بیاتومگ – قسمت ۱۵ فصل ۴ سریال Vikings یکی از بی رحم ترین قسمت های این سریال بود. با این حال، ورود شخصیت مرموزی در اواخر قسمت ۱۵ به سریال، راز و اسرار بیشتری را نویدمی دهد. پس این مرد کیست و چه تاثیری بر روند این فصل و فصل ۵ سریال خواهد داشت؟

توجه : متن زیر به بررسی و بحث در مورد جنبه های تاریخی کاراکترها پرداخته می شود و ممکن است که بخشی از محتوای سریال را فاش کند.

Vikings S04EP15
Vikings S04EP15

در حالی که بیشتر قسمت ۱۵ به سرنوشت رگنار لاثبروک (تراویس فیمل) پرداخته می شود، در پایان قسمت سازندگان کاراکتری مرموز به سریال وارد می کنند. با پایان یافتن قسمت ۱۵ کشتی ای از راه می رسد که در بالای آن گروهی از کلاغ های سیاه در حال پرواز هستند. در کشتی مردی یک چشم روبه جلو می نگرد، انگار که به دنبال چیزی یا کسی می باشد.

بنابراین این مرد کیست و ورود او به فصل ۴ سریال به چه معنا است؟ برای کسانی که داستان های تاریخی درمورد وایکینگ ها را خوانده اند، فرض و گمان آشکار این است که آن مرد، خدای اودین می باشد که به کتگات می آید. اهالی اسکاندیناوی بر این باور هستند که خدایان در میان آنها قدم می زنند. در واقع، رگنار خودش بر این باور بود که یکی از نوادگان مستقیم اودین می باشد، که پس از مرگ رگنار به خانه ی او می آید. به نظر که کاملا اتصالات بین وقایع برقرار است.

اودین خدایی بود که برای کسب دانش اشتیاق داشت. بر طبق اساطیر شناسی اهالی اسکاندیناوی، عطش اودین تا این حد زیاد بوده است که یکبار خود را به دار آویخته است تا رونز (سخن یا نشانه های مرموز) را که در فرهنگ وایکینگ زیاد استفاده می شود، کشف کند. رگنار نیز اخیرا در فصل ۴ سعی داشت که خود را حلق آویز کند و این می تواند به داستان اودین اشاره کند، به خصوص با توجه به گروه کلاغ ها بالای کشتی که مربوط به اودین می باشد. کار دیگری که اودین برای کسب دانش انجام داد، در آوردن چشم خود در مقابل میمیر برای نوشیدن آب مملو شده از دانش می باشد، و این دلیلی است که او به عنوان خدای یک چشم شناخته می شود.

میمیر یا میم کسی است که در اساطیر اسکاندیناوی برای دانش و خردش شناخته می شده است، در طی جنگ اِیاسایر وانیر (Æsir-Vanir) سر از تنش جدا شده است و خدای اودین سر میمیر را با خود حمل می کرده است و با او راز دانش را می خوانده است و با او مشورت می کرده است.

اودین زمانی به کتگات می رسد که رگنار مرده است و آیوار به دنبال انتقام است، و لاگرتا (کاترین وینیک) می تواند نشانه ای باشد از اینکه در فصل ۴ و ۵ سریال Vikings چه اتفاقی خواهد افتاد. اگر واقعا رگنار از نسل اودین باشد، پس ممکن است بعد از مرگش، خدای اودین خود را نمایان شود. 

Vikings S04EP15
Vikings S04EP15

با این حال شخص یک چشم دیگری نیز در تاریخ وایکینگ ها می باشد. هاگن یک شخصیت ژرمنی نیمه جن بوده است که او هم یک چشم داشته است. این شخصیت بعضی اوقات با پدر آسلاگ (الیسا ساترلند) به نام سیگورد همراه بوده است. با توجه به این که آسلاگ توسط لاگرتا به قتل رسید، این امکان وجود دارد که کسی وابسته به خانواده ی آسلاگ بخواهد انتقام او را بگیرد. با این حال، در حماسه ی ژرمنی ثیدرکس، هاگن به قتل پدر آسلاگ ربط داده شده است. بنابراین شاید او به جای اینکه از آسلاگ طرفداری کند، می خواهد به لاگرتا تبریک بگوید.

با این حال، در حالی که هاگن با پدر آسلاگ ارتباط داشته است، او تقریبا نزدیک ۱۰۰۰ سال قبل از این وقایعی که در سریال رخ می دهد، زندگی می کرده است، پس به نظر نمی رسد که این شخصیت، مرد یک چشم در پایان قسمت ۱۵ فصل ۴ سریال Vikings باشد. با این حال، با توجه به این که رگنار و رولو (کلایو استاندن) هیچ وقت برادر نبودند و بر طبق کتاب های تاریخی سال ها دور از هم زندگی کرده اند، همه چیز ممکن به نظر می رسد.

هر چند که هنوز نمی دانیم این مرد یک چشم کیست، اما نام این بازیگر آندره اریکسن (Andre Eriksen) می باشد. طبق گزارش ها، ظاهرا در قسمت بعدی سریال یک کاراکتر کلیدی دیگری نیز معرفی می شود، آنها اعلام نکرده اند که این کاراکتر کیست و کی در سریال دیده می شود، بنابراین تنها فقط می توان در مورد هویت مرد یک چشم حدس و گمان داشت. شما فکر می کنید که مرد یک چشم کیست، اودین، هاگن، یا کس دیگری؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

قسمت ۱۶ فصل ۴ سریال Vikings در ۱۶ دی پخش خواهد شد، این قسمت عنوان عبور (Crossing) را دارد، در قسمت بعد:

ناوگان بیورن (الکساندر لودویگ) حمله غافلگیرانه ای را راه می اندازد، در حالی که جستجوی لاگرتا برای قدرت در کتگات همچنان ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *