بیاتومگ – همه دوست داشتند با فیلم The Conjuring 2 بترسند یا حداقل سورپرایز شوند. اما این فیلم هیپچکدام از این دو مورد را با خود به همراه نداشت.

البته ممکن است هنگام تماشای این فیلم که ادامه ی نسخه ی ۲۰۱۳ آن به کارگردانی جیمز وان می باشد، چند بار بخاطر صدا ها و صحنه هایی که در فیلم وجود دارد از جای خود بپرید. این صحنه های ترسناک زودگذر هستند و دقیقا شبیه به نسخه ی اول فیلم می باشند که از موفقیت آن جلوگیری کرد. با ورود نسخه ی اول فیلم به ژانر ترسناک، کار و داستان سرایی برای The Conjuring 2 مقداری سخت شد.

یک بار دیگر ما شاهد زندگی دو محقق امور ماورائی به نام های اِد با بازی پاتریک ویلسون و لورین وارن با بازی ورا فارمیگا هستیم. شروع کار آنها با بازدید از خانه ی امیتی ویل می باشد که یکی از مشهورترین کارهایی است که آنها در گیر آن می شوند. در آنجل لورین یک موجود شیطانی شبیه به مریلین منسون را می بیند. این موجود در لباس یک راهبه است و در برخورد با او، لورین مرگ شوهرش در آینده را مشاهده می کند. در همین حال در لندن خانواده ی هاجسون درگیر یک مسئله ماورائی دیگر با دخترشان جَنِت (مدیسون وولف) می باشند که روح یک پیرمرد ۷۲ ساله به نام بیل ویلکینس سعی دارد از طریق جنت باعث آزار و اذیت و ترس خانواده ی آنها شود.

The Conjuring 2
The Conjuring 2

بیل همواره عصبانی است و در نتیجه یک سری اتفاقات تبدیل به یک فرد شبح مانند شده است. هر وقت که او ظاهر می شود، اتفاقاتی مثل جابجا شدن وسایل، یک چادر خالی، یک مترسک ترسناک و کشنده و پرت شدن صندلی و … رخ می دهد. ماموران همانطور که مشخص است نصف فیلم در تلاش هستند تا دلایل این موضوع را پیدا کنند و نهایتا وارن از طریق یک کلیسای کاتولیک برای جن گیری فراخوانده می شود.

The Conjuring 2
The Conjuring 2

یکی از عناصر مهم کیفیت یک فیلم ترسناک تمرکز بر روی نقش ها در فیلم می باشد. این نسخه ی فیلم جیمز وان چهار فیلم نامه نویس معتبر در اختیار داشت ولی فیلم با ایده ای به نسبه بی ربطی که در آن وجود داشت مقداری احساس شکست می کند. وارن در فیلم سعی داشت تا با روح در ارتباط باشد و از امنیت شوهر خود ترس داشت علاوه بر این دوباره شاهد حضور شیطان در قامت یک دختر نوجوان بودیم، کاری که به نظر کلیشه ای شده و تاثیر چندانی در مخاطبان ندارد.

داستان فیلم با کاراکترهای ماورائی پیچیده تر نیز می شود. چندین عنوان شیطانی در فیلم وجود دارد که ارتباط برقرار کردن بین آنها سخت می باشد. دلیل اینکه این روح ها و شیطان ها به طور مکرر سعی در اذیت انسان های فیلم دارند نیز بطور واضح توضیح داده نشده است. نیازی نیست که در فیلم ماموریت دقیق یک شبح را بیان کند ولی باید حداقل گوشه هایی از آن نشان داده شود. اول اینکه جودی تنها کسی است که می تواند روح را ببیند و بعد بطور اتفاقی مادر جنت نیز روح را می بیند. این فیلم در ۴۵ دقیقیه پایانی به جهات مختلفی کشیده شد و واقعا برای فیلم سخت بود تا بتواند حسی در مخاطب از اینکه قرار است چه اتفاقی بیفتد ایجاد کند.

The Conjuring 2
The Conjuring 2

اولین فیلم Conjuring یک داستان بسیار تاثیر گذار داشت و واقعا یک فیلم ترسناک برتر در آن سال بود. فیلم The Conjuring 2 در بعضی موضوعات بسیار ضعیف ظاهر شد و فقط داشت اتفاقات بدی که توسط یک شیطان رخ می دهد را نشان می داد. فیلم همچنین برخی از جنبه های واقع گرایانه را نادیده گرفته بود که این باعث ضعف در فیلم شده بود. درفیلم The Conjuring جیمز وان فضای تاریکی ساخته است که کاراکترها در این محیط زیاد برجسته به نظر نمی رسیدند. اگر جه بعضی از اتفاقات در فیلم رخ می داد ولی معلوم نبود که کدام یک از آنها ضروری بودند، این کار نیز مقداری به فیلم صدمه زد. از دلایل دیگ مهم ضعف این فیلم می توان به این موضوع اشاره کرد که فیلم برداری The Conjuring 2 طوری بود که مخاطب می فهمید چه زمانی قرار است بترسد، این مسئله بطور چشمگیری  جذابیت فیلم را کم کرد.

اگر فیلم The Conjuring نمونه ای از فیلم های درگیر شدن با  شیطان در یک خانه باشد که کار خود را به درستی انجام داد، می توان گفت که تمام موارد در فیلم Conjuring 2 بطور اشتباه انجام شد.

دانلود فیلم The Conjuring 2

 • فیلم Tomb Raider (توم ریدر)

  نقد فیلم Tomb Raider (توم ریدر)

  گرچه فیلم Tomb Raider (توم ریدر) در لحظه سرگرم‎کننده است و به طرزی هیجان‎انگیز و پرتکاپو، …
 • فیلم Everybody Knows (همه می‎دانند)

  نقد فیلم Everybody Knows (همه می‎دانند)

  در این فیلم جدید درام و روانشناختی پر از دیالوگ اصغر فرهادی، بازیگران سطح جدیدی از توان خو…
 • فیلم IT (آن چیز)

  نقد فیلم IT (آن چیز)

   بیاتومگ – فیلم IT (آن چیز) که بر اساس رمان پرفروشی به همین نام نوشته استیون کینگ و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *