بیاتومگ – عنوان این فیلم ?Why Him می باشد. اولین نشانه برای درجه ی ابتذال این فیلم می تواند رده ی سنی ۱۷+ باشد که به آن اختصاص داده شده است. فیلم در مورد مردی است که همیشه درگیر مسائل اجتماعی، عاطفی و اقتصادی می باشد و مرکزیت این مسائل بیشتر بخاطر یک زن می باشد.

این زن به هر حال یک فرد باهوش و فعال و بلند پرواز در دانشگاه استنفورد می باشد که بازی این نقش بر عهده ی زوئی دوتچ (Zoey Deutch) است. این بازیگر دوست داشتنی قبل از این فیلم نیز در !!Everybody Wants Some حضور داشت. فیلم ?Why Him زمان و انرژی بسیار زیادی روی مبارزه ی قدیمی بین یک مرد جوان و یک پدر بسیار محتاط صرف کرده است.

برایان کرانستون و جیمز فرانکو هر دو در راس این نقش این دو نقش و مبارزه هستند و به نظر می رسد این کار آنها باعث جالب شدن فیلم شود. کارگردان فیلم جان هامبرگ است که عضو نویسندگان Why Him نیز می باشد. او عضو سازندگان سری فیلم Fockers نیز می باشد، او تمام وقت و تلاش خود را روی این فیلم صرف کرده است تا فیلمش بزرگ و پرفروش باشد. کرانستون واقعا یک پدر محتاط البته خوب می باشد و جیمز فرانکو نیز جوانی شکست ناپذیر و قوی است. چرا او؟ (?Why Him) مفهوم اصلی فیلم است که نزدیک به دو ساعت کامل شدن آن طول می کشد.

اما ما قرار است هر دوی این کاراکترها را تمجید کنیم. چون در یک طرف کار کاراکتر دوتچ در فیلم، یعنی استفانی نشان می دهد که او و جیمز بسیار شبیه هم هستند و می توانند با هم بهتر یا بدتر شوند، حداقل اینکه آنها با هم سازگاری خوبی دارند.

کرانستون در فیلم نقش ند فلمینگ را بازی می کند، او مدت زمان طولانی است که در بیزنس چاپ در میشیگان فعالیت می کند و از دیجیتالی شدن کارها در عصر حاضر رنج می برد. او با تمام اخلاق هایش موافقت می کند تا همراه با همسرش بارب با بازی مگان مولالی و پسر کوچکش اسکاتی با بازی گرفین گلاک برای تعطیلات کریسمس به کالیفرنیا سفر کنند و با دوستِ جدید دخترشان ملاقات داشته باشند.

Whay Him - Ned Family
Whay Him – Ned Family

این می تواند یک فرصت برای فرانکو باشد اما پدر و مادر استفانی دو چیز را در مورد او نمی دانند. اولا اینکه او از دخترشان بزرگتر است و دوما او یک میلیاردر است. اما زندگی او در نقش لیرد می هیو (Laird Mayhew) در ویلای بزرگش در تپه های سیلیوکون والی مقداری مسخره به نظر می رسد، جایی که برای او خدمتکاران و سرآشپزهای معروفی کار می کنند و حیوانات مختلفی در طول روز در حال چرخیدن در آنجا هستند. فیلم ?Why Him هیچ توضیح در مورد چیزهای عجیبی مثل مدرنیسم بیش از حد داده نشده است و فقط یک ایده به نظر می رسند که در فیلم دیده می شوند مثل کیلی کوکو (Kaley Cuoco) در نقش صدای جاستین که وظیفه ای مانند دستیار صوتی اپل (سیری) البته در خانه بر عهده داشت که واقعا خیلی دور از ذهن به نظر می رسد.

کیگان مایکل کی (Keegan-Michael Key) که به عنوان دست راست لیرد و مربی او است در بعضی صحنه های فیلم باعث خنداندن همه می شود. او سعی می کند در همه جا از لیرد محافظت کند و می تواند از توانایی های پارکور خود نیز استفاده کند. حضور کیگان در فیلم عالی است و یان هفلر و هامبرگ می توانستند از او بیشتر نیز استفاده کنند.

Whay Him - James Franco-Keegan Michael Key
Whay Him – James Franco-Keegan Michael Key

اما کنترل لیرد غیرممکن به نظر می رسد، او بعضی اوقات کاملا آرام و با عادی به نظر می رسد ولی بعضی وقت ها نیز تبدیل به فردی بی احترام و پرخاشگر می شود. او با تمام وجود می خواهد رضایت نِد (پدر استفانی) را به دست آورد، چون خود استفانی کاملا راضی است، اما او در این راه سعی دارد تا ند را منحرف کند. لیرد در این راه دست به هر کاری می زند و حتی شده با چاپلوسی می خواهد رضایت ند را به دست آورد و بعضی مسائل را در این بین رعایت نمی کند. او فقط در این کار جدی و زیاده رو است. کرانستون کم کم در این موقعیت مقداری تغییر جهت می دهد. چون او فردی منعطفی است و وقتی به گذشته رجوع می کند به یاد می آورد او و بارب چقدر به گروه موسیق راک کیس (KISS) علاقه داشته اند و خدمت در آن گروه بهترین و تنها فرصت آنها برای تفریح بوده است.

Whay Him - Ned Family
Whay Him – Ned Family

به هر حال با افزایش جلوه های فیلم و تکنولوژی های بالا و دیگر مسائل به نسبه مبتذل رده ی سنی +۱۷ کاملا با این فیلم هماهنگ است. این فیلم روند خوب و آرامی همراه با کاراکترها از ابتدا تا انتهای فیلم داشت، اما به نظر می رسد که بخاطر فیلم نامه هم که باشد، طرفداران فیلم Bad Santa 2 را برای دیدن انتخاب کنند.

 • فیلم Tomb Raider (توم ریدر)

  نقد فیلم Tomb Raider (توم ریدر)

  گرچه فیلم Tomb Raider (توم ریدر) در لحظه سرگرم‎کننده است و به طرزی هیجان‎انگیز و پرتکاپو، …
 • فیلم Everybody Knows (همه می‎دانند)

  نقد فیلم Everybody Knows (همه می‎دانند)

  در این فیلم جدید درام و روانشناختی پر از دیالوگ اصغر فرهادی، بازیگران سطح جدیدی از توان خو…
 • فیلم IT (آن چیز)

  نقد فیلم IT (آن چیز)

   بیاتومگ – فیلم IT (آن چیز) که بر اساس رمان پرفروشی به همین نام نوشته استیون کینگ و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *