بیاتومگ – اکثر افراد از این موضوع آگاه هستند که فیلم حلقه بر اساس فیلم ترسناک ژاپنی به نام Ringu ساخته شده است. اما تاریخچه ی این عنوان فیلم طولانی تر و پیچیده تر از این حرف ها است.

فیلم حلقه در مورد یک نوار ویدئویی شامل یک پیام نگران کننده است. عامل این نگرانی و ترس نیز یک دختر نوجوان با موهای سیاه بلند، با چهره ای سفید و پنهان است که در حال بالا رفتن از یک چاه می باشد. بعد از تماشای نوار شما یک تماس مشکوک دریافت می کنید که با یک صدای آرام به شما می گوید، ۷ روز… . بر اساس افسانه ها شما دقیقا یک هفته بعد از این تماس خواهید مرد. این افسانه ها نیز از جایی نشئت گرفته است که یک دختر نوجوان توسط خانواده اش به قتل می رسد.

فیلم جدید Rings (حلقه) که قرار است به زودی در ۳ فوریه (۱۵ بهمن) اکران شود، سومین فیلم ساخته شده توسط آمریکا از این عنوان ترسناک می باشد.

Ring 1st American Edition
Ring 1st American Edition

رمان حلقه، ۱۹۹۱

در سال ۱۹۹۱ کوجی سوزوکی رمان حلقه را منتشر کرد که اساس فیلم های ژاپنی حلقه بود. این اولین کتاب از عنوان حلقه بود و کتاب های بعدی در سال های ۱۹۹۵ و ۱۹۹۸ با عناوین Spiral و Loop منتشر شدند. در سال ۱۹۹۹ سوزوکی کتاب Birthday را منتشر کرد که مجموعه ای از داستان های کوتاه در مورد حلقه بود. دو رمان دیگر حلقه نیز در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ به نام های S و Tide منتشر شدند.

Ring Kanzenban 1995
Ring Kanzenban 1995

فیلم حلقه، کانزبنان محصول ۱۹۹۵

کارگردان این فیلم شیسوئی تاکیگاوا است و این فیلم همچنین اولین و دقیق ترین اقتباس از روی رمان حلقه می باشد. فیلم ابتدا در تلویزیون ژاپن پخش شد و بعد از نسخه ی ویدئویی آن برای استفاده دیگر مخاطبان منتشر شد.

Ringu 1998
Ringu 1998

فیلم Ringu 1998

اولین فیلم پرفروش حلقه در ژاپن فیلم رینگو به کارگردانی هیدئو ناکاتا بود، این فیلم همچنین پرفروش ترین فیلم ترسناک ژاپن بود. این فیلم یک سال بعد در هنگ کونگ منتشر شد و در آنجا نیز به پرفروش ترین فیلم ترسناک ژاپنی بدل شد و تا سال ۲۰۱۵ نیز در همین وضعیت قرار داشت. در این فیلم ساداکو قدرت روانی از مادرش به ارث برده بود که بخاطر این کار پدر او مجبور به کشتن مادرش شد.

Rasen 1998
Rasen 1998

فیلم Rasen 1998

در یک حرکت عجیب نسخه ی بعدی فیلم Ringu یعنی Rasen همزمان با پخش فیلم اصلی، منتشر شد. جودی ایدا کارگردان این فیلم بود، اگرچه بازیگران اصلی حفظ شده بودند، اما عوامل فیلم به کلی تغییر کرده بود. فیلم Rasen که اقتباسی از دومین رمان حلقه (Spiral) بود. در این فیلم ساداکو دوباره ظاهر شد و به جای قتل از طریق ویدئو از یک آسیب شناس و روزنامه برای این کار استفاده می کرد، فیلم Rasen یک شکست کامل در سری فیلم حلقه محسوب می شود.

Ring Final Chapter 1999
Ring Final Chapter 1999

مینی سریال Ring Final Chapter 1999

بعد از موفقیت فیلم رینگو، این سریال شامل ۱۲ قسمت بود و بیشتر این که ترسناک باشد، مرموز و اسرار آمیز بود. به بینندگان ویدئو در سریال ۱۳ روز وقت داده می شد تا آن را به دو نفر دیگر نشان دهند که این اتفاق بر خلاف مدت زمان فیلم اصلی یعنی ۷ روز بود. در این سریال نیز ویدئوی مرگبار یک موزیک ویدئو با تصاویر نفرین شده بود. فصل دوم حلقه نیز سال بعد پخش شد البته با موضوع و عوامل فیلم سازی متفاوت.

Ringu 2 1999
Ringu 2 1999

فیلم Ringu 2 1999

هیدئو ناکاتا دوباره به عنوان کارگردان، بعد از رینگو ۱ در این فیلم حضور پیدا کرد. در فیلم افرادی فهمیدند که ساداکو در طی ۳۰ سال گذشته همچنان زنده مانده است و در آزمایش عجیب سعی کردند تا انرژی و روح خبیث او را از بین ببرند. این فیلم نیز در آن سال یکی از پرفروش ترین فیلم های ژاپن بود.

The Ring Virus 1999
The Ring Virus 1999

فیلم The Ring Virus 1999

فیلم The Ring Virus ورژن کره ای فیلم Ringu به کارگردانی کیم دونگ بین بود و داستان کاملا متفاوتی داشت. پارک یون سئون (ساداکو فیلم های حلقه) دختر از رابطه ی نامشروع یک خواهر و برادر بود. وقتی او توانایی های خود را پیدا می کند سعی دارد تا با استفاده از یک نوار ویدئویی جامعه را آلوده کند. این فیلم با استقبال چندانی روبرو نشد.

The Ring: Terror’s Realm 2000
The Ring: Terror’s Realm 2000

بازی ویدئویی The Ring: Terror’s Realm 2000

این بازی توسط سگا منتشر شد و مراحل آن بیشتر شبیه بازی رزیدنت اویل بود. بعد از اینکه چند محقق بخاطر وجود پروژه ای به نام حلقه در روی کامپیوترهایشان کشته می شوند، مرکز تحقیقاتی آنها بسته می شود.

Ring 0 Birthday 2000
Ring 0 Birthday 2000

فیلم Ring 0 Birthday 2000

این فیلم بر اساس داستان کوتاهی به نام Lemonheart در رمان Birthday ساخته شده است. کارگردان فیلم نوریو سوروتا بود و اتفافات فیلم سی سال قبل از فیلم Ringu رخ می دهد. جایی که نشان داده شد ساداکو بعد از قتل مادرش چگونه به یک فرد روانی و قاتل تبدیل شد.

The Ring 2002
The Ring 2002

فیلم The Ring 2002

یک دهه بعد از ساخت فیلم حلقه در ژاپن این بار نوبت به ساخت آن در آمریکا رسید. کارگردان این فیلم گور وربینسکی بود و در آن نوآمی واتس در نقش راشل کلر بعد از مرگ ناگهانی خواهد زاده اش سامارا درگیر یک افسانه ی خطرناک می شود. سامارا در این فیلم نسخه ی آمریکایی ساداکو است. این فیلم هم از نظر منتقدان و هم از لحاظ تجاری موفق بود و بعد از دو هفته اکران در ژاپن توانست فروش بیشتری نسبت به فیلم محبوب Ringu به دست آورد.

Rings Short Film 2005
Rings Short Film 2005

فیلم کوتاه ۲۰۰۵ Rings

این فیلم کوتاه ۱۵ دقیقه ای قبل از اکران فیلم حلقه ۲ منتشر شد و فقط حالت تبلیغ و آماده سازی برای حلقه ۲ بود.

The Ring Two 2005
The Ring Two 2005

فیلم The Ring Two 2005 (حلقه ۲)

کارگردان این فیلم کارگردان فیلم اصلی حلقه (Ringu) هیدئو ناکاتا بود. در این فیلم شاهد درگیری فرزند راشل، آدرین با سامارا هستیم. این فیلم در شروع اکران با استقبال خوبی مواجه شد. حلقه ۲ بیشتر از نیمی از فروش حلقه ۱ در داخل کشور فروش داشت.

Sadako 3D 2012
Sadako 3D 2012

فیلم Sadako 3D 2012

کارگردان این فیلم تسوتومو هانابوسا بود و فیلم اقتباسی از رمان S سوزوکی می باشد. در فیلم Sadako 3D مردی به نام کاشیوادا اقدام به انتشار ویدئوی جدیدی می کند و با این کار ساداکو دوباره به دنیا برمی گردد و به کارهای روانی خود ادامه می دهد.

Sadako 2 3D 2013
Sadako 2 3D 2013

Sadako 2 3D 2013

کارگردان این فیلم نیز هانابوسا بود. فیلم در مورد یک کودک ۴ ساله به نام ناگی است که بعد از مرگ توسط ساداکو مسموم می شود، نقش ناگی در این فیلم شبیه نقش آدرین در فیلم حلقه ۲ بود که توسط سامارا مسموم شده بود.

Sadako vs. Kayako 2016
Sadako vs. Kayako 2016

فیلم Sadako vs. Kayako 2016 (ساداکو علیه کایاکو)

ساخت چنین عنوان مثل فیلم های Freddy vs. Jason (فردی علیه جیسون) محتمل بود، البته اسم آن بیشتر حلقه علیه کینه است تا ساداکو علیه کایاکو، فیلم با خرید یک نوار ویدئویی و آزاد شدن دوباره ی ساداکو شروع می شود و در ادامه شاهد درگیری بین دو کاراکتر ترسناک حلقه و کینه خواهیم بود.

Rings 2017
Rings 2017

فیلم Rings 2017 (حلقه ۳)

این سومین فیلم آمریکایی حلقه خواهد بود، ابتدا قرار بود فیلم با نام The Ring 3D اکران شود، ولی نام آن به Rings تغییر کرد. حوادث فیلم ۱۳ سال بعد از اولین حلقه ی آمریکایی رخ می دهد و در آن زن جوانی در ویدئویی که فیلم در فیلم دیگر را مشاهده می کند که هیچکس تا به حال به همچنین صحنه ای روبرو نشده است.

۴ دیدگاه ها

 1. حس

  ۱ خرداد, ۱۳۹۷ در ۱۸:۱۱

  مدیر لطفا جواب بده
  چرا این دخترو انداختن تو چاه؟ من شنیدم ناپدریش بخاطر اینکه جن بوده میکشونتش سر چاه میندازتش؟
  نسخه ژاپنیشم توضیح بدید واسه چی انداختنش توچاه

  پاسخ دادن

  • محمد

   ۱ خرداد, ۱۳۹۷ در ۱۹:۰۰

   سلام. فیلم های زیادی از این داستان ساخته شده که هر کدوم با دیگری متفاوت هستند. اما در کل، سامارا، دارای قدرت‎های ذهنی و روانی بوده و این قدرت‎هایش به اطرافیانش آسیب می‎زده و حتی اونا رو می‎کشته، برای همین، پدر و مادرش او رو به درون یه چاه می‎اندازند. او برای هفت روز داخل چاه زنده می‎مونه تا اینکه سرانجام می‎میره.

   پاسخ دادن

 2. امیر حسین

  ۹ فروردین, ۱۳۹۷ در ۰۱:۵۳

  اخرش دختره رو تسخیر کرد باحال بود اصلا فکر همچین چیزو نمیکردم بعدشم که فیلم به همه ایمیل شد

  پاسخ دادن

 3. sina

  ۸ آذر, ۱۳۹۶ در ۱۶:۴۵

  سلام.
  من اخرین فیلمش رو همین الان مشاهده کردم.
  خیلی جالب و هیجان انگیز بود ولی بیشتر از اینکه اتمام این سری از فیلم باشه مشوقی برای ساخت سری بعدی این فیلم زیبا هست.
  مخصوصا اونجا که میگه: متاسفم ولی ادامه دارد….
  و همین جا لبتاپ روشن میشه و برای هزاران نفر اسن فیلم پخش میشه و دوباره داستان حلقه در کل جهان پخش میشه

  پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *