بیاتومگ

نام کامل: جنیفر شریدر لارنس (Jennifer Shrader Lawrence)

تولد: ۱۹۹۰، آمریکا

لقب: Jen و JLaw

مطمئنا جنیفر لارنس (Jennifer Lawrence) یکی از جذاب ترین و محبوب ترین بازیگران جهان و از ستاره های برجسته ی هالیوود می باشد. یکی از محبوب ترین نقش های او کتنیس اوردین در سری فیلم Hunger Games می باشد، جن اولین و تنها فرد متولد دهه ی ۹۰ میلادی می باشد که موفق به کسب جایزه ی اسکار بخاطر فیلم Silver Linings Playbook شده است.

لارنس در ۱۵ آگوست ۱۹۹۰ در لوئیس وایلِ کنتاکی از کِیرن کوش و گری لارنس به دنیا آمده است. او دو برادر بزرگتر به نام های بن و بلینی دارد. حرفه ی او با رفتن به منهتن در حالی که ۱۴ سال سن داشت، شروع شد، بعد از تست، مسئول محل به مادر او گفت که این بهترین اجرایی است که تا به حال از یک دختر ۱۴ ساله دیده است. به نظر می رسد که آینده ی جنیفر بازیگری می باشد. او کارش را بار سریال My Super Sweet 16 و بعد از آن The Devil You Know شروع کرد.

جنیفر بعد از مدت کوتاهی بخاطر کار خود مجبور شد تا همراه با خانواده اش به لس آنجلس نقل مکان کند و در سریال The Bill Engvall Show 2007 و فیلم های کوچکی چون The Poker House 2008 و The Burning Plain 2008 حضور پیدا کرد. اولین فرصت جدی او در سال ۲۰۱۰ و بازی نقش ری در فیلم Winter’s Bone بود که بخاطر آن نقش، نامزد اسکار و همچنین گلدن گلوب شد. سال بعد نیز لارنس در فیلم X-Men: First Class حاضر شد، اما یکی از مهمترین و محبوب ترین نقش های او، کتنیس اوردین در سری فیلم Hunger Games می باشد که هرکدام از قسمت های فیلم فروش زیادی را به خود اختصاص دادند. او در سال ۲۰۱۵ نیز در فیلم Joy حاضر شد که نامزد جایزه ی اسکار بهترین بازیگر زن و بهترین بازیگر مکمل زن شد.

آثار برگزیده:

  • فیلم The Hunger Games 2012 در نقش کتنیس اوردین
  • فیلم Silver Linings Playbook 2012 در نقش تیفانی
  • فیلم American Hustle 2013 در نقش روزالین روزنفلد
  • فیلم Winter’s Bone 2010 در نقش ری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *