بیاتومگ – با باکس آفیسی دیگر همراه باشید تا نگاهی به درون جدول این هفته ی فروش فیلم ها بکنیم. این هفته، گیشه یک مهمان بزرگ و غول آسا داشت و آن کونگ با فیلم Kong: Skull Island (کونگ: جزیره جمجمه) بود. این فیلم که یکی از مورد انتظار ترین فیلم های سال ۲۰۱۷ بود، توانست در اولین هفته از اکران خودش، Logan (لوگان) را از صدر جدول باکس آفیس پایین بکشد و خودش شاه گیشه شود. در رقابت با ولورین، فیلم جدید کونگ توانست در اولین هفته، فروش ۸۱ میلیون دلاری در آمریکا را تجربه کند و نسبت به فیلم لوگان که فروشی ۵۱ میلیون دلاری در دومین هفته از اکرانش داشته است، در رده ی بالاتری قرار بگیرد. ساخت کونگی بزرگ و هیولاهای بیشتر برای کمپانی بودجه ای سنگین بر جا گذاشته است که ۱۸۵ میلیون دلار می باشد و به نظر کونگ حالا حالا باید بجنگد تا بتواند برای کمپانی سازنده فیلمی سودمند و با ارزش باشد.

با اینکه فیلم Logan (لوگان) نظر منتقدان و طرفدارها را به خود جلب کرده است و از آن به عنوان بهترین فیلم ایکس من که تا به حال ساخته شده است، یاد می شود، اما در دومین هفته از اکران، با افت فروش ۵۵ درصدی نسبت به هفته ی گذشته مواجه شده است که عددی بسیار تامل بر انگیز می باشد و در بین ده فیلم برتر باکس آفیس، بیشترین افت فروش را داشته است. افزایش فروش قابل توجهی برای فیلم لوگان انتظار نمی رفت ولی افت فروش این فیلم به هیچ وجه قابل پیش بینی نبود. این فیلم در دو هفته ی اکران خود در نهایت ۱۶۶ میلیون دلار بدست آورده است که نسبت به بودجه ی ۹۷ میلیونی آن رقمی بسیار نامتناسب می باشد. به هر حال هنوز سازنده ها به فروش فیلم امیدوار هستند ولی با ورود کونگ و دیگر رقبایی که هفته ی آینده به گیشه پا می گذارند، فیلم کار سختی در پیش دارد.

هفته ی آینده نیز فیلم های Beauty and the Beast (دیو و دلبر)، فیلم T2 Trainspotting (قطار بازی ۲)، فیلم The Belko Experiment (آزمایش بلکو) و فیلم Song to Song (ترانه به ترانه) اکران می شوند که در این میان، تنها رقیب قدری که برای کونگ و لوگان وجود دارد، فیلم اقتباسی جدید دیزنی، Beauty and the Beast (دیو و دلبر) می باشد. برای هفته ی آینده، جنگی سخت بین کونگ و فیلم دیو و دلبر برای نشستن بر صدر جدول باکس آفیس انتظار می رود. با این حال، اکثر پیش بینی ها به نفع فیلم دیو و دلبر بوده است و اغلب این فیلم را به عنوان برنده ی جنگ هفته ی آینده ی صدر جدول می دانند. هر چند که لوگان را نیز می توان به عنوان یک طرف در این جنگ در نظر گرفت ولی با توجه به افت فروش زیاد فیلم نسبت به هفته ی گذشته، پس چندان رقبتی برای عنوان کردن آن به عنوان یک حریف قوی در این جنگ وجود ندارد.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Kong: Skull Island۸۱۸۱۱۸۵۱
۲Logan۵۱۱۶۶۹۷۲
۳Get Out۲۹۱۱۹۴.۵۳
۴The Shack۱۴۳۶-۲
۵The LEGO Batman Movie۱۱۱۶۲۸۰۵
۶Before I Fall۴۱۰-۲
۷Hidden Figures۳۱۶۴۲۵۱۲
۸John Wick: Chapter Two۳۸۸-۵
۹La La Land۲۱۴۹۳۵۱۴
۱۰Fifty Shades Darker۲۱۱۳۵۵۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *