بیاتومگ – سریال وایکینگ محصول شبکه History با پخش کردن کاراکترهای اصلی و جابجایی های تاریخی یکی از بهترین سریال های در حال پخش می باشد. با این حال در قسمت پانزدهم از فصل ۴ سریال که به تازگی و با نام All His Angels پخش شد، شاهد مرگ یکی از بهترین ستاره های سریال بودیم، هر چند که سازندگان و عوامل فیلم توضیح می دهند که قرار بوده است، این اتفاق در فصل اول رخ دهد.

وایکینگ ها همواره با خطرها و حوادث روبرو می شوند و اگر شما فکر می کردید که رگنار (تراویس فیمل) همواره از مرگ نجات پیدا خواهد کرد، در این قسمت از سریال یک شوک بزرگ به شما وارد شده است. نه تنها رگنار به سمت مرگ رفت بلکه بر اساس روایت های تاریخ او به دست شاه اِیلا که او را محکوم به مردن در گودالی از مار کرده بود، کشته شد.

در پی مرگ نقش اصلی ۴ فصل این سریال، سازنده ی سریال وایکینگ اشاره کرده است که آنها در نظر داشتند مرگ رگنار در همان فصل اول رخ دهد. مایکل هرست می گوید:

وقتی من این سریال را نوشتم، پیش بینی شده بود که این اتفاق در اواخر فصل اول بیفتد. وقتی تراویس فیمل برای اولین بار به ما پیوست، زمان فیلم برداری بسیار نزدیک بود و ما دو فیلم نامه به او دادیم که مشخص شده بود او در قسمت ۱۰ فصل اول کشته خواهد شد. اما بدیهی است که بعد از شروع کار و گذشتن مدت زمانی بعضی مسائل تغییر می کند و از طرفی برای من حفظ جنبه ی تاریخی سریال نیز بسیار مهم است، پس باید رگنار در یک زمان مناسب از فیلم حذف شود.

در مصاحبه های جداگانه ای که فیمل و هرست داشته اند، در مورد این اتفاق اینگونه اظهار نظر کرده اند.

تراویس:

بله، برگشتی برای من در کار نخواهد بود. من فکر می کنم بازگشت من زیاد جالب نخواهد بود و حس خاصی نیز با خود به همراه ندارد. کاراکتر من یک فرد بی خدا بود پس من بصورت روح یا تصویری از چنین چیزهایی بر نخواهم گشت. در این مواقع، شما باید خیلی مذهبی باشید تا مردم به شما باور داشته باشند.

هرست:

اما بخاطر اینکه او در صحنه حضور قدرتمندی داشت، مردم می توانند در رویاهایشان رگنار را مجسم کنند. به نظر من معلوم نیست که کدام یک از کاراکترهای اصلی مثل فولکی (گوستاف شارسگارد)، لاگرتا (کاترین وینیک) و رولو (کلایو استاندن) تا انتها حضور خواهند داشت یا بطور ناگهانی از بین خواهند رفت.

نقد و بررسی قسمت ۱۵ فصل ۴ سریال Vikings 

۲۰ دیدگاه ها

 1. علیرضا

  ۱۴ خرداد, ۱۳۹۷ در ۱۲:۰۹

  سلام..
  باتوجه به اینکه:
  ۱. بنظر من رگنار مثل اتلستن در اواخر عمر خودش به خدای مسیح روی میاره که ممکنه معجزه بشه.(در قسمت ۱۵ فصل چهارم در ۱۷دقیقه پایانی زمانیکه که شاه ایلا داشت شکنجه اش میداد رگنار خاطرات صحبت با داداشش در خصوص پیدا کردن خدای جدید میگفت و به آسمان نگاه کرد).. در قسمتهای قبل دیدیم که روح اتلستن میاد و پای رگنار رو میشوره و به دیدن شاه اکبرت میاد اما ازش روی برمیگردونه و نا امید میشه.. این میتونه روحانی بودن رگنار و آنچه در دلش هست رو بیان کنه.. رگنار خدای خودشون رو قبول نداشت و پیش از این هم گفته بود..
  ۲. وقتیکه رگنار رو به نزد شاه ایلا انتقال میدادن پیشگو در قالب روح ظاهر شد و با رگنار حرف زد.(وقتی داشتن راجب این که رگنار قراره بمیره حرف میزدن، که رگنار بش گفت دیدی اشتباه کردی؟!!من خودم انتخاب کردم که الان بمیرم خودم خواستم که بیام اینجا بمیرم)و نهایتا به رگنار گفت شایدم من اشتباه کرده باشم. این خودش دو مفهوم رو میرسوند که: ۱.رگنار خدای اثیر رو قبول نداره ۲.احتمال داره بخواد خدای اثیر رو فریب بده..
  ۳. داروهای اون دختر چینی شاید از زهر مار بوده باشه و بدن رگنار رو نسبت به نیش مار قوی کرده باشه..
  ۴. و چیز جدید اینکه قسمت ۷ از فصل ۵ ، یک نفر بین جمعیتی که با فلوکی هستن کلاه سرمه ای رنگی بر سر داره و دوربین هم گاه گاهی بصورت نیمه متمرکز بهش اشاره داره یعنی هرکدوم از شخصیت ها که صحبت میکردن اون شخص در دوربین بود اما ریشش کمتر از رگناره و احتمال داره این شخص رگنار باشه..

  ***. این فیلم نشون داده که آیوار جانشین خوبی برای رگنار هستش ، اما در این فیلم رگنار آنچه که جلوه میکرد نبود ، رگنار دنیال دنیای جدید و… بود نه خون ریختن و جنگ!!! شاید این مرگ و صحنه سازی هم یک نوع استراتژی از رگنار بوده تا قدرت رو دوباره در دست بگیره.. وقتی برگشت که مردم اون رو بعنوان شاه قبول نداشتن و تقریبا قدرتش رو از دست داده بود..
  اگر این فیلم در فصل های ۶ و ۷ ادامه داشته باشه و رگنار توش نباشه قطعا با چالش بزرگ محبوبیت روبرو خواهد بود.. هرچند که همه بازیگران و کارگردان و نویسنده وعده فصلی متفاوت در نیمه دوم فصل پنجم را نیز ارائه داده اند..
  و به عرض برخی از دوستانی که میگن این فیلم براساس تاریخ هستش باید بگم که هنوز اطلاعات دقیقی از تاریخ رگنار لاثبروک در دست نیست و تاریخ همه رو با آیوار میشناسن.. از طرفی کارگردان و نویسنده فیلم هم گفته بودند که این فیلم تا حدودی براساس تاریخ هستش و تاریخ کلی رو بیان نمیکنه…
  به هرحال باید منتظر بود..
  و به نظر من ، رگنار بر خواهد گشت..
  با سپاس..

  پاسخ دادن

 2. Ziya

  ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۷ در ۲۰:۰۷

  فیلم تاریخی بود و تاحدودی بر اساس واقعیت بوده.رگنار باید میمرد در زمان مناسبیم مرد

  پاسخ دادن

  • علیرضا

   ۱۴ خرداد, ۱۳۹۷ در ۱۲:۱۲

   من موافق نظر شما نیستم…

   پاسخ دادن

 3. امیر آقا

  ۱۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷ در ۲۲:۵۵

  رگنار دوباره به سریال اضافه میشه..ولی چه قسمتی معلوم نیست اما اینکه دوباره برمیگرده قطعیه

  پاسخ دادن

 4. امیرعلی

  ۲۸ فروردین, ۱۳۹۷ در ۱۷:۳۵

  همه ب خاطر رگنار نگاش میکردن شخصیت اصلی و خیلی خوبی بود حقیقتا بعد از مرگ رگنار چند وقت قسمتای بعدو نگاه نکردم بعدشم با اون میل قبلی نگاه نمیکردم

  پاسخ دادن

 5. صالح

  ۱۹ فروردین, ۱۳۹۷ در ۰۲:۳۸

  سلام به همه دوستان خداییش که این کارگردان ریده مگه میشه مگه داریم اخه کل دنیا این فیلم و بخاطر شخصیت قشنگ راگنار نگاه میکردن اومد ابرو درست کنه زد چشمشو کور کرد واقعا باید واسه این کارگردان متاسف باشیم

  پاسخ دادن

 6. سورنا

  ۱۴ فروردین, ۱۳۹۷ در ۱۱:۴۱

  سریال تاریخیه و بر اساس اتفاقی که قبلا ساخته شده پیش میره راگنار باید میمرد

  پاسخ دادن

  • علیرضا

   ۱۴ خرداد, ۱۳۹۷ در ۱۲:۱۱

   هوریک شاه نروژ بود که رگنار کشتش و خودش شاه شد. هارالد شاه بخش دیگری از قلمرو اسکاندیناوی بود. اسکاندیناوی به مردمان وایکنیگ، شمالی اروپا میگفتن. تفکر، افسانه، ذهنیت متفاوتی با همه داشتند.

   پاسخ دادن

 7. رگنار عالی بود

  ۱۲ اسفند, ۱۳۹۶ در ۲۰:۳۱

  خاک تو سر اون کارگردان که شخصیت اصلی و دوست داشتنی فیلم و حذف کرد و بجاش آیوار بی استخوان چندش رو آورد به سریال که واقعا چهره وحشتناکی داره…مثلا کارگردان اومد فن سریال تاج و تخت بزنه که گند زد به سریال…

  پاسخ دادن

 8. سینا

  ۱۱ اسفند, ۱۳۹۶ در ۱۳:۱۷

  واقعا کارگردان عجب آدم احمقی بوده کی میاد بازیگر اصلی سریال رو حذف کنه من از وقتی که رگنار مُرد اصلا نگاه نکردم من منتظر بودم تا ببینم رگنار چطوری انتقام میگیره آخرشم بدون ابهت و ضعیف کشته شد فیلمنامه ۰ :/

  پاسخ دادن

 9. حامد هاشمی

  ۲ اسفند, ۱۳۹۶ در ۰۲:۰۱

  بدون رگنار اصلا حال نمیده فیلم و دید

  پاسخ دادن

 10. مسعود

  ۲۸ بهمن, ۱۳۹۶ در ۰۵:۱۶

  درسته خواستید فیلم تغییر بدید ولی رگنار خیلی با خفت مرد فکر کنم با این کاره نویسنده وگارگردان ۸۰ درصد از طرفداران این فیلم رو ازدست دادن رگنار مرد خیلی از بازیگرای نقش اصلی فیلم حذف شدن یه نقش معمولی تو فیلم گرفتن نه نه نه اصلا این فیلم باب دل مخاطبا درست نشده

  پاسخ دادن

 11. امیر

  ۲۶ بهمن, ۱۳۹۶ در ۱۲:۲۶

  خراب کردن سریال رو
  ادم عاقل میای شخصیت اصلی فیلم رو میکشی؟؟؟
  خوب بود مختار هم تو مختار نامه اولاش میمرد؟؟؟
  تاریخ؟؟؟الان به تاریخ مثلا نگاه کردید؟
  باو بگیرید فیام رو جذاب کنید
  کی تاریخ میخاد

  پاسخ دادن

  • امیر

   ۲۶ بهمن, ۱۳۹۶ در ۱۲:۲۸

   حالا کی میخاد بیاد سریال رو جذاب کنه؟؟؟
   حتما شخصیت اودین???
   با اون پسر فلجش???
   کارگردان
   نویسنده
   تهیه کننده
   مدیر شبکه هیستوری
   افتابه کنار دسشوییه

   پاسخ دادن

 12. محمد

  ۲۱ بهمن, ۱۳۹۶ در ۱۶:۵۹

  ای دهنشون سرویس اخه خدا خیرت بده ادم میاد شخصیت اصلی فیلم رو حذف میکنه اونم به این زودی!ابروی هرچی سریال رو بردین.سریال ومپایر که دیگه جزو برترین ها بود وقتی استیفن مرد خیلی از مخاطبینش رو از دست داد باید تجربه گرفت

  پاسخ دادن

 13. میترا

  ۵ بهمن, ۱۳۹۶ در ۱۶:۲۶

  سلام من بعد از اینکه دیدم راگنار مرد دیگه ادامه ندادم واسه دیدنش . خیلیم گریه کردم . اصلا دلم نمیخواد ادامه شو ببینم چون هر اتفاقی بیفته برام مهم نیس وقتی راگنار نباشه?

  پاسخ دادن

 14. Emad

  ۵ آذر, ۱۳۹۶ در ۰۱:۲۵

  بدون رگنار سریال ارزشی نداره واقعا برای کارگردان متاسفم .
  سریال به این خوبی مرگ رگنار خرابش کرد اگ میخواستند در فصل اول او رو حذف کنند چرا دیگه ادامه دادند اگ فصل پنجم خبری از رگنار نباشد هیچ کسی سریال رو استقبال نمیکنه چرت میشه

  پاسخ دادن

 15. MAMAD

  ۱۷ دی, ۱۳۹۵ در ۰۵:۳۰

  خدا بیامرزدش
  ادم باحالی بود

  پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *