بیاتومگ – شاه اکبرت سرانجام رگنار لاثبروک را به شاه اِیلا تحویل داد. با ما همراه باشید تا به نقد و بررسی قسمت ۱۵ فصل ۴ سریال Vikings بپردازیم.

توجه : ادامه ی مطلب زیر ممکن است که قسمتی از سریال را فاش کند.

Vikings-S4EP15
Vikings-S4EP15

و بعد از یک هفته انتظار دوباره سریال Vikings بازگشت تا ما را شگفت زده کند. همانند هر پدر خوبی، رگنار سعی دارد که جوانترین پسرش آیوار را در مسیر عظمت و بزرگی قرار دهد، و در این قسمت او سرانجام به دست شاه ایلا افتاد. هر چند این قسمت، بار دیگر کاراکترهای قدرتمند شاه اکبرت و رگنار را در لحظاتی حساس از واقعیت به تصویر کشید، ما نگاهی اجمالی به صحنه های احساسی شاه ایلا داشتیم، هر چند که امشب بانگ خداحافظی رگنار لاثبروک بود.

از یک طرف، این قسمت مبارزه و کشمکش سه مرد بزرگ را به تصویر کشید، اما این بیشتر از حرف است. مرگ رگنار (تراویس فیمل) در این فصل قابل پیش بینی بود، هر چند او در آزمایشات زمینی ثابت قدم بود، این معنویت او بود که باعث می شود درد بیشتری داشته باشد. هر چند که او ایمانش را از دست داده بود، اما اهمیت ایمان را درک می کرد و زمانی که رگنار صلیبی که اتلستن (جرج بلگدن​) قبلا به او داده بود را به آلفرد می دهد، واقعا برای رگنار تلخ می باشد. بعد در صحنه ای از جلوی چشمان او زندگی اش عبور می کند که به ما نشان می دهد که او چه مردی بوده است و کفاره ی چه گناهانی را باید به دوش بکشد.

Vikings-S4EP15
Vikings-S4EP15

آیا رگنار لاثبروک سزاوار مرگ به دست شاه اِیلا بود؟ خیلی ها احتمالا بگویند، بله و اشتباه نمی کنند. این خیلی خوب خواهد بود که بتوان گفت که رگنار قبل از مرگش با خودش و خدایش صلح کرده است، اما این کار آسان نیست. با این حال نکته ای که باعث تصدیع خاطر می شود، گوش زد کردن رگنار به آیوار که شاه اکبرت (لاینوس روچه) نیز باید انتقام پسران رگنار را بچشد.

در قسمت قبل دیدن و گوش دادن به دو شاه که در مورد ایمان و زندگی سخن می گفتند، به ما تصویری از اعتماد و احترام نشان داد، اما در این قسمت رگنار به ما یادآوری کرد که اعتماد اگر فرو بریزد، قابل بازسازی نیست. و هنگامی که شاه اکبرت در لباس راهب مخفی شد و سفری طاقت فرسا به قلمروی اِیلا را به جان خرید تا در لحظه ی مرگ دوستش کنارش باشد، ما متعجب بودیم که آیا رگنار از تصمیمش برای مقصر جلوه دادن اکبرت منصرف شده است یا خیر؟

اگر ما یک چیز را طی این ۴ فصل سریال Vikings یاد گرفته باشیم، این است که هیچ گاه رگنار لاثبروک را نباید دست کم گرفت، حتی اگر او در زنجیر و قفس باشد و توسط ده ها سرباز محاصره شده باشد، باز او خطرناک است، اما امروز هیچ معجزه ای در کار نبود. جالب توجه است که هر چند که رگنار توسط ده ها سرباز سرزنش می شود که شامل درخواست شاه اِیلا برای آمرزش طلیبدن رگنار می شود، افراد حاضر قبل از اجرای حکم اعدام رگنار دعا می خوانند. از قضا او شجاعانه فریاد می زند که اودین و والهالا منتظر او هستند، در حالی که ما گمان می کنیم که او به مسخره بودن چندخدایی پی برده است. سوالی که باقی می ماند این است که آیا رگنار به چیزی معتقد است یا او بر این باور است که انسان مسئول سرنوشت خود است؟

هر چند که این قسمت از سریال  Vikings بیشتر بر روی سه شاه قدیمی تمرکز کرده بود، رگنار سعی دارد که آیوار را برای طوفانی که در راه است آماده کند، هر چند که هیچ یک از آن دو از اتفاقات افتاده در کتگات خبر ندارند. در ابتدا همه چیز برای آیوار آسان و سر راست بود، او به کتگات بر می گردد و با ارتشی روانه انگلیس می شود و انتقام پدرش را می گیرد، اما خبر مرگ مادرش (الیسا ساترلند) به دست لاگرتا (کاترین وینیک) اوضاع را پیچیده می کند، و با توجه به صحبت های پدرش در مورد خشم و استفاده از آن، ممکن است که او کار ها را ساده انجام بدهد.

Vikings-S4EP15
Vikings-S4EP15

با حسن نیت کشتی شاه اکبرت و بازگشت آیوار به خانه، او حال باید تصمیم بگیرد که چگونه اقدام کند، و جذاب خواهد بود که ببینیم که چگونه آیوار برادران خود، اوبه و سیگارد را به گوشه می راند و برای هر دو تصمیم می گیرد. البته مهم ترین سوالی که او باید با آن روبه رو شود این است که آیا او می خواهد انتقام مادرش را بگیرد، اگر می خواهد آیا حمایت برادرانش را دارد؟ در قسمت قبل Vikings، اوبه تلاشی داشت تا به لاگرتا حمله کند اما توسط محافظ ها متوقف شد، این سخت است که این پسرها در مبارزه با ملکه ی جدید کتگات زنده بماند. و سوالی دیگری که پیش می آید، حال که رگنار مرده است، آیا لاگرتا پسرهای رگنار را خواهد کشت؟

خواست رگنار چه بوده است، آیا می خواسته است که آیوار با ارتشی برگردد و هر دو شاه را بکشد یا هدف دیگری داشته است؟ آیا بازی شطرنج آیوار با آلفرد معنی خاصی می دهد؟ آیا زمانی که آلفرد مهره ای از شطرنج را به آیوار می دهد، می تواند معنی خاصی داشته باشد؟ آیا آنها در آینده با یکدیگر تقابل خواهند داشت؟

معمولا از قسمتی که تنها یک داستان را پیش می برد ناامید می شوم، اما روز های پایانی رگنار لاثبروک نه تنها در کلیت بلکه در جزئیات نیز باید بررسی شود. در این که او خود را فدا کرد که آیوار به هدفی برسد، شکی نیست، اما همچنان تمایل او برای کشتن شاه اکبرت به دلیل قتل کشاورزان وایکینگ برای من گیج کننده است. خواسته ی او چیز پیچیده ای است. 

هر چند که ما مدتی نام اتلستن را در سریال Vikings نشنیدیم، اما نفوذ او بر روی شاه اکبرت و رگنار همچنان طنین انداز است، و همین ممکن است که دلیل انگیزه ی رگنار باشد. یکی از گیج کننده ترین مسائل این قسمت ایمان و اعتقاد رگنار بود که مشخص نشد که او سرانجام به چی اعتقاد دارد، به خدای وایکینگ، خدای مسیحیت یا هیچکدام. 

ما همچنان باید منتظر قسمت های بعدی سریال Vikings باشیم تا ببینیم که پسران رگنار چه رویکردی برای انتقام پدرشان در پیش خواهند گرفت، ولی از این مهم تر این است که آنها چگونه با لاگرتا کنار می آیند.

۴۳ دیدگاه ها

 1. امیرحسین

  ۸ مهر, ۱۳۹۷ در ۱۴:۱۰

  رگنار توی فصل بعد میاد و زنده اس این رو یکی از فیلم بردار های فیلم گفته

  پاسخ دادن

 2. مریم

  ۲۰ شهریور, ۱۳۹۷ در ۱۵:۳۷

  فصل چهار رو من دیشب تمام کردم و مرگ راگنار واقعا خیلی مزخرف بود و فیلم رو از جذابیت انداخت و دیگه خوشمم نمیاد ادامه فصل رو نگاه کنم
  ولی بنظر من رگنار زنده هست به چند دلیل
  ۱.وقتی داشتن میبردنش پیش پادشاه ایلا و یه لحظه اون غیبگو امد و راگنار گفت مرگ دست خودم بود که غیبگو گفت شاید اینجوری هم نباشه
  ۲.راگنار همیشه پیش مارها بود و یه تکه از فیلم هم از خزندها تغذیه میکرد و معمولا همیشه مارها دستش بود و یه جورایی نسبت به نیش مارها مقاوم بود
  ۳.قبل از اینکه به انگلیس بره با لاگرتا ملاقات کرد و حتما در مورد اینکه بعد از رفتنش بیاد و سرزمینش رو بگیره صحبت کردن و از زن دومش هم متنفر بود و پیشش هم نمیخوابید و احتمالا کشتنش توسط لاگرتا هم نقشه راگنار بود
  ۴.بعدم میدونست بعد از مرگش بین جانشینی پسراش اختلاف پیش میاد و خشم آیوار و اون چندتا و پسر لاگرتا بیورن باعث اختلاف و کشتار میشه پس بهترین گزینه برای فرماندهی قلمرو لاگرتا بود چون بهش اعتماد داشت و هم دوستش داشت
  ۵.پادشاه اکبرت چرا راگنار رو نکشت دلیلش این بود که راگنار گفت پسرام برمیگردن و وقت برگشت کسی به پادشاه اکبرت کاری نداره و پادشاه ایلا رو خواهد کشت و قلمرو پادشاه ایلا به پادشاه اکبرت میرسه طبق توافقی که با پادشاه اکبرت کردن و گفت نمیکشمت و اینا رو نشون نداد ولی میشه از حرفا و کارای پادشاه اکبرت فهمید
  ۶.دلایل زیاد دیگم داره که حوصلم نمیشه بگم دیگه ولی راگنار زنده هست و مسلما از گودال مارها بیرون میاد و یه جایی تو انگلستان مخفی میشه تا ببینه کدوم پسرش میاد دنبالش و برای جانشینی همون پسرش بجنگه

  پاسخ دادن

 3. بردیا

  ۲۳ مرداد, ۱۳۹۷ در ۱۲:۱۲

  بدون رگنار سریال دوزار نمی ارزه ، گند زدن با این فیلمنامه،یه اشغالی مثل رولو با خیانت فرمانده میشه یکی مثل رگنار باید بمیره. مسخرست ، من تازه رسیدم به بخش ۴، ولی حالا که رگنار مرده دیگه نمیبینم،کسی سریال خوب غیر از گیم آف ترون میشناسه؟

  پاسخ دادن

 4. مصطفی

  ۱۹ مرداد, ۱۳۹۷ در ۱۹:۳۷

  منم مرگ رگنار رو قبول کردم ولی تا وفتی ک پیشگو به رگنار گفت ممکنه من اشتباه کرده باشم از اونجا فهمیدم رگنار زندس نشونو ندادن جنازهش و اون زن چینی هم بی ربط نبود😐😐

  پاسخ دادن

 5. عباس

  ۵ خرداد, ۱۳۹۷ در ۰۱:۰۵

  سلام. یادتون نره تو سریال تاج و تختم جان اسنو مرد ولی زندش کرذن اینجام احتمال زیاد رگنار زده بیرون بیاد

  پاسخ دادن

  • علی اکبر

   ۱۸ مرداد, ۱۳۹۷ در ۱۴:۴۷

   حاحی رگنار پیر بود کسس نمیخواستش چه دلیلی داره ک برشگردونن اگرم برگرده زنده نیس احتمالا روحشه

   پاسخ دادن

 6. Sixty Four

  ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۷ در ۰۰:۱۰

  دلمون برای راگنار تنگ میشه پادشاه جذاب و کاریزماتیک شایدم دیگ ادامه سریال نبینم

  پاسخ دادن

 7. علیرضا

  ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۷ در ۱۷:۴۹

  سلام..
  باتوجه به اینکه:
  ۱. رگنار مثل اتلستن در اواخر عمر خودش به خدای مسیح روی میاره که ممکنه معجزه بشه.(زمانیکه که شاه ایلا داشت شکنجه اش میداد رگنار خاطرات صحبت با داداشش در خصوص پیدا کردن خدای جدید میگفت و رگنار به آسمان نگاه کرد)
  ۲. وقتیکه پیشگوهه میومد با رگنار حرف میزد موقعی که داشتن میبردن بکشنش(وقتی داشتن راجب این که رگنار قراره بمیره حرف میزدن، که رگنار بش گفت دیدی اشتباه کردی؟!!من خودم انتخاب کردم که الان بمیرم خودم خواستم که بیام اینجا بمیرم)به رگنار گفت شایدم من اشتباه کرده باشم..
  ۳. داروهای اون دختر چینیه شاید از زهر مار بوده باشه..
  ۴. در قسمتهای قبل دیدیم که روح اتلستن میاد و پای رگنار رو میشوره و به دیدن شاه اکبرت میاد اما ازش روی برمیگردونه و نا امید میشه.. این میتونه روحانی بودن رگنار و آنچه در دلش هست رو بیان کنه.. رگنار خدای خودشون رو قبول نداشت و پیش از این هم گفته بود..
  ۵. و چیز جدید اینکه طبق گفته دوستمون قسمت ۷ از فصل ۵ ، یک نفر بین جمعیتی که با فلوکی هستن کلاه بر سر داره و دوربین هم گاه گاهی بصورت نیمه متمرکز بهش اشاره داره یعنی هرکدوم از شخصیت ها که صحبت میکردن اون شخص در دوربین بود اما ریشش کمتر از رگناره و احتمال داره این شخص رگنار باشه..

  ***. این فیلم نشون داده که آیوار جانشین خوبی برای رگنار هستش ، اما در این فیلم رگنار آنچه که جلوه میکرد نبود ، رگنار دنیال دنیای جدید و… بود نه خون ریختن و جنگ!!! شاید این مرگ و صحنه سازی هم یک نوع استراتژی از رگنار بوده تا قدرت رو دوباره در دست بگیره.. در بازگشتش مشخص بود که مردم اون رو بعنوان شاه قبول ندارن..
  اگر این فیلم در فصل های ۶ و ۷ ادامه داشته باشه و رگنار توش نباشه قطعا با چالش بزرگ محبوبیت روبرو خواهد بود.. هرچند که همه بازیگران و کارگردان و نویسنده وعده فصلی متفاوت در قسمت دوم فصل پنجم را نیز ارائه داده اند..
  به هرحال باید منتظر بود..
  با سپاس..

  پاسخ دادن

 8. ممد

  ۲۹ فروردین, ۱۳۹۷ در ۱۷:۲۲

  رگناررر چرا مردد گگگگگگگگ

  پاسخ دادن

 9. محمد

  ۲۱ فروردین, ۱۳۹۷ در ۲۳:۳۶

  با سلام ، اگر به تاریخ و یا انچه در وصف این داستان گفته شده رجوع کنیم مبینیم که در همه جا ذکر شده رگنار توسط مارهای سمی کشته شده با این حال باز هم باید دید که تولید کنندگان این سریال چه در سر دارن.. با تشکر از نقد زیبا و نظرات دوستان

  پاسخ دادن

 10. آرشام آی دی

  ۱۸ بهمن, ۱۳۹۶ در ۱۳:۰۵

  سلام
  بعضی دوستان میگن ک مرگ راگنار لطمه ای ب جذابیت فیلم نزده
  اما بدون راگنار و بعد مرگش فقط هنر کارگردان و فیلمسازی و میشه دید
  درصورتی ک بیننده بیشتر دقتش روی نقشیه ک تواین مدت از ته دل میپرستیدش”
  بنظر من ک ادامه داستان خراب شد و فقط داریم یه فیلم دیگه با نقش اول (آینار”) رو میبینیم

  پاسخ دادن

 11. مصطفی درویشی

  ۷ بهمن, ۱۳۹۶ در ۰۱:۲۰

  سلام من سریال زیاد دیدم ولی این اولین سریالی بود که با صحنه مرگ رگنار بغض کردم. من اطمینان دارم زنده است.

  پاسخ دادن

 12. ارشیا

  ۲۷ دی, ۱۳۹۶ در ۲۲:۵۸

  با سلام. حالا که ۷ قسمت از فصل ۵ اومده بازم دوستان میگین بدون راگنار بی مزه هس! جنگی که ایوار و برادر دیگش در شهر یورک انجام داد ناموس جنگ ها بود که تو هیچ سریالی ندیدم اما تو وایکینگ این قسمت رو ۳ بار دیدم… باور کنید ایوار جای پدرش رو گرفته و مرگ راگنار محو شده.. به نظر من با مرگ راگنار تا الان که قسمت ۷ از فصل ۵ دیدم جذاب تر شده. ممنون

  پاسخ دادن

 13. سسسجاد

  ۲۰ دی, ۱۳۹۶ در ۰۵:۵۰

  واقعا سریال با مرگ رگنار نابود شد معنی سریال پرید بدونه شخصیت اولش روز شماری میکردم قسمت بعد سریال بیاد ولی الان اصلا حوصله دیدنش نیست بدون رگنار سریال مفت نمی ارزه اگه کسی خبری داره که بازم قراره ب سریال برگرده خواهش میکنم بگه مارو از خماری در بیاره مرسسسسسسسسی

  پاسخ دادن

  • اشكان

   ۲۲ دی, ۱۳۹۶ در ۲۰:۲۳

   گفتم که به احتمال ٩٠ درصد اگه قسمت ٧ از فصل ۵ رو ببینی میبینی که با یه لباس ابی که کلاه روی سرشه بین همراهان فلوکی هستش نمیشه عکس فرستاد مگرنه میفرستادم

   پاسخ دادن

   • فری

    ۱۵ بهمن, ۱۳۹۶ در ۰۲:۵۶

    بفرس به تلگرام

    پاسخ دادن

   • سهیل

    ۱۸ بهمن, ۱۳۹۶ در ۰۳:۰۵

    داداش مطمنی اون رگناره

    پاسخ دادن

  • ارشیا

   ۲۷ دی, ۱۳۹۶ در ۲۳:۰۰

   بشین نگاه کن فصل ۵ رو دوست من تازه میفهمی مرگ راگنار چقدر جذاب تر کرده سریال رو.

   پاسخ دادن

 14. اشكان

  ۱۹ دی, ۱۳۹۶ در ۰۱:۴۷

  سلام خواستم بگم در قسمت ٧ از فصل ۵ اونجایی که فلوکی ومردم کنار چشمه های اب جوش میرسند اونجا که زنه میگه اون ما رو به سرزمین شیطان اورده اگر دقت کنید یک نفر بین جمعیت تنها کسیه که کلاه داره وصورتش کمی تار هست ولی اگر دقت کنید رگنار رو میبینید. و به نظر من اون زندس اگه میشد عکس میفرستادم

  پاسخ دادن

 15. اشكان

  ۱۹ دی, ۱۳۹۶ در ۰۱:۴۵

  سلام خواستم بگم در قسمت ٧ از فصل ۵ اونجایی که فلوکی ومردم کنار چشمه های اب جوش میرسند اونجا که زنه میگه اون ما رو به سرزمین شیطان اورده اگر دقت کنید یک نفر بین جمعیت تنها کسیه که کلاه داره وصورتش کمی تار هست ولی اگر دقت کنید رگنار رو میبینید. و به نظر من اون زندس

  پاسخ دادن

 16. arash

  ۲۰ آذر, ۱۳۹۶ در ۰۰:۰۰

  این سریال بدون رنگار بدرد نمی خورده دیگه
  نقش اصلی سریال بمیره سریال معنی خودشو از دست میده
  من فکر می کنم اتفاقی بیوفته رنگار برگرده چون جسدی از رنگار نشون ندادن توی سریال

  پاسخ دادن

 17. alireza

  ۱۲ آذر, ۱۳۹۶ در ۲۲:۴۲

  اقا من بعید میدونم رگنار مرده باشه…اون دختره که به رگنار دارو میداد احتمالا زهر مار بش میداده و بدنش مقاوم شده نثبت به زهر…بعدم اون داستان که رگنار داشت بخاطر اون دارو ها و مریض بودنش میمرد خیلی بی سر و ته تموم شد!!! و اگه دقت کرده باشید اون سکانس که پیشگوهه میومد با رگنار حرف میزد موقعی که داشتن میبردن بکشنش(وقتی داشتن راجب این که رگنار قرزره بمیره حرف میزدن، که رگنار بش گفت دیدی اشتباه کردی؟!!من خودم انتخاب کردم که الان بمیرم خودم خواستم که بیام اینجا بمیرم)به رگنار گفت شایدم من اشتباه کرده باشم!!!!!! خلاصه من بعید میدونم رگنار مرده باشه…احتمالا یجوری یکی کشیدتش بیرون

  پاسخ دادن

 18. Sajjad Fazli

  ۱۱ مهر, ۱۳۹۶ در ۲۱:۱۳

  یعنی خدایی اصلا نمیتونم باورش کنم که نقش اصلی فیلم میمیره. همش دارم فکر میکنم چطور و با چه علاقه ای بتونم قسمتهای بعدی را ببینم چون واقعا هیچکس شاید به غیر از بیورن اهنین و لاگرتا که اونم نه به صورت ۱۰۰ درصد نمیتونن جایگزینی برا منه بیننده در نبود رگنار باشن. هر چند یه چیزی که از همون اول منو مشکوک کرده و پیش خودم فکر میکنم رگنار هنوز زندست اینه که تو چند صحنه بعد از مرگش محل مرگشو نشون میداد به شکل مرموزی. اینم در اخر بگم عجیبه این کرکتر که با انهمه کار اشتباه و گناه و الوده بودن دستش به خون هزاران ادم بی گناه ولی باورم نمیشه تا به این اندازه شخصیتی دوستداشتنی حتی تو واقعیت هم باشه. نمیدونم شاید دلیلش شجاعت و هوشش با اینده نگریهاش باشه
  ممنون از نقد و بررسی این سریال امیدوارم ادامه داشته باشه

  پاسخ دادن

 19. آرمان

  ۸ بهمن, ۱۳۹۵ در ۰۴:۰۲

  چه ربطی داره مارو میشه خورد ولی گند زدن تو سریال نباید میمرد

  پاسخ دادن

 20. mhasan.ab

  ۱۷ دی, ۱۳۹۵ در ۲۱:۴۱

  یه جایی خوندم که نوشته بود ایوار پادشاه بعدی میشه ولی سرنوشت بیورن معلوم نی

  پاسخ دادن

 21. Ashkan

  ۱۶ دی, ۱۳۹۵ در ۱۸:۲۳

  اخه داشه من کسی که مار می خوره نیشه مار می کشتش ؟

  پاسخ دادن

 22. cactus

  ۱۵ دی, ۱۳۹۵ در ۱۳:۵۱

  تنها یه راه منطقی و تنها یه دریچه امید به زنده بودن لاگنار هست و اون هم همون ماده ای هست که لاگنار ازش استفاده میکرد همون که اون زن چینی بهش داد…در این صورته که سم مار اثر نمیکنه…
  راستی یه سوال اون شخصیت یه چشمی که آخر فیلم نشون دادن کی بود ؟؟

  پاسخ دادن

  • محمد

   ۱۵ دی, ۱۳۹۵ در ۱۴:۳۹

   اینجا می تونی بخونی که مرد یک چشم کیست
   http://bia2mag.com/3884/

   پاسخ دادن

  • شادمهر

   ۱۶ دی, ۱۳۹۵ در ۰۶:۲۷

   اتفاقا منم رو همین موضوع خیلی فکر کردم ، البته نمیشه گفت داستان همیشه با قهرمان به پایان می رسه نه، اگه اهل سریال باشید من سریال گیم آف ترونز مثال میزنم که اول داستان شخصیت اصلی داستان کشته میشه ولی سریال جوری پیش رفت که کسی فکرشو نمیکرد، ینی اینکه قرار نیست سریال با شخصیت اصلی پیش بره و جون بگیره ولی من تو این سریال وایکینگ فکر میکنم که این دفعه سریال برعکس اجرا میشه چون قهرمان داستان به همین زودیا نمیمیره که نهایتش می رسه به ماده ای که زن چینی بهش میداد

   پاسخ دادن

  • جواد

   ۱۶ دی, ۱۳۹۵ در ۲۳:۲۵

 23. وحید

  ۱۴ دی, ۱۳۹۵ در ۱۱:۵۰

  با مرگ رگنار سریال باید کم کم تموم بشه وگرنه حس تماشای سریال از بین میره
  حتی اگه آیوار و بیورن و غیره هم بهترین صحنه هارو بسازن بازم فایده ای نداره
  پسرای رگنار بجز بیورن یجور حس غریبگی با سریال دارن چون یهویی اومدن یهویی بزرگ شدن اصلا شخصیت ناشناخته ای دارن ، نمیدونم شاید واسه من اینجوریه ولی حس خوبی به بیننده نمیدن
  دیگه رغبتی هم برای دیدن ادامه سریال ندارم و با مرگ رگنار سریال واس من تموم شدس …
  باتشکر

  پاسخ دادن

 24. soheil

  ۱۲ دی, ۱۳۹۵ در ۲۲:۰۹

  نباید راگنا میمرد من فیلمو فقط بخاطر اون میدیدم دیگه فیلمش بی مزه میشه

  پاسخ دادن

 25. hasti s

  ۱۲ دی, ۱۳۹۵ در ۱۸:۵۸

  بنظر من رگنار ته قلبش خدای اتلستن رو قبول داشت.مرگ خیلی قشنگی نداشت چون اون ی وایکینگ بود در بند نباید کشته میشه اما رگنار مرگ رو به جون خرید تا به ایوار میدون بده خشم ایوار ویران کنندس -و در اخر چیزی میشه که رگنار میخواست

  پاسخ دادن

 26. Amir h

  ۱۰ دی, ۱۳۹۵ در ۱۸:۳۳

  وایکینگ ها بهترین سریالی هست ک من دیدم.رگنار لاثبروک نباید میمرد اون باید اخر سریال میمرد الان ک مرد دیگ سریالش فقط تا چند قسمت دیگ شاید خوب باشه ک من حوصلشو ندارم ببینم چون رگنار توش نیست دیگ بدرد نمیخوره این سریال از نظر من ک خیلی سریال تاحالا دیدم بهترین سریال دنیاست ولی خرابش کردن..یا باید تو همین قسمت کل سریال تموم میشد با کشته شدن رگنار.یا رگنار زنده میموند دوباره ب جنگ کردن بر میگشت اما با ارتش جدیدی ک خودش دوباره میساخت تا سریال جذابیتشو حفظ کنه.حیف شد خراب کردن

  پاسخ دادن

  • فرزین

   ۱۶ دی, ۱۳۹۵ در ۰۱:۱۷

   سریال رو از داستان واقعی ساختن نمیتونن از خودشون داستان باسزن راگنار بزنه همه رو بترکونه !!!!

   پاسخ دادن

 27. امیر

  ۱۰ دی, ۱۳۹۵ در ۱۱:۲۷

  سلام
  خسته نباشید میگم به نویسنده این نقد، خواستم یه پیشنهاد کنم برای بالا بردن کیفیت کارتون، وقتی دنبال نقد و بررسی این قسمت بودم با اولین جستجو به سایت شما برخوردم، تا اونجایی که میدونم توی سایتای ایرانی غیر از شما نقدی راجع به این قسمت نوشته نشده. دلیل اصلی جستجو برای خواند نقد و بررسی این قسمت هم سوالای زیادی بود که ذهنم رو درگیر می کرد و شما هم توی متن بهشون اشاره کردین. به عنوان پیشنهاد میگم میشه کیفیت کار رو با جستجو توی سایتای خارجی، خواندن تئوری طرفداران این سریال و نقد و بررسی متنقدان انگلیسی زبان، پاسخ های احتمالی برای این سوالات رو پیدا کرد. این جوری بار مثبت نقدی که نوشتین بیشتر میشه. به خصوص اگر بتونین بررسی یک کاراکتر رو با بازی بازیگر اون نقش تلفیق کنین. صمیمانه منتظر بازخورد نویسنده و یا دیگر دوستان نسبت به پیشنهادم هستم.

  پاسخ دادن

  • محمد

   ۱۰ دی, ۱۳۹۵ در ۱۱:۵۰

    سلام خدمت شما، ممنون از پیشنهادت، ولی اگه خواسته باشیم به همه ی سوالات ایجاد شده درسریال بپردازیم به دلیل محتوای تاریخی سریال ممکن است که بیشتر داستان سریال را فاش کنیم، در راستای پرداختن به کاراکترها، مثلا مطلبی در مورد مرد یک چشم که در اواخر قسمت ۱۵ به سریال اضافه می شود نوشته شده است. باز هم سعی می کنیم که در قسمت های بعدی نقد و بررسی های بهتری در مورد این سریال محبوب تهیه کنیم

   پاسخ دادن

 28. ابوالفضل

  ۱۰ دی, ۱۳۹۵ در ۰۱:۱۶

  Vikings بدون رگنار بی مزه میشه باید صبر کرد و دید قطعا مرده!

  پاسخ دادن

 29. حسن

  ۹ دی, ۱۳۹۵ در ۲۱:۵۱

  راگنار چند سال نبود،بنظرتون کجا رفته بود؟ اون همیشه نقشه های دردآور وپیچیده ای میکشه،به نظر من راگنار زندس و برمیگرده…شاید هماهنگ شده با یه عده مارها سمی نبودن و شاید اصلا راگنار نفرین شده باشه و دوباره نمیره…

  پاسخ دادن

  • محمد

   ۹ دی, ۱۳۹۵ در ۲۲:۱۶

   لطفا این مطلب رو هم مطالعه کن متوجه موضوع میشی

   http://bia2mag.com/3859/

   پاسخ دادن

  • شادمهر

   ۱۶ دی, ۱۳۹۵ در ۰۶:۳۴

   اینم میتونه درست باشه ، چرا ؟ برای اینکه زمانی که داشت با پسرش حرف میزد ، پسرش گفت اگه کینگ ایلا تورو بکشه ما برای انتقام برمی گردیم که راگنار بزمیگرده میگه نه ، تو باید از کینگ اکبرت انتقام بگیری ، خوب طبیعیه آدمی مثل راگنار چون باهوش هستش و مدتی هم نبود خوب بی دلیل حرفی رو نمیزنه، و بر میگردیم به اینکه اگه هم مارها سمی نباشن و یا اگر باشن و راگنار از معجون چینی استفاده کرده ، چرا یه اپیوزد قبل راگنار می ره جایی تنها و خودشو آویزون میکنه ، این میتونه اینو بگه که مرگ راگنار. ممکنه واقعی باشه

   پاسخ دادن

 30. ُمهدی

  ۸ دی, ۱۳۹۵ در ۲۳:۲۷

  نمیدونم تاریخشو خوندین یا نه چون اگه خونده باشین همه سوالاتونو جواب میده
  مثلا برای نمونه توی تاریخ نوشته شده ک الفرد و ایوار باهم جنگ های طولانی و کشمکش های زیادی میکنن و شطرنجی ک بین ایوار و الفرد بود نشون دهنده این تقابل از زمان نوجونی شونه
  حالا بماند اوبه یا لاگارتا و بیورن چ میکنن 🙂

  پاسخ دادن

  • محمد

   ۹ دی, ۱۳۹۵ در ۰۱:۲۳

   ممنون از پیامت

   من خودم کمی در مورد تاریخ و اتفاقات اطلاع دارم، بیشتر سعی شده است که دوستان رو درگیر سریال کنیم و هر کسی واسه خودش خیال پردازی کند

   پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *