بیاتومگ بن افلک نامی آشنا است که در هفته های اخیر در قالب موضوعات مختلفی به او پرداخته ایم. بعد از کش و قوس های فراوان و خبرسازی های مختلف می توان یک جمله به او گفت:

بن، وقت آن رسیده است که تسلیم شوی.

منظور ما از تسلیم شدن، ترک بازیگری نیست، چون او هنوز پتانسیل لازم برای کار در حرفه اش را دارد، اما بن باید به حضورش در دنیای سینمایی DC و شکست هایش پایان دهد. در سال ۲۰۱۴ که او برای بازی نقش بتمن قرار داد امضا کرد، هیچکس انتظار حضور او را در نقش این کاراکتر نداشت. قبل از این کار نام بن یادآور حضور درخشانش در فیلم های Baby Gone، The Town و Argo می باشد. اگرچه او در فیلم هایی چون Gigli، Jersey Girl و سریال Daredevil حضور افتضاح و متزلزلی داشته است.

با امضای دوباره قرارداد توسط بن برای بازی مجدد نقش بتمن به نظر می رسد آینده ی روشنی در انتظار او باشد، چون کریستوفر نولان با سه گانه فیلم شوالیه ی تاریکی خود نشان داد، فیلم های اقتباس شده از کتاب های کمیک نیز می توانند، معتبر باشند و نظر همه را به خود جلب کنند و همچنین بن در مرکز یک رقابت داغ بین دی سی و مارول بر سر تولید این نوع فیلم ها قرار گرفته است که یکی از قضا موضوعات داغ هالیوود نیز می باشد.

Justice League
Justice League

بن در تلاش برای بازی یک سری فیلم بین المللی مشهور و پر طرفدار است که کریستین بیل باعث شکوفایی و تکامل بیشتر آن شده است. پس چه چیزی در این بین اشتباه است؟

ظاهرا مشکلات زیادی در این راه وجود دارد. آخرین فیلم دی سی که بن افلک در آن حضور داشت، بتمن عیله سوپرمن: طلوع عدالت بود که تولید آن یک سال به تاخیر افتاد، فقط به خاطر اینکه بن از دوستش کریس تریو درخواست کرد تا در فیلم نامه به او کمک کند. نتیجه ی این کار اکران فیلم در سال ۲۰۱۶ شد در حالی که فیلم برای اکران در سال ۲۰۱۵ برنامه ریزی شده بود. بعد از اکران هم فیلم چنگی به دل نزد و از انتظاراتی که از آن می رفت بسیار پایین تر ظاهر شد.

Batman v Superman Dawn of Justice
Batman v Superman Dawn of Justice

بسیار خوب، اگر دی سی را نادیده بگیریم. دو فیلم اخیر بن چطور بوده اند؟

دو فیلم The Accountant (حسابدار) و Live By Night (زندگی در شب) آخرین فیلم های اکران شده ی بن هستند. اما نتیجه این فیلم ها چه بازخوردی است؟ فیلم جدید او یعنی زندگی در شب بعد از اکران در جدول باکس آفیس توسط سایر فیلم ها بمباران شد، اما خوشبختانه فیلم حسابدار او عملکرد بهتری داشت و مرهمی بر شکست سنگین بن بود.

تا قبل از اینکه بن نقش بتمن را برعهده بگیرد، همه به خوبی از این کاراکتر پرطرفدار تعریف می کردند، اما الان چطور؟ بازی بن باعث خدشه دار شدن این کاراکتر محبوب شد. این در حالی است که افلک قرار است در فیلم مستقل بتمن نیز حضور داشته باشد!! او بعد از انصراف از کارگردانی فیلم مستقل بتمن اشاره کرده بود که هنوز به عنوان بازیگر اصلی در فیلم حضور خواهد داشت. اما، واقعا دلیل این کار چیست؟ بن در فیلم بتمن علیه سوپرمن حضور داشت و در حالی که همه منتظر حضور عالی دو کاراکتر مورد علاقه شان در قالب یک فیلم بودند، نتیجه ی کار فقط یک ناامیدی بود. علاوه بر این فیلم مستقل بتمن قرار است بعد از فیلم هایی مثل Wonder Woman و Aquaman اکران شود و هیچ کس تا آن زمان از وضعیت بی ثبات دی سی خبر ندارد.

آیا بن واقعا می خواهد در دو سال آینده با شکست فیلم Live By Night و انتقادات شدید فیلم بتمن علیه سوپرمن کنار بیاید و دوباره آماده ی پوشیدن لباس غول پیکر بتمن شود؟ آیا این همه کار او در ازای یک شکست دوباره ارزشی خواهد داشت؟

Batman v Superman Dawn of Justice
Batman v Superman Dawn of Justice

با ادامه ی این روندها، تمام کارهای بن افلک فقط اتلاف وقت به نظر می رسد. مخصوصا وقتی که اکران فیلم لیگ عدالت ۲ بخاطر فیلم بتمنی که هنوز هیچ پیشرفتی نداشته است با تاخیر مواجه شد. با این تفاسیری که پیش می رود به نظر می رسد هیچکس دوست ندارد تا شاهد حضور بن در نقش بتمن در فیلم لیگ عدالت ۲ و یا هر فیلم دیگری حتی در مقابل جوکر باشد.

بن در حال حاضر ۴۴ سال سن دارد و برای بازی نقش بتمن در لیگ عدالت ۲ سن او به ۵۰ نزدیک خواهد شد و نکته ی اساسی اینجاست که یک کاراکتر مسن چگونه می تواند از پس این نقش برآید؟

با این همه دلیل و اوصافی که از شکست ها و سقوط های بن افلک شده است، واقعا به نظر می رسد وقت آن رسیده است که این بازیگر توانا و برجسته (البته نه در DC) به حضورش در دنیای سینمایی DC (قبل از اینکه خیلی دیر شود) پایان دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *