بیاتومگ – به عنوان برنده ی جایزه ی اسکار کریستین بیل از آن دسته از بازیگران خوش خوش شانسی است که حرفه ی خود را از همان کودکی شروع کرد و در بزرگسالی به بازیگری برجسته بدل شد. بیل در نوجوانی در فیلم های زیادی حضور داشت که از جمله ی آنها می توان به “Empire of the Sun” اشاره کرد، اما او بیشتر بخاطر بازی نقش پاتریک بیتمن (یک قاتل سریالی) در فیلم “American Psycho” مورد توجه مخاطبان قرار گرفت. این فیلم تاثیر به سزایی در آینده ی بیل داشت و باعث شد تا او در سه گانه فیلم بسیار محبوب”شوالیه ی تاریکی”  به عنوان نقش اصلی حضور داشته باشد.

اکنون نیز ما قصد داریم تا ۱۰ فیلم برتر این بازیگر برجسته (از فیلم تاثیر گذار Empire of the Sun گرفته تا سری فیلم محبوب شوالیه ی تاریکی) را معرفی کنیم.

۱۰ – فیلم Velvet Goldmine 1998

Velvet Goldmine 1998

گروه موسیقی “Glamrock” در سال ۱۹۷۱ در حال گسترش سبک موسیقی پر زرق و برق و وحشیانه ی خود است. برایان اسلید (جاناتان ریز میرس) در این گروه یک ستاره ی راک جوان است و او الهام بخش بسیاری از نوجوانان در کارهای خود می باشد. برایان برای رهایی از دست شخصیت مکسول دیمون که خودش او را ساخته بود، دست به خودکشی می زند. زمانی که طرفداران می فهمند که خودکشی او واقعی نیست، دیگر به او توجهی  نمی کنند. در سال ۱۹۸۴ آرتور (کریستین بیل) که روزنامه نگاری در نیویورک است، از او درخواست می شود تا در مورد این قتل ساختگی تحقیق کند. برای او اسلید یک شخص محبوب است و به همین دلیل آرتور این مسئولیت را می پذیرد.

۹ – فیلم Rescue Dawn 2006

Rescue Dawn 2006

در سال ۱۹۶۵ یک خلبان آلمانی-آمریکایی به نام دیتر دنگلر (کریستین بیل) به یک ماموریت مهم برای بمباران لائوس فرستاده می شود، اما هواپیمای او آسیب می بیند و در جنگل سقوط می کند. او توسط افراد و نیروهای آن منطقه دستگیر شده و شکنجه می شود. در ادامه دیتر با عده ای از دیگر آمریکایی های اسیر شده آشنا می شود و در تلاش است تا با کمک آنها فرار کند، دیتر که در ابتدا به فیلم های آموزشی زنده ماندن در جنگل می خندید، حال مجبور است با شرایط واقعی و سخت جنگل کنار بیاید تا زندگی خود را حفظ کند.

۸ – فیلم Empire of the Sun 1987

Empire of the Sun 1987

بیل در این فیلم فقط ۱۳ سال سن داشت، بر اساس رمانی اثر جِی جی بالارد و به کارگردانی استیون اسپیلبرگ، فیلم داستان پسری به نام جیم گراهام (کریستین بیل) را بیان می کند. او زندگی تا قبل از اینکه ژاپنی ها به چین حمله کنند (در ۸ دسامبر ۱۹۴۱) ، زندگی عالی در شانگهای داشت. بعد از جدایی از پدر و مادرش او دستگیر شده و به اردوگاه سو چو فرستاده می شود و در بین بیماری ها و سختی های زیاد سعی دارد تا در آنجا نیز زندگی شرافتمندانه ای داشته باشد.

۷ – فیلم ۲۰۰۷ ۳:۱۰to Yuma

3:10to Yuma 2007
۳:۱۰to Yuma 2007

یک دام دار به نام دن اوانس (کریسیتن بیل) به شهر به نام بیسبی در آریزونا می رود تا زمین خود را بفروشد و مشکلاتی که توسط یک یاغی معروف به نام بن وید (راسل کرو) در این مسیر ایجاد شده بود را برطرف کند. کمی جلوتر وید بخاطر نقض قانون در بیسبی دستگیر می شود و اوانس نیز به ازای جایزه ای ۲۰۰ دلاری، مسئول اسکورت قطاری به نام ۳:۱۰to Yuma می شود و او در این راه باید با موانع روبروی خود مواجه شود.

۶ – فیلم The Machinist 2004

The Machinist 2004

کریستین بیل بخاطر بازی نقش تروور رزنیک مجبور شد تا ۶۰ پوند (۲۷.۲۱ کیلوگرم) وزن کم کند. رزنیک در یک کارخانه مشغول به کار است و از شدت کاهش وزن و بی خوابی طوری به نظر می رسد که در حال از بین رفتن می باشد. او تمام مسائل خود را از روی یادداشت هایی که نوشته است دنبال می کند. دنیای رزنیک بعد از اینکه همکار او در یک حادثه در کارخانه یک دست خود را از دست می دهد، تغییر می کند و او بعد از این حادثه بسیار مشکوک می شود و معتقد است فرد دیگری (شاید یکی از همکارانش) در این ماجرا نقش داشته باشد.

۵ – فیلم The Prestige 2006

The Prestige 2006

در ابتدا شاید این فیلم نباید درلیست ما وجود می داشت، اما با کارگردانی کریستوفر نولان و مجموعه ای از بازیگران برجسته (دیوید بووی، هیو جکمن، مایکل کین، کریستین بیل و …)، حیف می شد اگر The Prestige را به عنوان یکی از بهترین فیلم های بیل معرفی نکنیم.

در پایان قرن ۱۹ میلادی در لندن، رابرت انجییِر (هیو جکمن)، همسرش جولیا مک کالو (پایپر پروبو) و آلفرد بوردن (کریستین بیل) با هم دوست هستند و دستیار یک شعبده باز نیز می باشند. زمانی که جولیا بصورت اتفاقی در حال اجرای نمایش جان خود را از دست می دهد، همسر او رابرت، آلفرد را بخاطر این کار سرزنش می کند و آنها از آن لحظه به بعد دشمن یکدیگر می شوند. هر دوی آنها به شعبده بازانی مشهور بدل می شوند و سعی دارند تا در روی صحنه نفر دیگر را تخریب کنند. زمانی که آلفرد یک ترفند جدید رو می کند، رابرت سعی دارد تا راز این کار او را بر ملا کند که این عمل او عواقبی نیز خواهد داشت.

۴ – فیلم Batman Begins 2005

Batman Begins 2005

ما در این لیست سعی کرده ایم تا بهترین فیلم های کریستین بیل را معرفی کنیم و از بین سه گانه فیلم بتمن به کارگردانی کریستوفر نولان، فیلم Batman Begins (بتمن آغاز می کند) را انتخاب کرده ایم، اگرچه در عقیده ی بسیاری از طرفداران، شوالیه تاریکی بهترین فیلم سری بتمن بوده است، اما در آن فیلم کاراکترهای دیگری مثل جوکر (هیث لجر) و کمیسر گوردون (گری اولدمن) نیز نقش های برجسته ای داشتند ولی بتمن آغاز می گند شروع خوبی برای بیل در این سری فیلم بود.

زمانی که پدر و مادر بروس وین (بیل) به قتل می رسند، این پس میلیاردر بعد از بزرگ شدن به آسیا سفر می کند تا با آموزش های استادهای خود، هنری دکارد و راس اِل گُل یاد می گیرد تا چگونه در مقابل خلافکاران بایستد. او در برگشت به گاتهام به این نتیجه می رسد که باید ترش خود (ترس از خفاش) را به عنوان نمادش استفاده کند و با ترس خود جنایتکاران را بترساند.

۳ – فیلم Out of the Furnace 2013

Out of the Furnace 2013

بیل عملکرد خوبی در این فیلم درام/هیجان انگیز/جنایی داشت و Out of the Furnace به درستی در لیست ۱۰ گانه ی ما جا دارد. بیل نقش راسل بیز را بازی می کند، فردی که در منطقه ای فرسوده به نام راست بلت زندگی می کند. بعد از اینکه او از زندان آزاد می شود و درگیر خشونت هایی با یکی از دلالان مواد مخدر، هارلن دگروت (وودی هارلسون) می شود و در همین حال به دنبال برادر گمشده ی خود، رادنی بیز جونیور (کیسی افلک) می گردد. بیل در این فیلم بار دیگر اثبات کرد که می تواند در نقش های مختلفی حضور داشته باشد و در آنها موفق باشد.

۲ – فیلم American Psycho 2000

American Psycho 2000

اگر فیلم Empire of the Sun یکی از فیلم های تاثیر گذار بیل در دوران نوجوانی بود، American Psycho نیز یکی از مهم ترین فیلم های کریستین در دوران جوانی او می باشد. پاتریک بیتمن یک جوان خوش تیپ، با هوش و تحصیل کرده است. او ۲۷ سال سن دارد و با رویاهای آمریکایی خود زندگی می کند. او روزها در وال استریت کار می کند، اما شبها به فردی دیوانه و قاتل تبدیل می شود که هیچ کس آرزوی دیدن او را ندارد.

۱ – فیلم The Fighter 2010

The Fighter 2010

فیلم های مثل Raging Bull و ۶ فیلم راکی هیچکدام نتوانستند تحولی در ژانر فیلم هایی با موضوع بوکس و مبارزات آن ایجاد کنند، اما فیلم The Fighter توانست یک زیر ژانر موفق ایجاد کند. کارگردان فیلم دیوید اُ راسل است و فیلم داستان مبارزه های واقعی دو برادر ناتنی و البته بوکسور حرفه ای، میکی وارد (مارک والبرگ) و دیکی اکلاند (کریستین بیل) را در طول زندگی شان بیان می کند. در حالی که میکی از قهرمانی ها خود لذت می برد، دیکی، برادر ناتنی او درگیر اعتیاد به مواد مخدر شده است و به دستاوردهای گذشته ی خود اکتفا می کند و امیدوار است که روزی دوباره به مبارزه و رینگ بازگردد. نقش ظریف بیل در این فیلم باعث شد تا او موفق به کسب جایزه ی اسکار بهترین بازیگر مکمل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *