بیاتومگ – از ناامیدی فیلم جدید مت دیمون به نام The Great Wall (دیوار بزرگ) تا صدرنشینی لگو بتمن، بار دیگر با ما همراه باشید تا به باکس آفیس این هفته بپردازیم. این هفته دو فیلم تازه واردی که توانستند در گیشه تا حدی موفق باشند و خود را به ۱۰ فیلم پر فروش هفته برسانند، فیلم های The Great Wall (دیوار بزرگ) و Fist Fight (مبارزه با مشت) می باشند.

فیلم The Great Wall (دیوار بزرگ) با بازی مت دیمون که مدتی می شود در چین اکران شده است و به نسبت، استقبال قابل قبولی از آن شده بود ولی با شروع اکران آن در آمریکای شمالی، به فیلمی نه چندان مناسب برای دیدن بدل شده است. با توجه به نظر منتقدان، فیلم در فیلمنامه اش ضعف بسیاری دارد و بازی مت دیمون چندان قابل قبول نیست، با این حال، منتقدان از بازی بازیگران چینی ابراز خرسندی کردند. این فیلم در اولین هفته از اکران خود در آمریکا، ۲۵ میلیون دلار فروش داشته و به رده ی سوم باکس آفیس این هفته رسیده است که با وجود بودجه ی ۱۵۰ میلیونی فیلم، به طور کامل یک شکست است ولی چون فیلم در چین استقبال داشته است، می توان گفت که فیلم از خطر شکست گریخته است. با توجه به این موضوع، می توان گفت که بازار چین برای برخی فیلم ها، همچنان یک نجات دهنده می باشد.

فیلم Fist Fight (مبارزه با مشت) با حضور آیس کیوب و چارلی دی در اولین هفته از اکران خود، فروش ۱۶ میلیون دلاری را در گیشه تجربه کرد و توانست بعد از فیلم John Wick: Chapter Two (جان ویک: فصل دوم) در رده ی پنجم باکس آفیس این هفته قرار گیرد. قضاوت در مورد این فیلم کمدی اندکی سخت است، با وجود بودجه ی نامعلوم فیلم، فقط می توان گفت که امید می رود که فیلم هزینه های خود را جبران کند.

تمام فیلم های این هفته با کاهش فروش مواجه بودند و تنها استثنا در این میان فیلم Lion (شیر) می باشد که افزایش ۱۳ درصدی فروش داشته است و در مکان دهم جدول قرار گرفته است. این فیلم، این هفته را با فروش ۶ میلیون دلاری پشت سر گذاشته که با توجه به فروش کلی ۳۹ میلیونی آن، رقمی قابل توجه است. بیشترین کاهش فروش را فیلم Fifty Shades Darker (پنجاه سایه تیره تر) با ۶۰ درصد کاهش داشته است. این فیلم هفته ی گذشته فروش ۶۸ میلیونی را در گیشه داشته است و این هفته تنها توانسته است ۲۷ میلیون دلار فروش کند.

جدول باکس آفیس

ردهفیلمفروش هفتهفروش کلیبودجهتعداد هفته
۱The LEGO Batman Movie۴۹۱۱۴۸۰۲
۲Fifty Shades Darker۲۷۹۵۵۵۲
۳The Great Wall۲۵۲۵۱۵۰۱
۴John Wick: Chapter Two۲۳۶۵-۲
۵Fist Fight۱۶۱۶-۱
۶Hidden Figures۱۱۱۴۶۲۵۹
۷Split۱۰۱۲۶۹۵
۸A Dog's Purpose۸۵۴۲۲۴
۹La La Land۷۱۳۶۳۰۱۱
۱۰Lion۶۳۹-۱۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *