بیاتومگ – بتمن یکی از نقش ها و کاراکترهای بسیار مهم در طول تاریخ در فیلم های سینمایی گوناگون بوده است. بازیگران مختلقی در فیلم های گوناگون نقش بتمن را بازی کردند. اما نقش کریستین بیل در فیلم The Dark Knight Rises را می توان یکی از بهترین بتمن های تاریخ لقب داد. مایکل کیتون نیز در گذشته این نقش را بر عهده داشته است، اما او رقیب جدی برای کریستین نمی باشد. متاسفانه یکی از بدترین بتمن های تاریخ، بتمن در فیلم Suicide Squad با بازی بن افلک بود که نمایش بسیار نا امید کننده ای داشت. البته او قرار است در فیلم های The Baman و Justice League نیز حضور داشته باشد. اما قبل از این که این بازیگران در نقش بتمن محبوب شوند، اشخاص دیگری نیز در این نقش حضور داشتند، که شاخص ترین آنها در زیر معرفی شده اند.

 • لوئیس جی ویلسون (Lewis G Wilson)
Lewis G Wilson - Batman 1943
Lewis G Wilson – Batman 1943

ویلسون اولین و جوان ترین بازیگری بود که نقش یک بتمن بالغ را بازی کرد. این هنر پیشه ی ناشناخته در سال ۱۹۴۳ در حالی که ۲۳ سال سن داشت، در سریال ۱۵ قسمتی Batman محصول کمپانی کلمبیا نقش بتمن را بازی کرد. بعد از این سریال حرفه ی ویلسون چندان پیشرفتی نکرد و نتوانست بازیگر معتبری شود.

 • رابرت لوری (Robert Lowrey)
Robert Lowrey - Batman and Robin 1949
Robert Lowrey – Batman and Robin 1949

لوری بعد از سریالی که در سال ۱۹۴۳ پخش شد، این نقش را در فیلم Batman And Robin محصول سال ۱۹۴۹ بر عهده گرفت. او برعکس لوئیس نزدیک به ۳۶ سال سن داشت و بسیار بهتر از او ظاهر شد. رابرت قبل از این فیلم در فیلم های The Mark Of Zorro 1940 و The Mummy’s Ghost 1944 و Dangerous Passage 1944 نیز نقش بازی کرده بود.

 • آدام وست (Adam West)
Adam West - Batman The Movie 1966
Adam West – Batman The Movie 1966

آدام وست یکی از بتمن های خوب تاریخ می باشد. او یک شخصیت متفاوت داشت و جنبه های طنز نیز در کاراکتر او دیده می شود، وست برای چندین سال کاراکتر مورد علاقه ی بتمن برای مخاطبان بود. او در فیلم Batman The Movie 1966 و سریال Batman ۱۹۶۶-۱۹۶۸ نقش بتمن را بازی کرد.

 • مایکل کیتون (Michael Keaton)

  Michael Keaton - Batman 1989
  Michael Keaton – Batman 1989

او تقریبا ۲۰ سال بعد از آدام وست، نقش بتمن بعدی را بازی کرد. مایکل در فیلم Batman 1989 به کارگردانی تیم بورتون اولین نقش بتمن خود را بازی کرد او بعد از این فیلم دوباره در همین نقش این بار در فیلم Batman Returns 1992 دوباره به کارگردانی تیم بورتون، ظاهر شد.

 • وال کیلمر (Val Kilmer)
Val Kilmer - Batman Forever 1995
Val Kilmer – Batman Forever 1995

در ابتدا جوئل شوماخر کارگردان این فیلم، تصمیمی بر تولید آن نداشت، اما او با دیدن کادر بازیگران فیلم، نظر خود را عوض کرد. فیلم Batman Forever یکی از فیلم های خوب دهه ی ۹۰ میلادی می باشد و در آن به جز وال کیلمر بازیگرانی چون نیکول کیدمن و جیم کری نیز حضور دارند.

 • جرج کلونی (George Clooney)
George Clooney - Batman & Robin 1997
George Clooney – Batman & Robin 1997

بعد از گذشت نزدیک به نیم قرن دوباره یک فیلم بتمن و رابین این بار به کارگردانی جوئل شوماخر تولید شد، جرج کلونی در نقش خود در فیلم بسیار برجسته ظاهر شد. علاوه بر جرج در نقش بتمن در این فیلم بازیگرانی چون آرنولد شوارتزنگر و کریس او دونل حضور داشتند.

 • کریستین بیل (Christian Bale)
Christian Bale - The Dark Knight Rises 2012
Christian Bale – The Dark Knight Rises 2012

شکی در آن نیست که سه گانه فیلم کریستوفر نولان یعنی Batman Begins 2005 و The Dark Knight 2008 و The Dark Knight Rises 2012 با بازی خیره کننده کریستین بیل، بهترین فیلم های تاریخ بتمن می باشند. کریستوفر نولان و کریستین بیل در این فیلم ها وظیفه ی خود را به بهترین شکل ممکن انجام دادند. آنها بخاطر این فیلم ها چندیدی جایزه ی مختلف دریافت کردند که از جمله آنها می توان به دو اسکاری که بخاطر The Dark Knight کسب کردند، اشاره نمود.

 • بن افلک (Ben Affleck)

  Ben Affleck - Batman v Superman Dawn of Justice 2016
  Ben Affleck – Batman v Superman Dawn of Justice 2016

همانطور که شکی در بهترین بتمن برای کریستین بیل نیست، تردیدی در بدترین بتمن بودن بن افلک نیز نمی باشد. از حضور نا امید کننده ی او در فیلم Batman v Superman: Dawn of Justice 2016 گرفته، که بیشتر به روبات شبیه بود تا یک بتمن با بدن ایده آل، تا نقش افتضاح او در فیلم Suicide Squad 2016 همه دلیل بر عدم موفقیت افلک در این کاراکتر پر طرفدار می باشد. حال باید دید که بن می تواند در فیلم های بعدی که حضور دارد، یک بتمن جذاب باشد، یا دوباره شکستی برای او در راه خواهد بود؟

۳ دیدگاه ها

 1. dddddddd

  ۷ بهمن, ۱۳۹۵ در ۲۳:۵۱

  هه دوست عزیز کاملامعلومه که نولان فنی و هیچ اطلاعی در باره ی کمیک نداری بن افلک از نظر منتقدا و طرفدارا بهترین بتمن تاریخ سینماست بعد اونوقت شما این چرتوپرتا رو نوشتی لباس معرکه افلک هم از کامیک dark knight returns الهام گرفته شده بعد بتمن تو جوخه انتهاددو تا صهنه بیشتر نبود افلک بهترین بتمن تاریخه وکریستین بیل بعد از افلک

  پاسخ دادن

  • علی

   ۸ بهمن, ۱۳۹۵ در ۰۰:۳۵

   دقیقا همینطور هست که شما می فرمایید، از کاندید شدن بن افلک برای دریافت جایزه ی تمشک طلایی، بخاطر بازی نقش بروس وین/بتمن (جایزه ای که به بدترین بازیگر، فیلم و …) تعلق می گیرد، (ضمن اینکه کارگردان این فیلم زک اسنایدر و بازیگر نقش سوپرمن هنری کویل و خود فیلم بتمن علیه سوپرمن و فیلم نامه آن نیز از کاندیدهای بزرگ این جایزه هستند.) و فروش زیر یک میلیارد دلاری این فیلم و امتیازهای ۴۴% و ۲۷% و ۶.۷/۱۰ کاملا واضح است که طرفداران و منتقدان با نظر شما موافق هستند. ضمن اینکه فیلم شوالیه تاریکی کریستوفر نولان با بازی کریستین بیل با امتیاز (۹۴/۱۰۰ و ۹۷/۱۰۰ و ۹/۱۰ و ۴/۴) ۸.۹ چهارمین فیلم برتر تاریخ است.

   پاسخ دادن

   • mostafa

    ۵ فروردین, ۱۳۹۶ در ۱۹:۲۳

    بازی کریستین بیل فوق العادست البته با کارگردانی نولان بدون هیچ کدوم از این دو هیچ هیجانی برای دیدن فیلم آینده وجود نخواهد داشت بن افلاک بازی نه چندان بدی داشت اما فیلم نامه بطور وحشناک بد بود ضعف کارگردانی بسیار زیاد اگر این دو موضوع اگر بهتر شاید بازی بن افلاک بهتر به چشم میومد و باید یه کار گردان بهتری بود

    پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *