بیاتومگ 

نام کامل: کریستن جیمس استوارت (Kristen Jaymes Stewart)

تولد: ۱۹۹۰، آمریکا

لقب: Kris، KStew و Stew

اگر چه کریستن استوارت (Kristen Stewart) بیشتر بخاطر بازی نقش بلا سوان در فیلم The Twilight 2008 شناخته می شود، اما او از همان سنین پایین مشغول بازیگری بوده است. استوارت در ۹ آپریل ۱۹۹۰ در لس آنجلس و از جان استوارت و جولز استوارت به دنیا آمد. او بعد از نشان دادن استعداد خود در مدرسه و نمایش های مختلف از ۸ سالگی در سریالهای کوچکی نقش داشته است. اولین فیلم مهم او The Safety of Objects 2001 بود و او سال بعد به همراه جودی فاستر در فیلم Panic Room حاضر شد که بخاطر این فیلم نامزد کسب جایزه ی بهترین بازیگران جوان شد.

او در ۲۰۰۳ در فیلم Cold Creek و در سال ۲۰۰۷ در Into the Wild حضور داشت، هر دوی این فیلم ها بار دیگر باعث شدند تا کریستن دوباره نامزد کسب جایزه ی بهترین بازیگر جوان شود که بلاخره بازی در Into the Wild این جایزه را برای او به ارمغان آورد. استوارت فقط ۱۷ سال سن داشت که در فیلم Twilight 2008 حضور پیدا کرد، سری فیلمی که براساس داستان های استیون میر ساخته شده است و باعث شد تا کریستن جایزه ی MTV بهترین بازیگر زن را به دست آورد.

از جمله فیلم های دیگری که کریستن استوارت در آنها حضور داشته است می توان به Adventureland 2009 و Welcome to the Rileys 2010 و The Runaways 2010 و Snow White and the Huntsman 2012 و On the Road 2012 و Camp X-Ray 2014 و Clouds of Sils Maria 2014 و American Ultra 2015 اشاره کرد.

آثار برگزیده:

  • سری فیلم Twilight در نقش بلا سوان
  • فیلم Snow White and the Huntsman (2012) در نقش سفید برفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *