بیاتومگ – با نقد و بررسی قسمتی دیگر از سریال The Walking Dead (مردگان متحرک) همراه ما باشید. خلاصه ی داستان سریال به طور فزاینده ای در حال مبهم شدن است که به هر قسمت این اجازه را می دهد تا با احتمالات بازی کند و سرنوشت هر کاراکتر برای زنده ماندن در هر قسمت مشخص نباشد. این یک اتفاق معمول در سریال است، پس تکیه کردن بر این موضوع که کسی ممکن است در این قسمت بمیرد، چندان شگفتی خاصی برای سریال به ارمغان نمی آورد. مشکل این است که همانطور که سریال به قسمت های نهایی فصل ۷ نزدیک می شود، کاراکتر زیادی باقی نمانده است که بتوان آنها را برای رسیدن به هدفی بزرگتر و هفتگی قربانی کرد و این موضوع زمانی شدت خود را نشان می دهد که دیده می شود سریال برای اطمینان از بازگشت بیننده ها برای فصل ۸ یا فراتر از آن، از به خطر انداختن کاراکترهای آشنای فعلی پرهیز می کند.

این زمان از سریال ایده ی بازگشت کارول را اجرا می کند که در نهایت بعد از اینکه در اواخر فصل گذشته یک تغییر قلبی ناگهانی و ناخوشایند داشت، دوباره به بازی بر می گردد. این قسمت به نام “من را اینجا دفن کن”، در مورد بازگشت یکی از با ارزشمندترین افراد سریال بود، او بعد از اینکه بیشتر فصل ۷ را خارج از میدان بوده و در تلاش بوده است که آرامش و سکوت را در حومه ی پادشهای ایزیکیل بیاید، دوباره باز می گردد. اما مهم نیست که چقدر کارول خود را از درگیری های جاری دور نگه داشته است، در نهایت درگیری ها درب خانه ی او را نیز خواهند زد و او را در نهایت وارد بازی می کنند.

آن لحظه نیز تقریبا با تجدید دیدار او با داریل همراه بود. اما رویارویی با امتناع از گفتن حقیقت همراه بود. دروغ داریل در نهایت فاش خواهد شد و کارول همانند هر کس دیگری در پادشاهی، در نهایت باید تصمیم بگیرد که آیا می خواهد با قلدر جدید مبارزه کند یا می خواهد در این موجودی کم به تحویل دادن تدارکاتی که روز به روز در حال افزایش است، ادامه بدهد. در راستای متقاعد کردن یک گروه از جنگجویان بی میل و فهماندن این که الان زمانی است که باید در مقابل دشمن خود دست به اسلحه ببرند، نقطه ی عطفی مهم وجود دارد.

قسمت ۱۳ فصل ۷ سریال The Walking Dead (مردگان متحرک)

پس این قسمت، دارای یک سلسله نقاط عطف بود، که مسبب اکثر آن، طرح نا بخردانه ی ریچارد برای تحریک کردن ناجیان برای یک عکس العمل خشونت آمیز با تحویل دادن یک هندوانه ی کمتر در تحویل هفتگی می باشد. نقشه این بود که به ایزیکیل خشونت غیر عقلانی ناجیان را نشان دهند و این کار را با قربانی کردن خود برای رساندن نکته انجام دادند و می خواستند تا الهام بخش شاه برای انجام اقدامی باشند. به طور طبیعی، این سریال مردگان متحرک است، و چنین طرح بی پروایی غلط از آب در میاید، و موجب می شود که بنجامین، جنگجوی در حال آموزش کشته شود. مرگ بچه به اندازه ای می باشد که مورگان را به سوی دیوانگی کورکورانه ای می کشاند و این موضوع با فلش هایی به قبل، توسط سریال مورد تاکید واقع شده است.

همانطور که سریال علائم بزرگترین نقطه عطف قسمت را باز می کند، مورگان نیز باز می شود و معلوم می کند که چه مدتی این شخصیت از کشتن امتنا کرده و در تلاش بوده است که دیگران را نیز همانند خودش بکند. این حرکت یکی از بزرگترین انتخاب هایی است که سریال بعد از بازگشت از وقفه ی زمستانی انجام داده است، زیرا نه تنها مسیر رو به جلوی مورگان را تعیین می کند، بلکه همین کار را برای کارول، ایزیکیل و به طور کل کینگدوم انجام می دهد. و با آماده شدن ایزیکیل برای رفتن به جنگ علیه نیگان و ناجیان، تلاش ریچارد برای انگیزه دادن به همراهانش برای درگیر شدن در نبرد، آن طور که برنامه ریزی کرده بود، نیست.

قسمت ۱۳ فصل ۷ سریال The Walking Dead (مردگان متحرک)

انتخاب ایزیکیل برای مبارزه علیه نیگان، باید همانند یک نقطه ی بلند در فصل باشد، این موضوع باید به عنوان یک پیروزی بزرگ برای ریک و بقیه ی بازماندگان احساس شود، حتی اگر آنها برای این تغییر آماده نبودند. کل موضوع به اینجا خلاصه نمی شود و تنش زیادی در بن بست هایی بین دو گروه مسلح از افراد وجود داشت. قدم زدن های کارول از خانه اش به کینگدوم، کشتن والکر ها با تابلو های خیابان و در نهایت پایان دادن آن در جلوی آستان ایزیکیل، کمک کرد تا احساس کاراکتر به عنوان یک بازیگر اصلی که نتوانست به نتیجه ای برای کمک کردن به ریک برسد، آرام بگیرد، او با مرگ همکارش و از دست دادن مورگان، به همراه خشونت تحت فشار قرار گرفته است.

این سخت است که بیان کرد تا چه حد لازم بوده است به این نقطه عطف پرداخته شود و اینکه آیا تمرکز کل قسمت بر روی این موضوع لازم بوده است؟ یا اینکه اسکات جی گیمپل باید قادر می بوده است که یک طرح و موضوع دیگر را در این قسمت بگنجاند، تا این قسمت از دیگر بخش ها زیاد جدا احساس نشود. تنها با سه قسمت باقی مانده، به نظر می رسد که حداقل دو ساعت برای جنگ تمام عیار ناجیان و دیگر جوامع لازم است، با این حال، قسمت هایی مثل این قسمت هر چند که باعث ضعیف تر شدن سریال و بحث جنگ تمام عیار می شوند ولی لازمه ی کار برای بر پا کردن جنگی تمام عیار می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *