بیاتومگ لی چندلر (کیسی افلک) یک سرایدار/ نظافت چی ساختمان می باشد که زندگی آرامی را در کویینزی، ماساچوست سپری می کند. او بخاطر شخصیت خود آدم بسیار کم حرفی است و سعی می کند از این شرایط برای بهتر شدن اوضاع خود استفاده کند. زمانی که یک حادثه ی شخصی برای لی اتفاق می افتد او دیگر نمی خواهد به منچستر (منچستر/منچستر کنار دریا نام شهری ساحلی است که لی در آن زندگی می کند.) برگردد و به جای آن قصد دارد از برادر زاده اش پاتریک (لوکاس هجز) مراقبت کند. لی تمام تلاش خود را می کند تا به پاتریک برای یک زندگی بهتری کمک کند، اما این کار زمانی آسان تر می شد که این دو نفر جوان تر می بودند.

وضعیت لی وقتی سخت تر می شود که خبر دار می شود در حال حاضر او سرپرست قانونی پاتریک است. لی به منچستر بر می گردد تا از پاتریک مراقبت کند و به او اجازه می دهد ادامه ی زندگی خود را در آن جا تا زمان بزرگسالی سپری کند. با بازگشت به منچستر، لی گذشته ی خود را دوباره مجسم می کند (در وهله ی اول حوادثی که باعث شد تا او جامعه را ترک کند)، او و پاترک هر دو به روش های مختلفی برای مواجهه با مشکلات زندگی خود و گذشته ای که از دست داده اند، مبارزه می کنند.

منچستر کنار دریا – کیسی افلک و لوکاس هجز

فیلم Manchester by the Sea (منچستر کنار دریا) سومین فیلم مهم کارگردانی کنث لونرگان است، تجربه های قبلی او در فیلم های You Can Count on Me و Margaret بود که مرحله تولید فیلم مارگارت به طرز عجیبی ۴ سال طول کشید. لونرگان از کارهای قبلی خود تجربیات زیادی آموخته و توانسته است فیلم جدید خود منچستر کنار دریا را به یک فیلم احساسی قدرتمند تبدیل کند و هنر کارگردانی خود را با این فیلم نشان دهد.

کارگردان لونرگان، بر اساس فیلم نامه ی خود و به کمک فیلم برداری زیبای جودی لی (فیلم بردار Martha Marcy May Marlene و Trainwreck)  سعی کرده است تا محیط و حالت های جذابی از شخصیت های فیلم و محل فیلم برداری (ماساچوست) را به نمایش بگذارد. سبک نوشتار محاوره ای و اجرای بازیگران فیلم باعث شده است تا ساختار فرهنگی واقعی شهر منچستر نشان داده شود و این کار لونرگان و تیمش تاثیر مثبت قابل توجهی در فیلم داشته است.

منچستر کنار دریا – کیسی افلک و میشل ویلیامز

کیسی افلک ستون اصلی فیلم منچستر در کنار دریا می باشد، در نیمی از فیلم ما شاهد بازی او در نقش لی چندلر هستیم، یک فرد عاطفی که گذشته تلخ و غم انگیزی داشته است. با تدوین هوشمندانه ی جنیفر لیم (تدوین گر فیلم های Frances Ha و Paper Towns)، فیلم در صحنه هایی به گذشته لی برمی گردد و ترکیب این سکانس های گذشته و حال لی به طور هوشمندانه ای انجام شده است. همچنین سعی شده است تا فیلم فقط منحصر به لی نباشد بلکه به گذشته ی او و خانواده و عزیزانش نیز می پردازد که این مسئله باعث بوجود آمدن فضای بهتری در منچستر کنار دریا می شود و از بیش از حد پرداختن به کاراکتر اصلی جلوگیری می کند.

بازی لوکاس هجز در نقش پاترک چندلر، در بعضی از موارد به عنوان زمینه ی احساسی حتی به اندازه ی کیسی افلک با اهمیت است. او به عنوان یک نوجوان مشکلات عاطفی زیادی نسبت به یک فرد بزرگسال را تجربه کرده است، او رنج های زیادی را از گذشته ی خود به همراه دارد البته مسائلی که پاتریک در گذشته داشته با تجربه های لی بسیار متفاوت است. رابطه ی بین لی و پاتریک هسته ی عاطفی اصلی فیلم می باشد که هر دوی آنها مستقیما در سازگاری این صحنه ها و پیشرفت فیلم موثر هستند. از دیگر بازیگران موثر فیلم نیز می توان به میشل ویلیامز در نقش همسر سابق لی، رندی و کایل چندلر در نقش پدر پاتریک و بردار لی، جو چندلر اشاره کرد که حضور درخشانی در فیلم داشته اند و باعث شده اند تا خانواده ی چندلر در کنار هم بزرگتر به نظر برسد.

منچستر کنار دریا – کایل چندلر و کیسی افلک

بازیگران مکمل فیلم نیز حضور قدرتمندی در منچستر کنار دریا داشته اند که از جمله آنها می توان سی.جی. ویلسون در نقش جورج (دوست خانواده ی چندلر، البته بیشتر دوست صمیمی جو)، گرچن مول در نقش الیز (همسر سابق جو و مادر پاتریک) را نام برد. بازیگرانی مثل هدر برنز و متیو براد ریک اگر چه حضور بسیار کوتاهی در فیلم داشتند، اما نباید همین حضور اندک آنها را نادیده گرفت.

در انتها در مورد فیلم Manchester by the Sea (منچستر در کنار دریا) می توان گفت که کارگرانی کنث لونرگان و عملکرد عالی کیسی افلک باعث شده است تا این فیلم به یک عنوان موفق تبدیل شود و با جرات می توان اقرار کرد که این فیلم عاطفی یکی از بهترین فیلم های درام سالی که گذشت، می باشد.

دانلود فیلم Manchester by the Sea

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *