بیاتومگ – از سال ۱۹۹۷ که فیلم پرفروش تایتانیک به کارگردانی جیمز کامرون اکران شد، همچنان بحث هایی پیرامون صحنه ی پایانی آن مطرح می شود. عده ای بر این باورند که رز (کیت وینسلت) با اجازه ندادن به جک (لئوناردو دی کاپریو) برای استفاده از در، باعث مرگ او شده است. عده ی دیگری نیز می گویند رز نمی توانست به جک اجازه بالا آمدن به روی در را بدهد، چون در روی آن جای کافی برای هر دوی آنها وجود نداشت یا بخاطر اینکه در با حضور هر دوی آنها نمی توانست شناور بماند و هر دوی آنها غرق می شدند.

در طی زمان برخی ها می گفتند که جیمز می توانسته است با استفاده از جلوه، تغییراتی در فیلم بدهد تا جای کافی برای رز و جک روی در وجود داشته باشد، اما جیمز کامرون تمامی این ایده ها را احمقانه می داند. کامرون اخیرا در کنفرانسی در حال صحبت در مورد فیلم های بیگانه (Alien) و نابودگر (Terminator) و تاثیر فیلم های پر فروش بر مراسم اسکار بود که دوباره بحث صحنه ی پایانی فیلم تایتانیک مطرح شد و او اینگونه پاسخ داد:

بسیار خوب، اجازه بدهید تا دوباره صحنه را بازسازی کنیم، شما در آن نقش جک را بازی کنید در حالی که ۶-۵ دقیقه در آبی با آن دما هستید، مطمئنا مغز شما منجمد خواهد شد. اگر شما جلیقه نجاتی در اختیار نداشته باشید، سعی خواهید داشت پایین تنه ی خود را فعال نگه دارید به امید اینکه یک قایق نجات پیدا شود، اما بودن در چنین موقعیتی سرانجامی جز مرگ نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *