بیاتومگ – در مصاحبه ای با نویسندگان فیلم Deadpool 2 (ددپول ۲)، رت ریس و پاول ورنیک، آنها در مورد چگونگی به تصویر کشیده شدن شخصیت کابل در فیلم سخن می گویند. علاوه بر این، آنها در مورد تیزر منتشر شده ی این فیلم در هفته های قبل نیز اظهار نظر کرده اند.

هنگامی که کابل (Cable)، جهش یافته های جدید (New Mutants) و نیروی ایکس (X-Force) توسط راب لایفلد ساخته و در دهه ی ۹۰ میلادی شروع به کار کردند، علاوه بر اینکه محبوبیت فوری برای این کاراکترها وجود داشت، واکنشی سریع نسبت به این کاراکتر ها وجود داشت که با اسلحه های بزرگ، ران های بزرگ و یک میلیون جیب به تصویر کشیده شده بودند. آیا قرار است که شما با همه ی این چرندیات شوخی کنید؟ پاول ورنیک پاسخ می دهد:

“خوب شما خواهید دید! من خواهان چیزهایی که بدشانسی می آورند، نیستم ولی احتمالا بله. ما باید در این مورد صحبت کنیم.”

لایفلد تن و لحن زیادی را زمانی که آنها را به تصویر کشیده است، در نظر گرفته است. مردانگی فوق العادی برای آنها لحاظ شده است. به نظر این برای ددپول خیلی زمینه ی خوبی است. رت ریس پاسخ می دهد:

“آره! رایان رینولدز  نقش ددپول را با یک اشاره ی زنانگی بازی می کند. من فکر می کنم که این در مقابل که کابل یک ابر مرد می باشد، سرگرم کننده باشد. که همه ی این ها بسته به سبک، اجرا، طراحی کاراکتر و لباس و چیزهایی به این شکل می باشد. من فکر می کنم که ما باید آن را به نمایش در بیاوریم.”

فیلم Deadpool 2 (ددپول ۲)

تیزر ویژه ی فیلم بیرون آمد، آیا این شاخص خوبی در مورد آنچه که در فیلم دوم خواهیم دید، می باشد یا فقط چیزی است که بدون معنی انجام شده است؟ ریس می گوید:

“اگر خواسته باشیم صادق باشیم، آن کمی بی معنی بود. اگر شما تیزر و موضوع آن را نگاه کنید می بینید که او یک مرد بی گناه را رها می کند و سعی دارد تا لباس بپوشد، این احتمالا چیزی است که برای فیلم مناسب نیست. این بنا بر منطق فیلم نیست اما ددپول همیشه این فرصت را برای ما فراهم کرده است تا قانون ها را بشکنیم. ما فقط فکر می کنیم این به این صورت بوده است که گفته اند بیایید یک تیزر احمقانه بسازیم که با طرح و موضوع فیلم جور نباشد. ما واقعا نمی خواهیم در فیلم ددپول به هیچ قانون و قاعده ای پایبند باشیم. حتی اگر لحن احساس پوچی بدهد. هدف ما این است که فیلم سرگرم کننده باشد.”

شما کمی بیشتر از اثر دیوید لیچ را با نور آبی یخی و محیطی دلگیر و تاریک را مشاهده می کنید. چگونه دید او با تیم میلر متفاوت است؟ ورنیک می گوید:

“هر کارگردانی برداشت خود را انجام می دهد. دیو کارگردانی فوق العاده با ایده های عالی می باشد. او واقعا در اکشن سرآمد است. او اکشن را به گونه ای می سازد که در مقایسه با اکشن های دیگر کارگردان ها بسیار بالاتر است. ما واقعا آن را پذیرفته ایم و برای آن می نویسیم.”

ریس پاسخ می دهد:

“ما همچنین می خواستیم که شروع تیزر همانند شروع لوگان باشد، بنابراین در آغاز شما فکر می کنید که در آن گرمکن هیو جکمن است ولی معلوم می شود که او ددپول است. هدف این بود و من فکر می کنم که او به زیبایی آن را به تصویر کشید.

فیلم Deadpool 2 (ددپول ۲)

در هسته ی اولین فیلم ددپول، داستان عشق بسیار عاطفی و کلاسیک شبه اپرایی به همراه فاجعه و ترحم و تمام آن چیزهای خوب وجود داشت. چقدر مهم بوده است که زمینه ی احساسی را در دنباله نگه دارید؟ ورنیک پاسخ می دهد:

“خیلی. خیلی. این چیزی بود که ما چندین سال اخیر خود را برای انجام داستانی احساسی صرف کرده بودیم. مسلما شوخی ها و همه ی این ها در آن وجود خواهد داشت، حال ما بر روی احساسات و این جور چیزها متمرکز شده ایم. بار دیگر، همانطور که شما اشاره کردید، ددپول در هسته یک داستان عاشقانه و احساسی بود و ما می خواهیم که بیننده ها را با روشی متفاوت به همان مکان بیاوریم.”

چه چیزی را تصور غلط منتقدها یا استودیو در مورد موفقیت فیلم ددپول می دانید؟ ریس پاسخ می دهد:

“من فکر می کنم که بسیاری از مردم رده ی سنی ۱۷+ فیلم را همه چیز می دانند. در حالی که من تا حدودی موافقم، من شخصا معتقدم که با ۱۳+ بودن نیز همچنان فیلم موفق می شد چون فکر می کنم که این بیشتر به کاراکتر مربوط می شود. شما نمی توانید با برچسب ۱۷+ فیلمی را خوب کنید. قطعا این یک عنصر از عناصر بسیار دیگر است. به نظرم مردم بیش از حد به این مورد نسبت می دهند. می توان گفت که داشتن رده ی سنی ۱۷+ به ما برای شکستن قاعده و قوانین کمک کرد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *