بیاتومگ – در بامداد روز دوشنبه مراسم اسکار برگزار شد. مراسم اسکار یکی از بزرگترین و مهم ترین مراسم ها در دنیای فیلم می باشد و هر فیلم ساز یا بازیگر یا دیگر عوامل فیلم برای بدست آوردن این جایزه تلاش می کنند و از داشتن چنین جایزه و عنوانی در کارنامه ی حرفه ای خود بسیار مفتخر هستند.

در مدتی که سایت بیاتومگ فعالیت خود را شروع کرده است، سعی شده که تمامی مراسم ها پوشش داده شود و برای آخرین مراسم امسال نیز در نظر داریم که مراسم اسکار را پوشش کامل بدهیم. پس در ادامه ی مطلب می توانید تمام نامزدهای ۸۹ مین مراسم اسکار به همراه برنده های هر دسته را مشاهده کنید.

برندگان ۸۹ مین مراسم اسکار

بهترین فیلم

  • Arrival
  • Fences
  • Hacksaw Ridge
  • Hell or High Water
  • Hidden Figures
  • La La Land
  • Lion
  • Manchester By the Sea
  • Moonlight (برنده)

بهترین کارگردان

  • فیلم Arrival – دنیس ویلنیو (Denis Villeneuve)
  • فیلم Hacksaw Ridge – مل گیبسون (Mel Gibson)
  • فیلم La La Land – دیمین چزل (Damien Chazelle) (برنده)
  • فیلم Manchester by the Sea – کنت لونرگان (Kenneth Lonergan)
  • فیلم Moonlight – بری جنکینز (Barry Jenkins)

بهترین بازیگر مرد

  • کیسی افلک (Casey Affleck) – فیلم Manchester by the Sea (برنده)
  • اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) – فیلم Hacksaw Ridge
  • رایان گازلینگ (Ryan Gosling) – فیلم La La Land
  • ویگو مورتنسن (Viggo Mortensen) – فیلم Captain Fantastic
  • دنزل واشنگتون (Denzel Washington) – فیلم Fences

بهترین بازیگر مکمل مرد

  • ماهرشالا علی (Mahershala Ali) – فیلم Moonlight (برنده)
  • جف بریجز (Jeff Bridges) – فیلم Hell or High Water
  • لوکاس هدجز (Lucas Hedges) – فیلم Manchester by the Sea
  • دو پاتل (Dev Patel) – فیلم Lion
  • مایکل شانون (Michael Shannon) – فیلم Nocturnal Animals

بهترین بازیگر زن

  • ایزابل هاپرت (Isabelle Huppert) – فیلم Elle
  • روث نیگا (Ruth Negga) – فیلم Loving
  • اما استون (Emma Stone) – فیلم La La Land (برنده)
  • ناتالی پورتمن (Natalie Portman) – فیلم Jackie
  • مریل استریپ (Meryl Streep) – فیلم Florence Foster Jenkins

بهترین بازیگر مکمل زن

  • ویولا دیویس (Viola Davis) – فیلم Fences (برنده)
  • نائومی هریس (Naomie Harris) – فیلم Moonlight
  • نیکول کیدمن (Nicole Kidman) – فیلم Lion
  • اکتیویا اسپنسر (Octavia Spencer) – فیلم Hidden Figures
  • میشل ویلیامز (Michelle Williams) – فیلم Manchester by the Sea

بهترین فیلمنامه ی اصیل

  • فیلم Hell or High Water – تیلور شریدن (Taylor Sheridan)
  • فیلم La La Land – دیمین چزل (Damien Chazelle)
  • فیلم The Lobster – یورگوس لانتیموس و افتیماس فیلیپو (Yorgos Lanthimos, Efthymis Filippou)
  • فیلم Manchester by the Sea – کنث لونرگان (Kenneth Lonergan) (برنده)
  • فیلم ۲۰th Century Women – مایک مایلز (Mike Mills)

بهترین فیلمنامه ی اقتباسی

  • فیلم Arrival – اریک هایزرر(Eric Heisserer)
  • فیلم Fences – آگوست ویلسون (August Wilson)
  • فیلم Hidden Figures – آلیسون شرودر و تئودور ملفی (Allison Schroeder, Theodore Melfi)
  • فیلم Lion – لوک دیویس (Luke Davies)
  • فیلم Moonlight – بری جنکینز و تارلا آلوین مک رنری(Barry Jenkins, Tarell Alvin McRaney) (برنده)

بهترین فیلمبرداری

  • بردفورد یانگ (Bradford Young) – فیلم Arrival
  • لینوس سانگردن (Linus Sandgren) – فیلم La La Land (برنده)
  • گریگ فریزر (Grieg Fraser) – فیلم Lion
  • جیمز لاکستون (James Laxton) – فیلم Moonlight
  • رودریگو پریتو (Rodrigo Prieto) – فیلم Silence

بهترین انیمیشن

  • انیمیشن Kubo and the Two Strings – کمپانی Focus Features
  • انیمیشن Moana  – کمپانی Disney
  • انیمیشن My Life As a Zucchini – کمپانی GKIDS
  • انیمیشن The Red Turtle – کمپانی Sony Classics
  • انیمیشن Zootopia – کمپانی Disney (برنده)

بهترین مستند

  • فیلم Fire at Sea
  • فیلم I Am Not Your Negro
  • فیلم Life, Animated
  • فیلم O.J.: Made in America (برنده)
  • The 13th

بهترین فیلم خارجی

  • فیلم Land of Mine – دانمارک – ماریتین زنویلت (Martin Zandvliet)
  • فیلم A Man Called Ove – سوئد – هانس هولم (Hannes Holm)
  • فیلم The Salesman (فروشنده) – ایران – اصغر فرهادی (برنده)
  • فیلم Tanna – استرالیا – بنتلی دین (Bentley Dean) و مارتین بالتر (Martin Butler)
  • فیلم Toni Erdmann – آلمان – مارن ادی ( Maren Ade)

بهترین موسیقی متن

  • فیلم Jackie – میکاچو (Micachu)
  • فیلم La La Land – جاستین هورویتز (Justin Hurwitz) (برنده)
  • فیلم Lion – داستین هارولان و هاوشکا (Dustin O’Halloran, Hauschka)
  • فیلم Moonlight – نیکولاس بریتل (Nicholas Britell)
  • فیلم Passengers – توماس نیومن (Thomas Newman)

بهترین آهنگ

  • “Audition” – فیلم La La Land
  • “”Can’t Stop the Feeling!” – انیمیشن Trolls
  • “City of Stars” – فیلم La La Land (برنده)
  • “The Empty Chair” – فیلم Jim: The James Foley Story
  • “How Far I’ll Go” – انیمیشن Moana

بهترین تدوین فیلم

  • فیلم Arrival – جو والکر (Joe Walker)
  • فیلم Hacksaw Ridge – جان گیلبرت (John Gilbert) (برنده)
  • فیلم Hell or High Water – جیک رابرتز (Jake Roberts)
  • فیلم La La Land – تام کراس (Tom Cross)
  • فیلم Moonlight – جو مک میلون و نت سندرس (Joi McMillon, Nat Sanders)

بهترین جلوه بصری

  • فیلم Deepwater Horizon
  • فیلم Doctor Strange
  • فیلم The Jungle Book (برنده)
  • فیلم Kubo and the Two Strings
  • فیلم Rogue One: A Star Wars Story

بهترین طراحی تولید

  • فیلم Arrival – پاتریک ورمیت (Patrice Vermette)
  • فیلم Fantastic Beasts and Where to Find Them – استورات کریگ (Stuart Craig)
  • فیلم Hail Caesar
  • فیلم La La Land – سندی رینولدز واسکو (Sandy Reynolds-Wasco) و دوید واسکو (David Wasco) (برنده)
  • فیلم Passengers – گای هندریکس دایاس (Guy Hendrix Dyas)

بهترین طراحی لباس و صحنه

  • فیلم Allied – جوانا جانتسون (Joanna Johnston)
  • فیلم Fantastic Beasts and Where to Find Them – کالین اتوود (Colleen Atwood) (برنده)
  • فیلم Florence Foster Jenkins – کانسولاتا بویل (Consolata Boyle)
  • فیلم Jackie – مادلین فونتین (Madeline Fontaine)
  • فیلم La La Land – مری زوفریس (Mary Zophres)

بهترین گریم و آرایش

  • فیلم A Man Called Ove
  • فیلم Star Trek Beyond
  • فیلم Suicide Squad (برنده)

بهترین تدوین صدا

  • فیلم Arrival (برنده)
  • فیلم Deepwater Horizon
  • فیلم Hacksaw Ridge
  • فیلم La La Land
  • فیلم Sully

بهترین میکس صدا

  • فیلم Arrival
  • فیلم Hacksaw Ridge (برنده)
  • فیلم La La Land
  • فیلم Rogue One: A Star Wars Story
  • فیلم ۱۳Hours: The Secret Soldiers of Benghazi (به دلیل تخلف از میان نامزدها حذف شده است)

بهترین مستند کوتاه

  • ۴.۱ Miles
  • Extremis
  • Joe’s Violin
  • Watani: My Homeland
  • The White Helmets (برنده)

بهترین اکشن زنده کوتاه

  • “Ennemis Intérieurs” – سلیم عزازی (Sélim Azzazi)
  • “La Femme et le TGV” – تایمو ون و گیاکون گادوف (Timo von Gunten and Giacun Caduff)
  • “Silent Nights” – اسکی بنگ و کیم مگنوسن (Aske Bang and Kim Magnusson)
  • “Sing” – کریستوف دیک و آنا اودواری (Kristof Deák and Anna Udvardy) (برنده)
  • “Timecode” – جوانجو جیمنز (Juanjo Giménez)

بهترین انیمیشن کوتاه

  • Blind Vaysha  – کمپانی National Film Board of Canada
  • Borrowed Time – کمپانی Quorum Films
  • Pear Cider and Cigarettes – کمپانی Massive Swerve Studios and Passion Pictures Animation
  • Pearl – کمپانی Google Spotlight Stories/Evil Eye Pictures
  • Piper – کمپانی Pixar (برنده)
  • مراسم تمشک طلایی 2018

    برندگان مراسم تمشک طلایی ۲۰۱۸

     انیمیشن The Emoji Movie (فیلم شکلک) با برنده شدن در چهار بخش مختلف، بیشترین جایزه مراسم ا…
  • برندگان مراسم اسکار 2018

    برندگان مراسم اسکار ۲۰۱۸

    آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018 را منتشر کرده است. …
  • فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)

    برندگان مراسم BAFTA 2018 (بفتا)

    فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری) به کارگر…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *