بیاتومگ – فیلم های ابرقهرمانی همیشه در فروش پیشتاز هستند، اما وقتی نوبت به مراسم اسکار و نامزدهای آن می رسد، توجه چندانی به این فیلم های محبوب نمی شود. امسال اکثرا طرفداران امیدوار بودند که فیلم Deadpool (ددپول) برای کسب عنوان بهترین فیلم و یا حداقل بهترین فیلم نامه جزو نامزدهای اسکار باشد، اما بعد از اعلام نامزدها حتی یک عنوان نیز به این فیلم ۱۷+ رایان رینولدز تعلق نگرفت.

در گذشته دیده شده است که فیلم های اکشنی چون Mad Max: Fury Road (مکس دیوانه: جاده ی خشم) و Gladiator (گلادیاتور) نامزد مراسم بوده اند و حتی موفق به کسب جایزه ی اسکار نیز شده اند. فیلم های ترسناکی مثل The Silence of the Lambs (سکوت بره ها) و فیلم علمی-تخیلی Martian (مریخی) نیز جزو نامزدهای گذشته ی اسکار بوده اند. با وجود نامزدی چنین عناوینی به نظر می رسد که کاملا در حق فیلم های محبوب ابرقهرمانی اجحاف شده است.

در مورد همین موضوع نیز جیمی کیمل، مجری مراسم اسکار از علاقه ی خود برای نامزدی Deadpool در این مراسم گفته است:

من دوست داشتم تا ددپول نیز جزو نامزدهای مراسم باشد، به نظر من اینگونه فیلم ها برای کسب اسکار نادیده گرفته می شوند. درست است که هیچ موضوع جدی در فیلم وجود ندارد، اما نباید کمدی بودن آن را نیز فراموش کرد، ژانری که به نظر می رسد زیاد مورد توجه مراسم نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *