بیاتومگ نامزدهای ۸۹ مین مراسم اسکار اعلام شد و دوباره شاهد عدم حضور زنان در دسته ی بهترین کارگردان هستیم. نامزدهای این دسته شامل دنیس ویلنو (فیلم Arrival)، مل گیبسون (فیلم Hacksaw Ridge)، دامین شازل (فیلم La La Land)، کنث لانرگان (فیلم Manchester by the Sea) و بری جنکینس (فیلم Moonlight) می باشد و جنکینس تنها مرد رنگین پوست کاندید شده، است.

از سال ۱۹۲۹ که اولین مراسم اسکار برگزار شد، تنها ۴ زن به عنوان نامزده بهترین کارگردان انتخاب شدند: لینا ورتمولر (فیلم Seven Beauties)، جین کمپیون (فیلم The Piano)، سوفیا کوپولا (فیلم Lost in Translation) و کاترین بیگلو (فیلم The Hurt Locker) و بیگلو تنها کارگردان زنی است که توانست در سال ۲۰۱۰ این جایزه را کسب کند، این در حالی است که نسبت برندگان زن به مرد ۱ به ۸۸ می باشد.

واقعیت این است که در ۷ سال اخیر هیچ زنی برای عنوان بهترین کارگردان انتخاب نشده است و این نشان دهنده ی مشکلات جنسیتی در هالیوود می باشد و باعث سلب فرصت های کارگردانی و بردن جایزه از فیلم سازان زن می شود. این یک موضوع جدی است و متاسفانه بعد از گذشت نزدیک به یک دهه بهبودی در آن مشاهده نمی شود. چنین مشکلاتی برای زنان رنگین پوست حتی بیشتر نیز می باشد. طبق آماری که مرکز مطالعات زنان در تلویزیون و فیلم منتشر کرده است، از ۲۵۰ فیلم برتر در سال ۲۰۱۶ تنها ۷ درصد از کارگردان های آن فیلم ها زن بوده اند، این رقم در سال ۲۰۱۵، ۹ درصد بود که شاهد کاهش ۲ درصدی آن هستیم و این مشکل همچنان ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *