بیاتومگ – همانطور که بیان کرده بودیم، توضیحی برای پایان فصل ۴ سریال وایکینگ (Vikings) و اینکه در آینده چه اتفاقاتی ممکن است رخ بدهد، آماده کردیم. با ما همراه باشید تا با جدیدترین کاراکتر سریال وایکینگ (Vikings) بیشتر آشنا شوید.

هر چند که به نظر می رسد که انگلیس یک اسقف را در جنگ با ارتش کافران از دست داده است، اما باکی نیست، زیرا آنها شخص دیگری را دارند که منتظر است تا جایگزین شود و این فرد یک شخص کاملا بد است. سازنده ی سریال، مایکل هرست در مصاحبه ای که داشته است، جزییاتی بیشتر را در این مورد بیان کرده است که هویت دقیق کاراکتر جدید با بازی جاناتان ریس مایرز را مشخص می کند.

وایکینگ (vikings)
وایکینگ (vikings)

هاموند (Heahmund) کیست؟

ریس مایرز نقش یک اسقف به نام هاموند را بازی می کند. در یک نگاه به شمشیر او می توان فهمید که او زره و جوشن را بر خرقه ی کشیشی ترجیح می دهد و احتمالا زمان بیشتری را با آهنگر نسبت به مطالعه ی انجیل صرف می کند. نه تنها او یک جنگجو است، بلکه از معاشرت با زنان نیز لذت می برد. هرست بیان کرده است که او یک فرد گناهکار تایید شده است و تمام زندگی اش در مورد امور شهوانی است. او می گوید:

او یک پسر پر شور است که به سمت زنان جذب می شود. او مرتکب گناه می شود و برای این کار خودش را مجازات می کند.

او به سمت کدام یک از کاراکترهای سریال کشیده خواهد شد؟ به نظر می رسد که در این میان جودیت یک کاندید باشد، که این به استناد گذشته ی عاشقانه ی او با چنین مردانی می باشد.

هنوز کمی انحراف و گمراهی در مورد اینکه این شخص کیست، وجود دارد. مطمئنا او آلفرد پس از پرش زمانی نیست. در واقع او کاملا یک شخصیت جدید است. او به همراه شمشیر حماسی خود، بار سنگینی در فصل ۵ سریال خواهند داشت.

اسقف هاموند واقعی

همانند بسیاری از کاراکترهای سریال وایکینگ (Vikings)، هاموند نیز بر اساس زندگی واقعی شخصی در تاریخ و دوران وایکینگ ها می باشد. هاموند یک اسقف از شربورن بود که در مقابل تهاجم وایکینگ ها ایستادگی کرد و در نهایت فردی مقدس شمرده شد. او به عنوان یکی از شوالیه های پیشروی تمپلار شناخته شده است. هرست بیان کرده است که در طی تحقیقات تاریخی اش به این اسقف مبارز برخورده است که در کنار هموطنان خود و به نام خدا با مهاجمان مبارزه کرده است.

هدف هاموند

با توجه به موضوعات سنگین مذهبی در سریال، و همچنین اعتقاد وایکینگ ها در مورد اینکه قطعا خدایشان، خدای مسیحیان را در جنگ نابود خواهد کرد، این واضح است که چرا اکبرت از چنین شخص دیوانه و مذهبی افراطی تقاضای کمک کرده است. گذشته از اضافه کردن مقدار کمی نیروی مسیح در سریال برای افزایش تنش، هاموند نقشی مهم را در زندگی آیوار بازی خواهد کرد و به ظاهر حریف شایسته ای برای وایکینگ جوان درنده می باشد. آیا ما در نهایت آغشته شدن دستان آیوار به خون در میدان نبرد را خواهیم دید؟

وایکینگ (vikings)
وایکینگ (vikings)

شمشیر هاموند

در پایان قسمت ۲۰ فصل ۴ سریال وایکینگ (Vikings)، یک نکته ی جزئی بود و آن شمشیر هاموند است. نکته ی جالب شمشیر او، نگین آبی رنگ گیرا یا تیغه ی تابنده ی آن نیست، بلکه نوشته ی روی قبضه ی شمشیر می باشد. نوشته ی روی آن احتمالا لاتین است و به نظر ارزش زیادی برای هاموند دارد. اما این به چه معنا است؟

وایکینگ (vikings)
وایکینگ (vikings)

نوشته چه چیزی می گوید؟

نوشته ی روی شمشیر که به صورت “Ananyzapata” می باشد، شکل تغییر یافته ی کلمه ی “Ananizapta” می باشد که یک نوشته ی قرون وسطایی است که هم در آلمان و هم در انگلیس یافت شده است. آن طور که گفته شده است، شر را دفع می کند و پوشنده ی خوب لباس مسیحیت را از صدمه و ویرانی محافطت می کند.

از لحاظ تاریخی، این نوشته در چندین اثر باستانی دیده شده است، اما قابل توجه ترین آن بر روی سنگی به نام جواهر میدلهام در شمال یورک شایر می باشد. و از آن تصورات مسیحی آویزان است و بدون شک به عنوان الهام بخشی برای شمشیر هاموند بکار گرفته شده است.

کتاب Talismans, Amulets and Zodiacal Gems نوشته ی ویلیام توماس و کیت پویت بیان می کند که کلمه ی “ananyzapata ” می تواند به عنوان یک طلسم در برابر صرع به کار برده شود. این کتاب همچنین بیان می کند که حلقه ی کاونتری (Coventry Ring) نیز این کلمه را در دور خود دارد که ترجمه شده ی جمله ی آن، “ای قاضی، بر ما رحم کن” می باشد. به نظر می رسد که این معنی برای استفاده بر روی شمشیر یک جنگجو چندان مناسب نیست.

وایکینگ ها
وایکینگ ها

موزه ی بریتانیا همچنین بیان می کند که این کلمه ممکن است که مخفف چندین کلمه یا یک جمله باشد، ترجمه جمله ی بیان شده برای این کلمه به این صورت می باشد که : “باشد که پادزهر عیسی از مرگ به طریق مسمومیت جلوگیری کند و غذای و نوشیدنی من را با تثلیث مقدس گرداند”.

این کلمه همچنین چندین مرتبه در اینگل اشتاد آلمان پیدا شده است. دکتر ورنر کارل در مورد این موضوع تحقیق کرده است و ترجمه ی کلمه را این طور بیان کرده است: “عیسی مسیح مرگ (یا شیطان) را شکست داد”. بار دیگر نیز این جمله برای چنین فرد و شخصی مناسب نیست.

با توجه به این موضوع که هاموند یک شوالیه ی تمپلار می باشد، پس بعضی با استناد به این موضوع بیان کرده اند که ممکن است که سریال وایکینگ یک پرش خیلی خوب به سریال در حال ساخت و جدید شبکه ی History داشته باشد که در مورد شوالیه های تمپلار و به نام Knightfall (سقوط شوالیه) است.

چرا این موضوع مهم است؟

یک اتصال مهم بین این نوشته ی مقدس و کاراکتر هاموند وجود دارد. اول از همه، اینکه شمشیر هاموند، همانند شمشیری که پاپ اعظم به آلفرد در مراسم سفر مقدسش هدیه داد، شمشیری تشریفاتی نیست. مشخصا این برای مبارزه تعیین شده است و هاموند نقشه دارد که از آن در مقابل هر هجومی به خصوص هجوم گروهی از کافران استفاده کند.

فصل ۴ سریال به ما بی دفاع بودن انگلیس در برابر ارتش بزرگ را نشان داد. آنها اصلا هم اندازه ی قدرت بی رحمانه و خوی حیوانی وایکینگ ها نیستند، و آنها به خوبی آگاه هستند که باید به زودی در مقابل این تهدید جدید و در حال رشد بایستند. این جایی است که هاموند پا پیش می گذارد.

فصل ۵ سریال وایکینگ (Vikings)

با توجه به خبرهای شنیده شده، فصل ۵ سریال دارای ۲۰ قسمت خواهد بود. انتظار می رود که تولید فصل ۵ سریال در تابستان شروع شود و پخش آن نیز در نیمه ی دوم سال ۲۰۱۷ (پاییز ۱۳۹۶) شروع شود.

نظرات خود را در مورد فصل ۴ و پایان آن، همچنین آینده ی آیوار و هاموند در فصل ۵ با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *