بیاتومگ – شبکه ی AMC اعلام کرده است که به مستند سریالی جدید از جیمز کامرون به نام داستان علمی-تخیلی (هنوز در حال کار بر روی نام اثر می باشند) چراغ سبز داده است. جیمز کامرون افسانه ای است که پشت فیلم های علمی-تخیلی همانند The Terminator و Aliens و The Abyss و Terminator 2: Judgement Day و Avatar می باشد. این مجموعه به بررسی سیر تکامل علمی-تخیلی از ریشه های آن به عنوان یک ژانر کوچک تا پدیده ی فرهنگی ای که امروز می شناسیم که شامل ۶ قسمت ۱ ساعته می باشد و در سال ۲۰۱۸ منتشر می شود.

از جنگ ستارگان (Star Wars) و آواتار (Avatar) تا The Hunger Games و The Walking Dead، ژانر علمی-تخیلی کم کم به عنوان زیربنای فرهنگی تبدیل می شود. در هر قسمت از مستند جیمز کامرون، او برای رسیدن به درک بهتر اینکه چطور فیلم ها، سریال ها، کتاب ها، بازی ها متولد شدند و چه سبکی در آینده خواهند بود، یکی از بزرگترین سوالات بشر در طول دوران مختلف که تا به حال به آن فکر کرده است را معرفی می کند. کامرون و هم دورانش که به رشد و پیشرفت علمی-تخیلی در طی دهه ها بسیار کمک کردند، به بحث و مناظره در مورد شایستگی، معنا و اثراتی که فیلم ها و رمان هایی که آنها را تحت تاثیر قرار داده است، خواهند پرداخت.

قبل از اینکه جیمز کامرون به یکی از موفق ترین و فاضل ترین فیلم سازان عصر خود تبدیل شود، او خود را یک خوره ی علمی-تخیلی معرفی کرده بود، او بیان می کند:

وقتی که بچه بودم، تقریبا تمام مجلاتی که دارای کاور سفینه ی فضایی بود را خواندم، همچنین چندین و چند بار نیز فیلم علمی-تخیلی ۲۰۰۱: A Space Odyssey را دیدم. این فیلم به من الهام داد تا به یک فیلم ساز تبدیل شوم. من جلوه های ویژه را دوست دارم ولی بیشتر سوالات و ایده های پشت آن را می پسندم، مثلا جهان چگونه پایان خواهد یافت؟ آیا فناوری ما را از بین خواهد برد؟ انسان بودن به چه معنا است؟

جیمز کامرون افزود:

این ها موضوعاتی هستند که ژانر علمی-تخیلی از رو به رو شدن با آنها واهمه ای ندارد. با این سریال مستند ما به ریشه های این ژانر برخواهیم گشت و منبع این ایده ها را دنبال می کنیم. بدون نویسندگانی همچون ژول ورن و اچ جی ولز کسانی همچون ریبردبوری یا رابرت ای هایلاین وجود نداشتند و بدون این ها کسانی مثل لوکاس، اسپیلبرگ، ریدلی اسکات یا من وجود نخواهیم داشت. به عنوان یک فیلم ساز که دستی در ژانر علمی-تخیلی دارم، خیلی علاقه مندم تا به کاوش کشمکش ها و پیروزی هایی که این داستان های شگفت آور برای زندگی ما به ارمغان آورده است بپردازم.

جوئل استیلرمن، مدیر توسعه و برنامه ریزی AMC بیان می کند:

جیمز کامرون یکی از بزرگترین فیلم سازان دوران ما می باشد و فیلم های او عینا ژانر علمی-تخیلی را برای نسل ما و آیندگان توضیح می دهد. همانطور که ما سعی داریم این مستند سریالی را پیش ببریم، واقعا شخص بهتری از آقای کامرون را نمی توان برای کشف ریشه های ژانر علمی-تخیلی یافت. او یک سرگرم کننده ی تمام و کامل، یک کاشف و پژوهشگر می باشد. ما خیلی خوش شانس بودیم که توانستیم با او و تیم فوق العاده اش کار کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *