم به دست کلینت منسل ساخته شد و باعث باارزش تر شدن فیلم  High-Rise شد. سه ترک Critical Mass و Silent Corridors و The World Beyond the High-Rise از مهمترین موسیقی های متن این فیلم هستند.

۶ – فیلم Arrival

Arrival
Arrival

آهنگساز: جوهان جوهانسون (Jóhann Jóhannsson)

یکی از کارهای معروف  جوهان در زمینه ی آهنگساز، ساخت موسیقی متن فیلم Sicario 2015 می باشد. او در فیلم Sicario توانست تجربه ی موفقی را پشت سر بگذراند و در کار جدید خود یعنی فیلم Arrival هم موسیقی های عمیق و جدی برای این فیلم علمی تخیلی ساخت و باعث زیبا تر شدن فیلم شد.

۵ – فیلم Captain America: Civil War

Captain America Civil War
Captain America Civil War

آهنگساز: هنری جکمن (Henry Jackman)

۲۰۱۶ بدون شک سال فیلم های مارول بود. یکی از کارهای حرفه ای شاخص هنری جکمن همین فیلم Captain America: Civil War می باشد. او برای این فیلم ابرقهرمانی و هیجان انگیز نقش خود را به عنوان آهنگساز به خوبی اجرا کرد و توانست جزء موفقی از تیم این فیلم پرطرفدار و پرفروش باشد.

۴ – فیلم The Revenant

The Revenant
The Revenant

آهنگسازان: Ryuichi Sakamoto و Alva Noto و Bryce Dessner

موسیقی متن فیلم The Revenant توسط ریوشی ساکاموتو، آلوا نوتو و برایس دسنر ساخته شد. آنها بخاطر موسیقی متن این فیلم نامزد جایزه ی گرمی بهترین موسیقی متن فیلم شدند. از جمله موسیقی های شاخص فیلم می توان به Main Theme Atmospheric و Sound of Hugh Glass و Killing Hawk اشاره کرد.

۳ – فیلم Childhood Of A Leader

Childhood Of A Leader
Childhood Of A Leader

آهنگساز: اسکات والکر (Scott Walker)

اسکات والکر یکی از اسطوره ای آهنگسازی دنیا می باشد. او با آهنگسازی در این فیلم درام/تاریخی دوباره ذوق و استعداد خود را در حرفه اش به همه نشان داد و باعث محبوب تر شدن این فیلم شد.

۲ – فیلم Victoria

Victoria
Victoria

آهنگساز: نیلز فرام (Nils Frahm)

سوالی که قبل از همه مطرح می شود این است که آیا اصلا یک فیلم به این خوبی نیازی به موسیقی دارد؟ نیلز گفته بود، من می دانم ساخت اثر مناسب برای چنین فیلمی چقدر سخت است، اما تمام تلاش خودم را خواهم کرد و از اینکه جزئی از این فیلم هستم بسیار خوشحالم. خوشبختانه او به خوبی از پس ماوریتش برآمد و از جمله آهنگ های ساخته شده به دست او در فیلم Victoria می توان به Our Own Roof و A Stolen Car و In The Parking Garage اشاره کرد.

۱ – فیلم Hell Or High Water

Hell Or High Water
Hell Or High Water

آهنگسازان: نیک کیو (Nick Cave) و وارن الیس (Warren Ellis)

خود فیلم Hell Or High Water در بررسی ها انجام شده یکی از بهترین فیلم های سال ۲۰۱۶ می باشد، موسیقی متن این فیلم که توسط دو موزیسین با تجربه ساخته شده است. این فیلم پر از موسیقی های جذاب می باشد که انتخاب از بین آنها به عنوان بهترین موسیقی خود فیلم بسیار سخت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *