بیاتومگ – به طور جداگانه قطعا می توان ویل فرل (Will Ferrell) و کوین هارت (Kevin Hart) را جزو بازیگران عالی کمدی دانست. آوردن هر دوی این کمدین ها در یک فیلم می تواند باعث افزایش طنز و سرگرم کنندگی فیلم باشد. متاسفانه فیلم Get Hard تا حد زیادی باعث تلف شدن وقت و استعداد فرل و هارت شده است. فرل درگیر یک موضوع نه چندان جالب می باشد. ترس از مورد تجاوز قرار گرفتن در زندان.

Get Hard
Get Hard

این به این معنی نیست که فیلم توهین آمیز است، بلکه در فیلم سعی شده است از این موضوع به حالت طنز استفاده شود. این فیلم اولین کارگردانی اتان کوهن (Etan Cohen) می باشد و او در این فیلم برخی از نکات نگران کننده را عایت نکرده است.

ویل نقش جیمز کینگ را بازی می کند، یک مرد جدی و البته نادان که بخاطر اتهام به اختلاص به ۱۰ سال زندان محکوم می شود. جیمز بخاطر ترس از اتفاقات داخل زندان از دارنل لوئیس (کوین هارت) که مسئول شست و شوی ماشین ها در پارکینگ شرکت می باشد درخواست کمک می کند.

فقط یک نکته وجود دارد، دارنل مرد درست کاری است و هیچ وقت به زندان نرفته است. اما بخاطر مبلغ ۳۰ هزار دلاری که او برای خریدن خانه ی جدید نیاز دارد، در خواست جیمز را قبول می کند. دارنل خانه ی جیمز را به یک زندان شبیه سازی می کند و کارکنان جیمز در آن با خوشحالی تمام نقش کارکنان زندان را بازی می کنند.

Get Hard
Get Hard

همانطور که گفته شد برخی از نکات توسط کارگردان این فیلم رعایت نشده است. از این ضعف های فیلم می توان به شوخی های آنها در مورد تجاوز در زندان، فحش های زننده و همجنس بازان و نژاد پرستان سفید پوست اشاره کرد. این فیلم مفهوم هوشمندانه ای دارد چون به یک مرد سفید پوست ثروتمند می پردازد که مجبور می شود از فردی که قبلا با او برخورد درستی نداشته است، درخواست کمک کند. مفهوم فیلم می تواند هوشمندانه تر نیز پیش برود چون، اولا جیمز یک ثروتمند، گناهکار و نادان می باشد. دوما او تمام تلاش خود را می کند تا در زندان دچار تجاوز نشود.

فرل و هارت در Get Hard بهترین خود بودند، بعضی وقت ها ممکن بود فیلم به سمت خسته کننده ای پیش برود اما این دو کمدین برجسته از چنین مسئله ای جلوگیری کردند. هارت به عنوان کسی که تظاهر می کند در زندان بوده یکی از بامزه ترین عناصر فیلم می باشد، مخصوصا زمانی که در حضور خانواده اش و جیمز در مورد نحوه ی رفتنش به زندان توضیح می دهد. فرل نیز باعث جذاب شدن فیلم شد، او که فردی بی عرضه بود، تمام تلاش خود را کرد تا از مربی خود آموزش های لازم را یاد بگیرد که در این بین باعث خنده و سرگرمی مخاطبان نیز شد.

Get Hard
Get Hard

همانطور که بیان شد، محتوای اصلی این فیلم از ضعف های آن می باشد. فیلم Get Hard اگر چه ۱۰۰ درصد مورد علاقه نیست، اما فرل و هارت با اجرای فوق العده خود نجات بخش این فیلم بودند.

دانلود فیلم Get Hard 2015

 • فیلم Tomb Raider (توم ریدر)

  نقد فیلم Tomb Raider (توم ریدر)

  گرچه فیلم Tomb Raider (توم ریدر) در لحظه سرگرم‎کننده است و به طرزی هیجان‎انگیز و پرتکاپو، …
 • فیلم Everybody Knows (همه می‎دانند)

  نقد فیلم Everybody Knows (همه می‎دانند)

  در این فیلم جدید درام و روانشناختی پر از دیالوگ اصغر فرهادی، بازیگران سطح جدیدی از توان خو…
 • فیلم IT (آن چیز)

  نقد فیلم IT (آن چیز)

   بیاتومگ – فیلم IT (آن چیز) که بر اساس رمان پرفروشی به همین نام نوشته استیون کینگ و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *