بیاتومگ – سال ۲۰۱۶ نیز به پایان رسید و امیدواریم که سال ۲۰۱۷ سال خوبی برای دوستداران فیلم و سریال باشد و دنیای فیلم و سریال را از بیاتومگ دنبال کنید. می توان گفت که در این هفته فیلم تازه ای به جمع ۱۰ فیلم برتر در باکس آفیس اضافه نشده است، اما ۴ فیلم هستند که چون در میانه های هفته ی قبل اکران شدند، می توان گفت که برای اولین هفته است که اکران شدند و به نحوی تازه وارد های این هفته ی باکس آفیس محسوب می شوند.

چهار فیلم تازه وارد که توانستند در همین هفته ی اول خود را به ۱۰ فیلم برتر باکس آفیس برسانند، انیمیشن Sing و فیلم Passengers 2016، فیلم کمدی Why Him و اقتباسی از بازی های ویدیویی، فیلم Assassin's Creed می باشند.

اما قبل از اینکه نگاهی گذرا به این ۴ فیلم داشته باشیم، نگاهی به صدر نشین باکس آفیس می کنیم که به نظر می رسد قصد ندارد که این رده را از دست بدهد و همچنان به یکه تازی ادامه می دهد. فیلم Rogue One: A Star Wars Story یکی دیگر از سری فیلم های جنگ ستارگان می باشد که همانند نسخه های قبلی آن بسیار موفق ظاهر شده است و به صراحت می توان گفت که یکی از معدود سری فیلم ها می باشد که تمامی دنباله های آن موفق بوده است.

این فیلم ساخته ی کمپانی The Walt Disney Studios  و Lucasfilm می باشد. فیلم داستان زیر را دنبال می کند:

در زمان جنگ یک گروه از افراد قهرمان دور هم جمع می شوند، تا به یک ماموریت سرقت به سیاره مرگ بروند، که سلاح نهایی امپراطوری می باشد. این رویداد های کلیدی در خط زمانی Star Wars یک عده از افراد معمولی را دور هم آورده است که انتخاب کرده اند که کارهای فوق العاده انجام بدهند، که بخشی از چیزی بزرگتر می باشد.

رتبهنام فیلمفروش هفتهفروش کلیبودجهتعداد هفته
۱Rogue One: A Star Wars Story۱۵۳۳۷۵۲۰۰۲
۲Sing۱۰۲۱۲۳۷۵۱
۳Passengers 2016۳۷۴۵۱۱۰۱
۴Moana۱۶۱۹۹-۵
۵Why Him۲۴۲۴۳۸۱
۶Assassin's Creed۲۳۳۱۱۲۵۱
۷Fences۱۹۱۹۲۴۲
۸La La Land۱۶۲۴۳۰۳
۹ Collateral Beauty۱۰۲۱۳۶۲
۱۰Office Christmas Party۱۰۴۷۴۵۳

فیلم Sing

Sing 2016
Sing 2016

این انیمیشن داستان کوالایی را روایت می کند که یک تئاتر بزرگ را ادراه می کند ولی در این راه به مشکلاتی بر می خورد که ممکن است این تئاتر را از دست بدهد، برای از دست ندادن تئاتر او یکی از بزرگترین مسابقات آواز خوانی جهان را برگزار می کند.

این انیمیشن در ژانر موزیکال/کمدی/درام می باشد، و توانسته است در همان ابتدا مخاطبان زیادی را به سینما بکشاند و فروش مناسبی را برای خود بدست بیاورد، این انیمیشن توانست در یک هفته و نیم از اکران خود به فروش ۱۲۳ میلیونی دست یابد که نسبت به بودجه ی ۷۵ میلیونی آن به نظر موفقیت بزرگی برای کمپانی Universal خواهد بود. انیمیشن Sing در فروش جهانی نیز خوب ظاهر شد و از مرز ۵۴ میلیون دلار گذشت.

فیلم Passengers 2016

Passengers 2016
Passengers 2016

فیلمی فضایی که داستان یک سفینه ی فضایی به نام آلون را دنبال می کند که در حال سفر به هوملند کلونی می باشد و در درون آن ۵۲۵۹ نفر قرار دارند، این سفر ۱۲۰ سال طول می کشد و همه در حالت خواب می باشند، اما بعد از ۳۰ سال از شروع سفر به دلیل بد عمل کردن سیستم دو نفر از خواب برمی خیزند، جیم پرستون (کریس پرت) و آرورا لین (جنیفر لارنس)، حال آنها ۹۰ سال تا مقصدشان فاصله دارند.

بعضی از منتقدان در مورد این فیلم نظرات منفی بیان کرده اند و بعضی نیز از این فیلم به عنوان یکی از بدترین فیلم های سال ۲۰۱۶ یاد کرده اند.

فیلم Why Him

 Why Him? 2016
Why Him? 2016

این فیلم نیز که داستان پدری دلسوز را دنبال می کند که از رابطه ی دخترش با یک مرد ناراضی است. این فیلم با بازی برایان کرانستون و جیمز فرانکو همراه است. انتظارات از این فیلم زیاد بوده است و همچنین سازندگان به موفقیت آن خیلی امید داشته اند، نمی توان گفت که این فیلم یک فیلم شکست خورده است، ولی Why Him نتوانست خود را به خوبی ثابت کند.

فیلم Assassin's Creed

Assassin's Creed 2016

بار دیگر فیلم Assassin's Creed نشان داد که سینما روی خوشی به فیلم های اقتباسی از بازی های ویدیویی نشان نمی دهد. فیلم Assassin's Creed همانند دیگر فیلم های اقتباسی از روی بازی ها محکوم به شکست سنگینی شده است، این فیلم علاوه بر اینکه نتوانست نظر منتقدان را جلب کند، با توجه به بودجه ی ۱۲۵ میلیون دلاری و فروش ۳۰ میلیونی به شکستی برای یوبیسافت و 20th Century Fox تبدیل شد.

انتظارات از فیلم Assassin's Creed خیلی زیاد بود و در واقع خیلی ها امید داشتند که سرانجام این فیلم بتواند طلسم فیلم های اقتباسی از بازی ها را بشکند، اما نه تنها این طور نشد بلکه این فیلم به لیست فیلم های شکست خورده ی سال نیز اضافه شد.

نقد و بررسی فیلم Assassin's Creed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *