بیاتومگ – هفته ی گذشته همه بر این باور بودند که با اکران فیلم Rogue One: A Star Wars Story، در چین این فیلم بصورت وحشتناکی فروش خواهد داشت. چند روزی هست که از اکران فیلم در چین می گذرد و تا اینجای کار نتایج چندان خوشایندی برای این فیلم رقم نخورده است. جنگ ستارگان در این مدت تنها ۳۱ میلیون دلار فروش داشته و با بررسی شرایط مختلف می توان گوشه هایی از شکست این فیلم در چین را بصورت زیر بیان کرد.

  • جنگ ستارگان نتوانست به مبلغی بالای ۸۵ میلیون دلار در شروع اکران در چین برسد.
  • فیلم هایی چون Terminator Genisys 2015 با مبلغ ۵۸ میلیون دلار، Now You See Me 2 2016 با مبلغ ۴۲ میلیون دلار و San Andreas 2015 با مبلغ ۵۲ میلیون دلار بالاتر از جنگ ستارگان قرار گرفته اند.
  • فروشگاه های چین به تنهایی می توانند کمک فراوانی به فروش فیلم داشته باشند. مثل فیلم Furious 7 2015 که مبلغ ۱۸۲ میلیون دلار و فیلم Avengers: Age of Ultron 2015 که مبلغ ۱۵۶ میلیون دلار در همان شروع اکران فروش داشتند.
  • نسخه ی قبلی جنگ ستارگان یعنی Star Wars: The Force Awakens 2015 توانسته بود، ۵۲ میلیون دلار فروش داشته باشد.
  • در روگ وان دو بازیگر مشهور چینی به نام های دونی ین و جیانگ ون، حضور دارند که این هم تاثیری در فروش آن نداشت.

در مورد این شکست می توان گفت که فیلم هایی مثل جنگ ستارگان هنوز نتوانسته اند با کاراکترهای ناشناس خود در ذهن مخاطبان چینی نفوذ کنند. کاری که مارول به خوبی از پس آن برآمده است و همین دلیلی بر کم فروغ بودن فیلم روگ وان در شروع اکران در چین می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *