بیاتومگ – کری فوکوگانا، کارگردان پشت فیلم Beasts of No Nation (جانوران بدون کشور) محصول نتفلیکس و فصل اول سریال True Detective (کاراگاه واقعی) محصول HBO، برنامه دارد تا فیلم Shockwave (شوک)، داستان بمب اتمی واقعی را کارگردانی کند. بر طبق گزارش ها این فیلم اقتباسی از کتاب غیر داستانی استفان والکر به نام Shockwave: Countdown to Hiroshima (شوک: شمارش معکوس به هیروشیما) می باشد. حسین امین فیلمنامه را خواهد نوشت. داستان به صورت زیر توصیف شده است.

“در یک صبح آرام روز دوشنبه در آگوست ۱۹۴۵، پنج تن بمب که توسط سازندگانش به نام پسر بچه خوانده می شد، از هواپیماهای آمریکایی بر روی شهر ژاپنی هیروشیما انداخته شد. در آن روز، قدرت طوفان بمب که قبل از این غیر قابل تصور بود، شهری متشکل از ۳۰۰۰۰۰ نفر را تکان داد و جان یک سوم آنها را گرفت و ساختمان ها و سازه ها را خاکستر کرد. این طلوع عصر اتمی وحشتناک بود، دهه ی تولید مثل پارانویا، بدگمانی و ترسی شایع و خیلی واقعی از نابودی نژاد بشر بود.

نویسنده استفان والکر به طرز درخشانی سه هفته وحشتناک را که منجر به انفجار بمب اتمی شد را دوباره خلق کرده است. از اولین آزمایش موفقیت آمیز در صحرای مکزیک تا تحولات ناگهانی و عواقب بعدی آن، او داستان را از زبان خلبان ها، دانشمندان، قربانیان غیرنظامی و رهبران جهان که در مرکز این واقعه ی مهم بودند، ارائه می دهد. این یک تصویر قابل توجه، تکان دهنده، محرک و ترسناک از یک واقعه ی غیر عادی می باشد، یک شوک که عواقب آن این روزها بسیار احساس می شود.”

فیلم Shockwave (شوک) توسط تیم بیوان، لیزا چیسین و اریک فلنر تولید می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *