بیاتومگ – به دنبال فیلم X-Men: Apocalypse (مردان ایکس: آخرالزمان) در سال گذشته، به نظر آینده ی سری فیلم های مردان ایکس تضمین شده بود. فیلم Deadpool (ددپول) هنوز بهترین شروع اکران را برای یک فیلم ۱۷+ در اختیار دارد، در حالی که فیلم Logan (لوگان) فقط توانست ۲۰۰ میلیون فروش جهانی در شروع داشته باشد ولی با این حالی تعداد زیادی تحسین از طرف منتقدان دریافت کرده است. در بالای همه ی اینها، سریال تلویزیونی Legion (لژیون) و سریال در حال ساخت X-Men و فیلم سینمایی بر اساس جهش یافته ای جدید به سرعت در حال توسعه است و شروع تولید آن در آینده ای نزدیک پیش بینی می شود.

همانطور که قبلا ذکر شده بود، دنباله ی فیلم قبلی به داستان در دهه ی ۹۰ میلادی می پردازد. نویسنده و تهیه کننده سایمون کینبرگ مدتی است که طرفداران را برای تصور کردن برخی جزییات نگه داشته است و عنوان X-Men: Supernova (مردان ایکس: ابرنواختر) که ما به این نتیجه رسیده بودیم که عنوان رسمی فیلم می باشد، حال معلوم شده است که عنوان واقعی فیلم نخواهد بود.

گیج شده اید؟ نکته همین است. مشخص شده است که عنوان Supernova (ابرنواختر) مثل یک نام کد دیگر برای این پروژه ی محرمانه می باشد که در حال حاضر بدون عنوان است. همانطور که عنوان جذاب است، در حقیقت این یک ترفند پیش تولید برای داغ کردن بحث می باشد. سایمون کینبرگ بیان می کند:

“عنوان فیلم Supernova (ابرنواختر) نیست. یکی از چیزهایی که ما زمانی که فیلم های ایکس من را می سازیم، این است که کاملا صاف و ساده باشیم. در برخی از فیلم ها، به خصوص فیلم های جنگ ستارگان، شما یک نام جعلی را منتشر می کنید تا بحث را در میان مردم داغ نگه دارید. زمانی که شما در حال ساخت فیلم هستید به نشانه هایی که محل را نشان می دهد، Nova یا هر چی که هست، گفته می شود و مردم از آن باخبر می شوند و بحث بالا می گیرد، و من نمی دانم چرا ما این کار را انجام می دهیم.

در هر صورت، عنوان فیلم Supernova (ابرنواختر) نیست. این یک نام کد برای فیلم می باشد. در حال حاضر یک نام کد دیگر نیز وجود دارد. آنچه که من می توانم به شما بگویم این است که ما در حال حاضر در مراحل آمادگی تولید هستیم و این چیزی است که من به عنوان نویسنده و هاچ (تهیه کننده هاچ پارکر) به عنوان تهیه کننده پس از تولید فیلم Apocalypse به طور خاص در موردش صحبت کرده ایم که داستان چگونه باشد و چطور چیزهایی را جسورانه و افراطی انجام دهیم و این جهان را در همان راه که Logan و به خصوص Deadpool پیش برده اند، گسترش بدهیم. و این چیزی است که ما با آن سر و کار داریم.”

فیلم جدید X-Men (مردان ایکس)

ساختگی یا نه، در حال حاضر، طرفداران سعی دارند تا عنوان فیلم را با دنبال کردن سرنخ ها از نام های کد کشف کنند. آنها به شدت بر این باورند که فیلم بر حول محور جین گری و توانایی های فونیکسی او می چرخد که در فیلم مردان ایکس: آخرالزمان به آن اشاره شد. بازیگر سوفی ترنر تعیین شده است تا نقش کاراکتر جوان تر خود را در این دنباله بازی کند که طبق گزارش ها تولید آن در تابستان امسال در مونترال شروع می شود. بنا بر گزارش هایی خود کینبرگ نیز برای کارگردانی فیلم مد نظر می باشد.

داستان جین گری/فونیکس که در طی فیلم های اصلی ایکس من به آن پرداخته شد (فیلم X-Men: The Last Stand را نگاه کنید)، یکی از داستان های منطقی و مسلما بهتر و مورد علاقه ی طرفداران می باشد. همانند نظر بسیاری از طرفدارها، کینبرگ فیلم The Last Stand را یک فیلم فونیکس خوانده که به طور کامل به آن پرداخته نشده است و او به اینکه داستان فیلم بعدی، داستان فونیکس را دنبال خواهد کرد، اشاره کرد و گفت:

“من فکر می کنم که ما در آن فیلم چند اشتباه مرتکب شده ایم و هر فیلم اشتباهاتی دارد ولی اشتباه اصلی که ما در آن فیلم انجام داده ایم، این بود که داستانی به وسعت و بزرگی حماسه ی فونیکس را به عنوان یک زیر داستان برای فیلم در نظر گرفتیم، زیر داستانی که با داستان اصلی مغایرت دارد. من فکر می کنم، اگر ما در آینده، فیلمی در مورد داستان فونیکس بسازیم، آن یک فیلم فونیکس تاریک در مورد مبارزه و کشمکش های او باشد.”

در حالی که تولید فیلم به طور کامل در جریان است، انتقاد ها و واکنش های متوسط طرفدارها به فیلم مردان ایکس: آخرالزمان، چیزی است که فیلم جدید باید مد نظر بگیرد و آنها را جبران کند. با وجود ساختار یکسان، فیلم Logan (لوگان) در یک سطحی قرار دارد که دیگر فیلم های مردان ایکس برای رسیدن به آن باید سخت تلاش کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *