بیاتومگ – با باکس آفیس دیگری همراه ما باشید تا با سه تازه واردی آشنا شوید که در همین هفته ی اول توانستند سه جایگاه اول جدول را از آن خود کنند. همانطور که در هفته های قبل پیش بینی کرده بودیم، فیلم Split (شکاف) ساخته ام.نایت شیامالان نتوانست بیش از این در صدر جدول دوام بیاورد و در اوایل همین هفته سه رده سقوط کرد و به رده ی چهارم جدول باکس آفیس رسید. افت فروش ۳۰ درصدی فیلم نیز گواهی بر این موضوع است ولی به هر حال وجود فروشی ۱۱۶ میلیون دلاری تا به حال و با بودجه ای ۹ میلیونی خودش یک موفقیت بزرگ محسوب می شود.

اما در رده ی اول باکس آفیس این هفته، فیلم درام/عاشقانه ی Fifty Shades Darker (پنجاه سایه تیره تر) قرار دارد، این فیلم که دنباله ی فیلم اول آن می باشد، با بودجه ای ۵۵ میلیون دلاری توانست ۶۸ میلیون فروش داشته باشد و به رده ی اول باکس آفیس صعود کند. نا گفته نماند که در جدال آخر هفته، این فیلم در رده ی دوم قرار داشت اما فروش بیشتر در طی هفته این فیلم را بالا برد.

فیلم رده ی دوم که یک انیمیشن می باشد، در آخر هفته توانست رقبای خود را کنار بزند و به صدر جدول برسد، اما این صدرنشینی چندان با دوام نبود و در کل هفته، فیلم The LEGO Batman Movie به رده ی دوم دست یافت. این فیلم نیز با فروش ۶۴ میلیونی دلاری پا به پای فیلم Fifty Shades Darker می آید و با بودجه ی ۸۰ میلیون دلاری به نظر راه درازی برای رسیدن به موفقیت دارد.

فیلم John Wick: Chapter Two، بخش دوم و دنباله ی فیلم اکشن جان ویک، توانست با نهایت تلاش خود به فروش ۴۲ میلیون دلاری دست یابد، بودجه ی این فیلم نامعلوم است. با توجه به اینکه نظر منتقدان در مورد این فیلم مثبت بوده است پس تنها دلیل فروش کم فیلم را می توان ژانر آن دانست، این هفته تقریبا با روز ولنتاین مصادف بوده است و به گونه ای روز مناسبی برای دیدن یک فیلم اکشن نیست. پس باید تصمیم گیری در مورد موفقیت یا عدم موفقیت این فیلم را به هفته های بعد موکول کنیم. فروش هفته های آینده است که ثابت می کند جان ویک در مقایسه با فیلم قبلی چقدر تغییر داشته است.

جدول باکس آفیس

ردهفیلمفروش هفتهفروش کلیبودجهتعداد هفته
۱Fifty Shades Darker۶۸۶۸۵۵۱
۲The LEGO Batman Movie۶۴۶۴۸۰۱
۳John Wick: Chapter Two۴۲۴۲-۱
۴Split۱۳۱۱۶۹۴
۵Hidden Figures۱۲۱۳۵۲۵۸
۶ A Dog's Purpose۹۴۵۲۲۳
۷La La Land۷۱۲۹۳۰۱۰
۸Rings۷۲۳۲۵۲
۹Lion۵۳۲-۱۲
۱۰The Space Between Us۲۷۳۰۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *