بیاتومگ – در قسمت ۵ مینی سریال Taboo (تابو) هدف واقعی مشخص می شود و همه چیز شروع به گرم شدن می کند. با نقد و بررسی قسمت ۵ مینی سریال Taboo (تابو) همراه ما باشید.

توجه: متن نقد و بررسی ممکن است که داستان را برای شما فاش کند.

بر خلاف روش های متناوب برای از بین بردن دشمن در قرن نوزدهم در انگلیس، همانند بریدن گلو و درآوردن دل و روده، به نظر دوئل یک شگفتی در میان آن همه تشریفات باشد. در هر دوئلی باید یک وکیل، یک دکتر و یک فرد مذهبی یا کشیش حضور داشته باشد و هر دوئل کننده نیز باید یک دستیار داشته باشد، از یک نقطه ی خاص شروع به راه رفتن می کنند و هر زمان که می خواهند شلیک می کنند، و سپس نمی توانند دیگر شلیک کنند. این گرفتاری خیلی کمتری نسبت به برخی کارهای اداری دارد. آیا عبور از درون مه بین جزیره های محلی یا قوانین و مقرارتی به خصوص باعث می شود که این صحنه ها خاص جلوه کنند؟

سبک چیزی است که Taboo (تابو) در بیل زدن دارد. هر هفته رویای زیرآبی، اعتباری را باز می کند و آهنگ مکس ریچر به تبلیغ زیبایی می پردازد. در محیط پر تلالویی همانند مقر کمپانی هند شرقی و در محیط کمتر درخشنده ی طرف لجنزار رودخانه ی تایمز که لورنا و جیمز صبحانه ی تخم مرغ آبپز را با یکدیگر قسمت می کنند که همانند یک نقاشی رنسانس می باشد، باعث می شود که اعتبارات تازه ای به سریال تعلق گیرد. زیبایی و بیقوارگی در Taboo (تابو) در یکدیگر آمیخته شدند. و اینگونه به نظر می رسد که در کل موضوع سریال این می باشد.

این قسمت سریال Taboo (تابو)، پروژه ای را نشان می دهد که سمت متفاوت تام هاردی نسبت به کارهای سینمایی اش را در یک کلاه به تصویر می کشد، هدف این قسمت سریال نشان دادن و افشای زشتی زیر سطوح طلایی آن دوره ی انگلیس است. این سریال در مورد کارهای بدی که افراد قدرتمند انجام می دهد، می باشد.

برای هفته ها، ما جیمز کزایاه دیلینی را مشاهده می کردیم که همانند یک گربه ی خونسرد که با غذای خود بازی می کند، کمپانی هند شرقی، ملکه و تورن گیری را نوازش می کند. او با انگیزه های ناموفق مرموز از همه ی آنها برای خودش دشمن ساخت. هنگامی که انگیزه ی او یعنی انحصار تجارت چای برای شرکت تازه تاسیس کشتیرانی خودش، فاش شد، این هدف او نتوانست بیننده ها را قانع کنند. حال نوبت نیرنگ نهایی می باشد.

Taboo (تابو) یک دسیسه ی هیجان انگیز است. یک دهه قبل، سر استرنج و همکارانش در شرکت هند شرقی جیب خود را با پول هایی از اداره ی تجارت غیرقانونی برده پر کرده بودند، که نتیجه ی آن غرق شدن حدود ۳۰۰ نفر در یک حادثه بود. آنها برای مخفی کردن موضوع از توطئه استفاده کردند و حال تاج و تخت به ارزش نامه های فرستاده شده از طرف مبارز عدالت جورج چیچستر (لوسین مازاماتی) به مدت ده سال پی برده است و می خواهد از آنها بر علیه شرکت هند شرقی استفاده کند.

دانستن اینکه که سر استرنج چه آدم بد ذاتی است و انگیزه ی دقیق جیمز دیلینی برای اینکه خاری در چشم خود باشد، به طور ناگهانی سریال Taboo (تابو) را خیلی قابل دیدن می کند. ما از چاقو خوردن کاراکتر تام هاردی و باز کردن راهش طی ترورهای هفتگی تا تبدیل شدن او به یکی از بزرگترین شروران دوران خودش را شاهد بودیم. و این فقط برای تجارت چای نیست، این کارها برای برقراری عدالت است. در یک حرکت، سریال Taboo (تابو) دیگر یک سیاسی خالی نیست. در عوض، آن ثروت نامشروع امپراطوری و بنگاه های ساخته شده را افشا می کند. این داستانی است که ارزش گفتن دارد.

در حقیقت ارزش دو بار بیان شدن را نیز دارد. سریال Taboo (تابو)، در واقع بیان می کند که مردان قدرتمند نیز مرتکب فساد می شوند، در یک مقیاس، رسوایی کمپانی هند شرقی و در یک مقیاس، زیلفا و شوهر فحاشش می باشد. تورن گیری با خشم از هتک حرمت توسط دیلینی و تحقیر شدن در دوئل، زیلفا را مورد ضرب و شتم قرار می دهد و یک جن گیر استخدام می کند تا او را از برادر ناتنی شیطان گونه اش پاک کند. مراسم جن گیری نه تنها زیلفا را پاک نکرد بلکه همانند برادرش او را به سوی انتقام سوق داد.

زیلفا در مسیر جنگ است و سر استوارت بر روی ریسمانی نازک می باشد، جیمز پیمان نوتکا سوند را کشف می کند، مارک گاتیس یک تخم شترمرغ می خورد… به طور خلاصه، همه ی اتفاقات در حال رخ دادن هستند. و با قطع کردن انگشت و دزدیدن باروت، جیمز فقط در حال مدیریت شهرت مهیب در حال تغییر خود می باشد.

سوالی که سریال Taboo (تابو) باید به آن جواب بدهد این است که چقدر از شهرت جیمز کارا است. اگر این سریال در سه قسمت باقی مانده بتواند ثابت کند که واقعا یک شخصیت قانع کننده در زیر کلاه جیمز دیلینی می باشد، پس آن موقع می توان به ارزش واقعی این سریال پی برد.

دانلود سریال Taboo (تابو)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *