بیاتومگ

نام کامل: ساندرا اَنِت بولاک (Sandra Annette Bullock)

تولد: ۱۹۶۴، آمریکا

لقب: Sandy، America’s Sweetheart و The Girl Next Door

ساندرا بولاک (Sandra Bullock) با نام کامل ساندرا انت بولاک در تاریخ ۲۶ جولای ۱۹۶۴ در آرلینگتون، ویرجینا، واشنگتن از هلگا بولاک و جان دبلیو. بولاک به دنیا آمده است. مادر او یک خواننده ی آلمانی اپرا و پدرش مربی صدا بوده است و اصالتی ایرلندی، انگلیسی، فرانسوی و آلمانی دارد. ساندرا به همراه پدر، مادر و خواهر کوچکتر خود جسین بولاک کودکی خود را نورمبرگ آلمان سپری کرده است و معمولا در تولیدات مادرش نیز بازی می کرده است. سندی استعداد زیادی در خوانندگی داشت و همین مسئله باعث شد تا در فیلم The Thing Called Love 1993 بازی کند.

خانواده ی او در نوجوانی اش به واشنگتن نقل مکان کردند و او در دانشگاه کارولینای شرقی در رشته ی بازیگری مشغول به تحصیل شد. او مدتی بعد برای پیدا کردن شغلی مرتبط با اجرا به نیویورک رفت و این انتقال باعث حضور او در برنامه های تلویزیونی و فیلم شد. او بازیهایی به یادماندنی در فیلم هایی چون Demolition Man 1993 و Wrestling Ernest Hemingway 1993 داشت، اما فیلم Speed 1994جایگاه ویژه ای در کارنامه ی او دارد.

ساندرا بولاک به عنوان یکی از محبوب ترین بازیگران هالیوود بزرگ شد و حتی بخاطر بازی در فیلم The Blind Side 2009 موفق به کسب جایزه ی اسکار شد و از جمله فیلم های پرفروش او می توان به Proposal 2009، The Heat 2013 و Gravity 2013 اشاره کرد. او همچنین با دستمزد ۶۵ میلیون دلاری اسم خود را به عنوان بیشترین دستمزد دریافت شده توسط یک بازیگر زن در کتاب گینس ثبت کرده است.

آثار برگزیده ی ساندرا بولاک (Sandra Bullock):

  • فیلم Gravity 2013 در نقش رایان استون
  • فیلم The Proposal 2009 در نقش مارگارت تیت
  • فیلم Miss Congeniality 2000 در نقش گریسی هارت
  • فیلم Two Weeks Notice 2002 در نقش لوسی کلسون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *