بیاتومگ – کارگردان فیلم La La Land، دیمین چزل و بازیگر رایان گازلینگ در فیلم زندگی نامه ی نیل آرمسترانگ به نام First Man برای کمپانی Universal دوباره کنار یکدیگر خواهند بود. نویسنده ی فیلم برنده ی اسکار جاش سینگر (Josh Singer) به خاطر فیلمنامه ی Spotlight می باشد. انتظار می رود که فیلمبرداری در اوایل سال ۲۰۱۷ شروع شود.

این فیلم بر اساس کتاب اولین مرد: زندگی نیل آرمسترانگ (First Man: A Life Of Neil A. Armstrong) می باشد که نوشته ی جیمز هانسون است که به شرح زیر توصیف می شود:

وقتی که آپولو ۱۱ در سال ۱۹۹۶ سطح ماه را لمس کرد، اولین مرد بر روی ماه به افسانه تبدیل شد. هانسون به بررسی زندگی نیل آرمسترانگ می پردازد که بر اساس بیش از ۵۰ ساعت مصاحبه ی خصوصی هانسون با آرمسترانگ می باشد، همچنین هانسون دسترسی منحصر به فردی به اسناد محرمانه و منابع خانواده داشت، این زندگی نامه ی بی نظیر یک نماد آمریکا است.

پس از بازگشتش به زمین، آرمسترانگ به خاطر موفقیت بی نظیرش مفتخر شد و جشن گرفتند. دستاورد های آرمسترانگ به عنوان مهندس، خلبان آزمایشی، یا فضانورد همچنان رکورد دار هستند، اما هانسون با دسترسی بی سابقه به مستندات و منابع منتشرنشده و مصاحبه با بیش از ۱۲۵ نفر توانسته است به بررسی عمق زندگی این فرد مشهور که همچنان در سراسر دنیا شهرت دارد، بپردازد.

در یک داستان پر از الهام، هانسون به وضوح حرفه ی آرمسترانگ در پرواز را بازسازی می کند، از پرواز نبرد 8-70 آرمسترانگ به عنوان خلبان نیروی دریایی بر روی کره شمالی تا خلبانی او در جیمینی ۸ تا پرتاب او به فضا را بیان می کند.

برای خلبانی که اطلاعات بیشتری درباره ی چگونه پرواز کردن به ماه نسبت به قدم زدن بر روی ماه می داند، هانسون ادعا کرد که آرمسترانگ بیان کرده است حرفه اش سختی های زیادی را به همسر و فرزندانش تحمیل کرده است.

بعد از ۴۵ سال از سفر به ماه، شایعات زیادی درباره ی رویای سفر در فضا، اعتقادات مذهبی و زندگی شخصی آرمسترانگ وجود دارد. در اکتشافی جذاب، هانسون در مورد یکی از پیچیده ترین افسانه های آمریکا، چه از لحاظ انسان بودن و چه به عنوان فضانورد موارد خاصی بیان می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *