بیاتومگ – ۱۳ سال بعد از راه اندازی فروشگاه “سانتا (Santa)” در آریزونا، زندگی ویلی سوک (بیلی باب تورنتون) همچنان با بد بختی و فلاکت همراه است. او یک فرد معتاد به الکل است و نمی تواند مسائل زندگی اش را اولویت بندی کند. در حالی که رابطه ی عاشقانه ی او و سو (لارن گراهام در فیلم Bad Santa/بابانوئل بد ۱) ادامه پیدا نکرد ولی این بار تورمن مرمان (برت کلی) در ماجراهای جدید ویلی با او همراه می شود. او که ضعف احساساتی شدیدی دارد وقتی که از طرف همکار سابقش مارکوس اسکیدمور (تونی کاکس) با پیشنهاد یک شغل جدید مواجه می شود به این مسئله فکر می کند که چطور است خودکشی کند!

این دو نفر نظرات متفاوتی دارند، اما توافق می کنند که با یکدیگر در طرح سرقت ۲ میلیون دلاری از خیریه شیکاگو در شب کریسمس همکاری کنند و بار دیگر آنها نقش های قدیمی خود یعنی سانتا/بابانوئل و اِلف را بازی می کنند. با رسیدن به شهر “ویندی”، ویلی تمایل دارد تا مادرش سانی (کتی بیتس) نیز در این سرقت همکار و همراهش باشد. در همین حال، ویلی به رئیس موسسه خیریه، دایان هِیستینگز (کریستینا هندریکس) علاقه مند می شود و این در حالی است که تورمن در شیکاگو تنها است، پس ویلی می تواند کریسمس خود را با خانواده اش سپری کند.

Bad Santa 2 (بابانوئل بد 2) - بیلی باب تورنتون و کریستینا هندریکس
Bad Santa 2 (بابانوئل بد ۲) – بیلی باب تورنتون و کریستینا هندریکس

فیلم Bad Santa 2 (بابانوئل بد ۲) ادامه ی نسخه اول فیلم است که در سال ۲۰۰۳ تولید شد که بخاطر موضوعی کمدی تیره و سرگرم کننده ی خود مورد استقبال زیادی قرار گرفت. نسخه دوم این فیلم سالها در حال توسعه برای سرگرم کردن مخاطبان بود، اما نتیجه چه شد؟ فیلم مانند بسیاری از عنوان های دنباله دار کمدی با شخصیت ها و فیلم نامه ی ضعیف خود مقبولیت زیادی به دست نیاورد.

شاید فیلم نامه ی جانی روزنتال و شاون کراس بزرگترین قسمت فیلم باشد. آنها تلاش کرده اند تا تعادلی بین چندین داستان در طول ۹۰ دقیقه ی فیلم ایجاد کنند، اما همچنان داستان های فرعی در این خلال دیده می شود که هیچ اهمیتی ندارند. یکی از قربانیان این ضعف فیلم نامه تحقیقات ریجنت هیستینگز (رایان هانسن) در مورد “ویلی” است، چون “سوک” به همسر “ریجنت”، “دایان” علاقه مند شده است و بعضی از وقت های خود را با او سپری می کند. یکی از جنبه های مثبت فیلم، تلاش های جف اسکورن در نقش دروفمن است. او سعی دارد تا گذشته ویلی را بررسی کند، نقش او در طنز آمیز بودن فیلم تاثیر داشته است، اما این کار او به تنهایی برای ثبات و لذت بخش بودن فیلم کافی نیست.

Bad Santa 2 (بابانوئل بد 2) - بیلی باب تورنتون و برت کلی
Bad Santa 2 (بابانوئل بد ۲) – بیلی باب تورنتون و برت کلی

متاسفانه تومن مرمان نیز تناسب زیادی با داستان فیلم نداشته است، او به یک حضور پررنگ تر در فیلم نیاز داشت، اما این اتفاق برایش رخ نداد. اگرچه مرمان لحظه های خوبی را با تورنتون، مخصوصا در پایان فیلم تجربه کرد و شاید مخاطبان از او راضی باشند، اما اگر کارگردان فیلم مارک واترز، تورمن را به طور کامل از فیلم حذف کند، اتفاق خاصی در آن نمی افتد. همچنین احساس می شود که تورمن در فیلم به سختی با نقش خود همراه شده است که این مسئله برای طرفدارانی که در نسخه اول بابانوئل بد از نقش او لذت بردند، نا امید کننده می باشد.

فیلم Bad Santa 2 (بابانوئل بد ۲) به عنوان یک فیلم کمدی، رده ی سنی ۱۷+ چیز زیادی برای ارائه ندارد، اگرچه وقتی مارکوس و ویلی در صحنه هایی حاضر می شوند به خوبی می درخشند و باعث سرگرم کننده تر شدن فیلم می شوند، اما این درخشش ها این قدر زیاد نیست که بتوان به Bad Santa را یک فیلم کمدی عالی معرفی کرد. از دیگر نقش ها فیلم می توان به سانی، مادر ویلی اشاره کرد، او نیز مانند بقیه تلاش داشته است تا کاراکترش را به خوبی جلوه دهد، اما با ضعف فیلم نامه و طراحی ضعیف کاراکترها، نقش او نیز به کلی بی معنی و بی محتوا به نظر می رسد.

 Bad Santa 2 (بابانوئل بد 2) - کتی بیتس و بیلی باب تورنتون
Bad Santa 2 (بابانوئل بد ۲) – کتی بیتس و بیلی باب تورنتون

یکی از بازیگران تازه وارد فیلم کتی بیتس می باشد که حضور زیادی در طول فیلم دارد، بقیه بازیگران زن نسبت به کتی حضور چندان تاثیرگذاری نداشته اند که از جمله ی آنها می توان به کریستینا هندریکس، جنی زیگرینو و کریستینا روزاتا اشاره کرد که این مسئله باعث شده است تا بازهم بیشتر توجهات متوجه ویلی و مارکوس باشد و اگر بخواهیم یک نفر را به عنوان عنصر اصلی فیلم معرفی کنیم بدون شک آن شخص تورنتون خواهد بود.

در پایان می توان گفت که فیلم Bad Santa 2 (بابانوئل بد ۲) بر خلاف انتظارهایی که طرفداران مثل نسخه ی اول فیلم از آن داشتند، بسیار نا امید کننده ظاهر شد و چیز زیادی برای سرگرم کردن نداشت. برخی از مخاطبان ممکن است برای دیدن شخصیت های مورد علاقه ی خود فیلم را ببینند، اما موضوعی در فیلم وجود ندارد که بتواند همه را به سمت خود جذب کند و سرانجام آن مثل Zoolander 2 (زولندر ۲) فیلمی است که ارزش دیدن را ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *