بیاتومگ – در پی پیشروی آهسته ی بخش یوجین-نیگان محور هفته ی گذشته، سریال The Walking Dead (مردگان متحرک) ممکن است که با برگشتن به آنچه که در دو قسمت ابتدایی نیمه ی دوم فصل ۷ بر روی آن کار می کرده است، بهتر شود. در کمترین حالت می توان گفت که فصل تفرقه آمیز بوده است، با وجود توجه زیادی که به جبران رتبه ی از دست رفته ی سریال نسبت به انتخاب داستان سرایی می شود، تا آنجا که به سریال مربوط می شود، این ممکن است به بهتر شدن سریال کمک کند. پس این برای سریال کمی ریسک را در بر دارد که دوباره تمرکز را از روی گروه و نگرانی بزرگتر آنها یعنی ایجاد یک نیروی قادر برای برپایی یک حمله علیه ناجیان بر دارد و به جای آن خود را به طرح های کوچکی همچون رابطه ی ریک و میشون و بی صبری در حال رشد رزیتا محدود کند.

وعده ی یک قسمت همانند قسمت ۱۲ به نام “بگو بله” معمولا همراه با یک علامت سوال می باشد. سریال به این شناخته شده که زمانی که داستان از داستان بزرگتر سریال جدا هست، می تواند قسمت های با کیفیت تری را ارائه کند و چیزی جذاب در سطح کاراکتر را می یابد تا به آن بپردازد. اما این معمولا یک خوش آمدگویی با تاخیر از سمت داستان سست و ضعیف سریال می باشد، چیزی که نیمه ی دوم سریال نباید دچار آن شود، اما با این وجود به نظر می رسد که فرمان از دست خارج شده است.

The Walking Dead (مردگان متحرک)

حتی با وجود تهدید اینکه قسمت ممکن است از وعده ی مناقشه ی واقعی بین گروه ریک و نیگان فاصله بگیرد، هنوز چیزی جذاب در مورد ایده ی سرگردان بودن ریک و میشون در اطراف برای پیدا کردن تدارکات وجود دارد، به احتمال زیاد نوع خاصی از تدارکات که بهترین دوستان جدید ریک در ازای کمکشان برای حمله علیه ناجیان خواسته اند. این وام و قرض ها یک حس خاص بی واسطه به قسمت می دهد که ظریفانه توسط اندرو لینکلن و دانای گوریرا مخمر می شوند، و از آن یک بخش قانع کننده می سازند که بی صبری نامعتبر رزیتا نیز به بالانس آن کمک می کند.

همانطور که معلوم است، قسمت ۱۲ سریال سرگرمی و فان بیشتر از بقیه ی سریال تا به حال داشته است. این چیزی جدید از نظر ساختاری یا فرمولی ارائه نمی کند، و رویکرد برگشت به اساس به چندین زندگی پایان می دهد. در جاده ریک و میشون در جستجوی اسلحه و چیزی که دوباره انبار الکساندریا را پر کنند، می باشند. قسمت با مونتاژی بین برخوردهای پر از زامبی و برخی برخوردهای شخصی تر شروع می شود. این یکی از چندین باری است که سریال رابطه را نشان داده و دو کاراکتر کلیدی سریال زمانی را برای لذت و خوشی پیدا کردند. پس از مجموعه ای از قسمت های لجوجی که در فصل ۷ سریال دیده شد، دیدن اینکه سریال فضایی برای یک قلب کوچک پیدا کرده است، یک تفاوت بزرگ ایجاد می کند.

The Walking Dead (مردگان متحرک)

همانگونه که از فصل تنها ۴ قسمت مانده است، اگر آنها قصد دارند که جنگ تاثیر خود را بگذارد باید زودتر آن را شروع کنند. دیدن ریک و میشون با هم یک زمان جالب را فراهم می آورد، اما اگر تولیدکنندگان سریال قصد دارند که در مورد رستگاری و اینکه چطور کاراکتر باید به پایین آورده شوند قبل از اینکه دوباره بر خیزد، مدعی شوند، پس سریال نیاز دارد که دوباره به مسیر خود بازگردد. که این موجب می شود که این قسمت به طور بالقوه آخرین باری باشد که لبخند ریک گرایمز را می بینیم. با این حال شاید رفتن به جنگ علیه فردی همانند نیگان دوباره ریک را پر از خوشی کند که برای دیده شدن چندان بد به نظر نمی رسد. در هر حال، با وجود تمام سرگرمی ای که این قسمت در شکار مقیاس کوچک اسلحه و ماجراجویی آخرالزمانی داشت، هنوز زمانی وجود دارد که به کسانی که این سریال را می بینند، یادآوردی می کند که این سریال به طور معمول با پایان خوش سر ناسازگاری دارد و هنوز مرگ و تاریکی مطلق در گوشه ها منتظر هست و ریک از این موضوع آگاه است.

صحبت های ریک با میشون در مورد اینکه مهم نیست چه تعداد از دوستان خود یا حتی یکدیگر را از دست بدهند، باید فقط ادامه بدهند. این شبیه یک چرخه ی دایره وار است و کمترین حس را برای قسمت ایجاد می کند. با آن همه سرگرمی رومانتیکی که آن دو داشتند.

در کل، این قسمت یک حرکت شخصیت محور خوب از یک محدوده ی افسرده کننده از جهانی خراب داشت، اما توجه به آنچه که در سمت دیگر منتظر است، این قسمت فقط یک ظرف آماده ی پر شدن می باشد. سریال در آستانه ی داشتن یک هدف واقعی برای اولین بار پس از مدت های طولانی می باشد. این بدان معنا است که قرار دادن رزیتا و ساشا در یک ماموریت انتحاری برای ترور کردن نیگان و اینکه تارا در نهایت در مورد کناره ی دریا به ریک گفت، یک گام در مسیر درست است. هر زمان دیگری، یک عاشقانه ی پاکسازی زامبی در محیط با ریک و میشون دلیل کافی برای تشویق کردن و هورا کشیدن بود ولی با وجود نیاز مبرم ناجیان برای کوبیده شدن، این چنین قسمت هایی می توانند برای بعدا صبر کنند.

دانلود سریال The Walking Dead (مردگان متحرک)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *