بیاتومگ – هر چند که اولین بازی تام هاردی به یک دهه و نیم قبل در مینی سریال Band of Brothers (گروه برادران) محصول شبکه ی HBO باز می گردد، ولی در چندین سال گذشته نام او زیاد شنیده شده و او برای خودش در فیلم های پرفروش بزرگ و کوچک یک آوازه ساخته است. در حال حاضر نیز یک مینی سریال به نام تابو (Taboo) با بازی او در حال پخش می باشد که درباره ی مردی در لندن ۱۸۱۴ می باشد که پس از مدتی از آفریقا به خانه اش باز می گردد تا کار و کسب پدر مرحوم خود را که به نظر با یک توطئه ی تاریک به قتل رسیده است، را بدست بگیرد و این سریال بار دیگر تام هاردی را در نقش پیچیده ای دیگر فرو می برد. با در نظر گرفتن این موضوع، تصمیم گرفتیم که برای قدرانی از او، فیلم های برجسته ی درخشانش را به فیلم دوستان و طرفدارانش معرفی کنیم تا بتواند با این اعجوبه بیشتر آشنا شوند.

۱۰. London Road ۲۰۱۶

10 فیلم برتر تام هاردی
۱۰ فیلم برتر تام هاردی

در حالی که تام هاردی بیشتر برای تعداد انگشت شماری از نقش هایجذابش شناخته می شود، فیلم شناسی او خیلی فیلم های بیشتری از فیلم هایی که ما می شناسیم را نشان می دهد، فیلم London Road 2016 یک مثال خوب برای این است که او زمانی که فیلمنامه ها را انتخاب می کرده است چقدر با فیلم های پرفروشش فاصله داشته است.

قسمتی از زندگی واقعی قاتلی مرموز، قسمتی موزیکال، کارگردان روفوس نوریس راهی را در نظر می گیرد که در آن قاتل های سریالی، جامعه ی انگلیس را تحت تاثیر می گذارند، و آن را با یک کلیت به یادماندنی مخلوط می کند و با استفاده از ستارگانی همچون هاردی نکات برجسته ای را که مورد توجه قرار نگرفته اند را نمایان می کند. همانطور که منتقدان بیان کرده اند، فیلم یک تجربه ی مغشوش هیجان انگیز با تخیل و دلسوزی می باشد.

۹. Layer Cake 2005

10 فیلم برتر تام هاردی
۱۰ فیلم برتر تام هاردی

این به نظر خوش و خوب است ولی فیلم Layer Cake ساخته ی متیو وان همه چیز است به جز آن، در واقع نمایش سیاه و سفید از یک دلال موفق مواد (دنیل کریگ) می باشد که قصد دارد از کسب و کار کنار برود بدون آنکه تامین کننده ی قدرتمندش (کنث گراهام) را مطلع کند و تا حدودی این کار را با کمک همکار علم دوست خود (هاردی) انجام می دهد. البته این ها همه برای هیچ است، و او به زودی متوجه می شود که نیاز دارد یک قدم از لیست دشمنان در حال رشد خود جلوتر باشد که قصد دارند قبل از اینکه او از این کار کنار بکشد، او را داشته باشند.

۸. Warrior 2011

10 فیلم برتر تام هاردی
۱۰ فیلم برتر تام هاردی

پس از کلی نوشته که برخی از آنها کلاسیک هستند، شما چگونه فیلمی با ژانر مبارزه ی حرفه ای در قرن ۲۱ می سازید؟ خوب، احتمالا شما نمی توانید، اما اگر شما قصد دارید که چنین فیلمی بسازید بهتر است که لیست بازیگرانی همچون تام هاردی، جوئل اجرتون و نیک نولتی را در نظر داشته باشید، که همه ی آنها به تلفن کارگردان فیلم Warrior یعنی گاوین او کونور پاسخ داده اند. بازیگران تام هاردی و اجرتون در نقش دو برادر هستند که جستجوی جداگانه برای رستگاری، آنها را در مسیری قرار داده است که فقط به ضرب و شتم ختم می شود.

۷. The Revenant 2015

10 فیلم برتر تام هاردی
۱۰ فیلم برتر تام هاردی

هاردی در این فیلم تحت الشعاع بازی وحشیانه و متعهدانه ی لئوناردو دی کاپریو قرار گرفت. بازی این دو در این فیلم باعث شد که فیلم مورد تحسین منتقدان قرار گیرد. در این رابطه بیان شده است، شما فیلم The Revenant را فقط تماشا نمی کنید بلکه آن را تجربه می کنید. شما در میان آن به سختی قدم بر می دارید، و با کیفیت فیلم سازی تحت تاثیر قرار می گیرید و از امکاناتی که در زندگی خود دارید، شکرگذار می شوید.

۶. Tinker Tailor Soldier Spy 2011

10 فیلم برتر تام هاردی
۱۰ فیلم برتر تام هاردی

فقط چندین رمان نویس قادر بودند که همانند جان لی کر لایه های مغزی مختلفی در کتابشان جا بدهند. جان لی کر توانست با این کار کتاب خود را بسیار جذاب کند. توماس آلفردسون که بر روی اقتباسی نوشته ی بریجت اوکانر و پیتر استراهان کار کرده است، توانست خود را حتی بیشتر از کتاب ثابت کند، فیلم با بازی گری اولدمن، در نقش یک جاسوس بازنشسته می باشد که به وظیفه ی فعال باز می گردد تا به ادعاهای نگران کننده ای که توسط عامل ام آی ۶ اخراج شده (هاردی)، ایجاد شده است، رسیدگی کند.

۵. Inception 2010

10 فیلم برتر تام هاردی
۱۰ فیلم برتر تام هاردی

عملکرد شگفت انگیز تام هاردی در فیلم Bronson 2008 سبب شد که او در رادار طرفداران جدیدی قرار گیرد ولی حضور او در فیلم Inception ساخته ی کریستوفر نولان بود که باعث ورود او به دنیای فیلم های پرفروش و بلاک باستری شد. به عنوان بخشی از گروهی با بازی بازیگرانی همچون لئوناردو دی کاپریو، جوزف گوردون-لویت و الن پیج، تام هاردی در نقش ایمز، عضو گروهی از استخراج کننده ها به رهبری کاراکتر دی کاپریو می باشد که به روشی منحصر به فرد به سرقت هویت افراد در رویاها و جعل هویت در آدام های خیال باف می پردازند. فیلم پر از مسائل بی پروای علمی-تخیلی که با تصاویر قابل توجه و هیجان انگیز نشانه گذاری شده اند، می باشد. همچنین فیلم دارای پایانی است که هنوز پس از گذشت چندین سال، بیننده ها در حال استدلال آن می باشند. منتقدان در مورد این فیلم بیان می کنند که فیلم Inception از فیلم های نادری است که می توان در سطح ظاهری و سطح های عمیق تر از آن لذت برد. این یک شاهکار در ساخت تقلیدی از تخیل و سفر درون مغزی می باشد.

۴. The Dark Knight Rises 2012

10 فیلم برتر تام هاردی
۱۰ فیلم برتر تام هاردی

فیلم The Dark Knight Rises یک کار سختی برای دنبال کردن راه فیلم The Dark Knight داشت، و بخشی منصفانه ای از این عمل سخت بر روی دوش تام هاردی که نقش تبهکار فیلم، یک تروریست نقاب دار به نام بین را بازی می کرد، بود. مجبور بودن به بازی در زیر یک نقاب و زیر سنگینی بازی عالی هیث لجر در نقش جوکر در فیلم The Dark Knight، هاردی علامت خود را بر روی این سری فیلم ها قرار داد.

۳. The Drop 2014

10 فیلم برتر تام هاردی
۱۰ فیلم برتر تام هاردی

تعداد زیادی درام در مورد جرم های همسایه ای وجود دارد و موفقیت و شکست یک فیلم همانند The Drop به کارگردانی مایکل آر روسکام از نوشته ی دنیس لهان، سنگینی بیشتر نسبت به قبل بر روی دوش بازیگر قرار می دهد. خوشبختانه برای روسکام، او با به کار گیری تام هاردی در نقش یک متصدی بار که در یک عملیات جرایم سازمان یافته که توسط پسرعمویش (با بازی جیمز گاندولفینی در آخرین فیلمش) گرفتار شده است و با بازیگرانی همچون نومی راپاس و متایاس شورنرتز توانست کار خود را به خوبی پیش ببرد.

۲. Locke 2014

10 فیلم برتر تام هاردی
۱۰ فیلم برتر تام هاردی

این به طور کلی در داخل ماشینی در حال حرکت است و به ندرت دوربین از صورت او کنار می رود، با این حال فیلم Locke به عنوان یک اکشن هیجان انگیز دقیقه به دقیقه بیشتر نیرو می گیرد و هیچ کدام از این ها بدون کار مسحور کننده ی هاردی در نقش اصلی امکان پذیر نبوده است. هاردی نقش مردی را بازی می کند که با سرعت به سوی مقصد سرنوشت حرکت می کند در حالی که بین تغییر زندگی حرفه ای و بحران های شخصی گیر کرده است.

۱. Mad Max: Fury Road 2015

10 فیلم برتر تام هاردی
۱۰ فیلم برتر تام هاردی

بدبینی در مورد بازسازی یا دنباله ی فیلم های بزرگ خیلی زیاد شده است، و با توجه به این که ۳۰ سال از آخرین مکس دیوانه گذشته بود، بازی تام هاردی توانست این بدبینی را بشکند. با توجه به این فاصله ی زمانی از مد مکس قبلی تا این فیلم توانست ایده های بسیاری را برای سازنده و کارگردان جورج میلر فراهم آورد. این فیلم توانست به فروش مناسبی برسد و در مراسم های مختلف توانست اثبات کند که فیلمی قدرتمند است. انتظار می رود که نسخه ی دیگری از این فیلم ساخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *