بیاتومگ – بالاخره ادامه ی فصل ۷ سریال The Walking Dead (مردگان متحرک) شروع شد، برخی از بازیگران و عوامل سریال قبلا از بهتر بودن نیمه ی دوم سریال سخن هایی بیان کرده بودند. با ما همراه باشید تا به نقد و بررسی قسمت ۹ فصل ۷ سریال بپردازیم و ببینیم آیا نیمه ی دوم بهتر از نیمه ی اول می باشد.

توجه : این متن ممکن است که داستان سریال را برای شما فاش کند.

نیمه ی اول فصل ۷ سریال The Walking Dead (مردگان متحرک) برای وحشیگری ها و بی میلی برای بازی بهتر و بی کیفیتی در زیر آتش منتقدان و طرفداران قرار داشت تا این لحن را تغییر دهد. چنین شکایت ها و گله هایی برای این سریال چیز تازه ای نیست. از زمان آغاز، سریال وضعیت جدی ای برای بیان کردن داستان به خود گرفت که باعث ایجاد احساسات شد و این رویکرد سبب رسیدن به رتبه ای طلایی شد. این رتبه ی طلایی در ۸ قسمتی که در اواخر سال ۲۰۱۶ پخش شد، به طرز محسوسی شروع به لغزیدن کرد. سریال هنوز برای شبکه ی AMC یک معدن طلا است، حتی با وجود اینکه سریال به بیننده ها ضربه می زند، همچنان رقم بالایی از بینندگان را به خود اختصاص داده است که دیگر سریال ها برای رسیدن به آن تعداد باید بر روی شیشه های شکسته سینه خیز بروند. با این وجود یک تغییر در دستور کار بود؛ دستوری که به شخصیت ها به خصوص در زیر ستم سنگین نیگان و پشتیبانانش و اجرای عالی و خورنده ی اکسیژن جفری دین مورگان، اجازه ی کمی نفس کشیدن می داد.

مدیر اجرایی اسکات ام.گیمپل مجبور بوده است که در طی وقفه ی طولانی ای که سریال در زمستان داشت به تماس های بسیار زیادی پاسخ بدهد. آنها در حرکتی بسیار آشنا، چه ام.گیمپل چه تهیه کننده و کارگردان گرگ نیکوترو قطعه های کوتاه و تصاویری را ارائه می دادند که این نوید را به بیننده ها می داد که سریال در نیمه ی دوم کاملا متفاوت خواهد بود. گیمپل حتی تا آنجا پیش رفت که ضمانت کرد ریک، رهبر رنج دیده ی الکساندریا که خم به ابرو نیاورده است، که در نیمه ی اول فصل ۷ توسط نیگان پایین کشیده شد، در نیمه ی دوم دلیلی برای لبخند زدن می یابد.

حرف او در شروع نیمه ی دوم به حقیقت تبدیل شد. در پایان قسمت نهم که به نام Rock in the Road بود، هنگامی که گروهی با دید آخرالزمانی ریک و گروه را محاصره می کنند و به دنبال گابریل گمشده و انبار غذاهای ناپدیده شان می گردند، در واقع ریک لبخندی بر لبان خود آورد. این واکنش کاملا از دنیای مردگان متحرک که در این شش فصل و نیم دیده ایم، جداگانه و غیرمنتظره بود. خیره شدن به لوله های تفنگ بسیار بهتر از وضعیتی است که توسط افرادی ظالم اداره شوند، ریک به جای یک تهدید، یک فرصت می بیند.

این لحظه برای دلایلی که فراتر از پتانسیل داستان شیرین از گروهی ناامید می باشد، بسیار جذاب است چون این گروه به انباری از اسلحه دست یافته اند که می توانند با آن به افراد بد شلیک کنند. چیز قابل توجه تر، ایده ای است که سریال استفاده کرده است تا فیلمنامه را در این نزاع به تعلیق در آورد. در طول شش فصل، سریال The Walking Dead (مردگان متحرک) به طور مکرر از تعلیق یا رها کردن موضوع استفاده کرده است که به جای آنکه بیننده ها را هیجان زده کند، در اغلب موارد آنها را ناراحت کرده است، در حالی که یکی از راه های انرژی دادن به بیننده و تضمین کردن سریال، این است که در عوض اینکه در پایان هر قسمت طعنه ای از مرگ بالقوه بیان شود و برای بیننده ها تکراری شود، در طی هفته ی پیش رو وضعیت یا موضوع را داغ نگه داشت، یعنی بیننده ها در مورد آن صحبت کنند و نظر بدهند.

قسمت نهم با فرمولی در همان راه آشکاری که کار می کند، بازی می کند زیرا آن عمدا به ساختار سریال اشاره می کند و بیش از حد به تعلیق های خشونت آمیز تکیه می کند. اختلال ساختاری و جذابیت تغییر، چیزی را به ارمغان می آورد که سال ها احساس می شده است که سریال به آن نیاز دارد، اشاره کردن به دنیایی بزرگتر و جدید همانند الکساندریا، هیلتاپ، کینگدوم و سنچری، اما این موضوع به مناقشات سیاسی گاه و بی گاه و سفرهای جاده ای پراکنده ختم می شود و جذابیت آن کم می شود. همچنین این باعث می شود که به ریک اجازه داده شود تا برخی حالت های صورتی که استفاده نشده است، را به کار بگیرد، تا بر این قسمت که تا حدی بی مزه و با عکس العملی غیرمنتظره که به طرحی بزرگتر در جلوتر اشاره می کند، سرپوش بگذارد.

با وعده ی اسلحه و احتمالا افراد بیشتر برای جنگ، ریک به طرز مخفیانه ای در سبک مردگان متحرک در حال شروع حرکت علیه نیگان می باشد، که در آن به سختی کار می کند تا برخی سبک سری را به شرایط کنونی شخصیت وارد کند. این قسمت به طرز عاقلانه ای با زاندر برکلی شروع شد که شاید در حال حاضر بهترین و مورد استفاده قرار گرفته ترین عملکرد را در سریال داشته باشد، و بهترین کار خود را انجام داد و پیشنهاد ریک برای حمله ی جمعی علیه نیگان را رد کرد. گرگوری تضاد جالبی با نیگان (که به طور فیزیکی در این قسمت حضور نداشت) و شاه ایزیکیل (کاری پیتون) ایجاد می کند. او به طریقی از هر کس دیگری خیلی بیشتر چابلوس است. اما فن نمایش و کیفیت او حفظ بقای خود و اجتناب از گرفتن مسئولیت دیگری را به خوبی هر چه تمام تر به نمایش در می آورد. گرگوری آن رییسی است که هر کس در یک نقطه با آن برخورد داشته است.

شروع نیمه دوم در هیلتاپ بسیار لازم بود نه فقط به دلیلی که نیمه ی اول در آنجا به پایان رسیده است. گرگوری آغاز یک روند می باشد، و اشاره می کند که راه های شکست ریک تا زمان وجود هستی ادامه دارد. اما هر چند که ایزیکیل در نهایت پیشنهاد ریک را رد می کند، ملاقات کاملا بی ثمر نبوده است و یک سودمندی خاصی برای بیننده ها نسبت به کاراکترها به ارمغان می آورد. ریک قدرت فروتنی و ضرورت همکاری را پس از نیمه ی اول فصل ۷ درک می کند، که باعث یک تبادل شگفت آور متفاوت بین دو رهبر می شود که نشان می دهد ریک می تواند یک درخواست عاطفی از دیگران بکند و این است که به شعارهایی که او در گذشته می داده است، زیاد تکیه نکنند. استفاده شخصیت از یک تمثیل، شگفت انگیز است و برای افراد در کینگدوم مناسب است و این ثابت می کند که ریک فقط فریاد زدن و کشتن کسی  را بلد نیست. این صحنه ی دیده نشده ای بود و یک خوش آمد به ریک و سریال می باشد، که هر دوی آنها بیش از اندازه به راه معامله با بیگانگان اعتماد کردند.

تمایل شخصیت به سرسختی و اعتماد به نفس بیش از اندازه از همان ابتدا با او بوده است و شاید در پایان فصل ۶ به اوج خود رسیده بود. اما این ریک به نظر کاملا متفاوت است، کسی که به جای کسانی که منحصرا عمل می کنند، فکر می کند و برنامه می ریزد. موفقیت این قسمت درهم ریخته است، تلاش برای نشان دادن یک ریک تازه و به ظاهر متفکرتر منجر به ثابت شدن محدودیت های سریال می شود. بخش اصلی مجموعه ریک و میچان را مجبور می کند تا با یک کابل فولادی و بین دو ماشین در حال حرکت یک گروه از مرده ها را نابود کنند. این یک لحظه ی چشم گیر بصری را خلق می کند، با این وجود نتیجه این است که هر دو کاراکتر را از طریق راهشان به میان یک گروه از زامبی ها و صدمه ندیده هل می دهد.

مشکل این نیست که کاراکترها از یک سناریوی آشنا زنده ماندند، زیرا مخاطب در حال حاضر می داند که آنها زنده خواهند ماند، مشکل خنثی کردن حس تنش و فشار است که باعث بی حس شدن سریال می شود. در کل این ریک است که در حال واکنش نشان دادن به تغییرات است و باید دید که افراد چگونه به این تغییرات واکنش نشان می دهند.

دانلود سریال The Walking Dead (مردگان متحرک)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *