بیاتومگ – با احساسات ناشیانه ی کمتر و اعتماد به نفس بیشتر، این یک تفریح سخت برای مایکل و گروه می باشد. با نقد و بررسی قسمت ۲ فصل ۵ سریال Prison Break (فرار از زندان) همراه با ما باشید. پس از اینکه دوباره برای اجرا فراخوانده شدند، با ماشین های خودکار، دست های رباتی و بازیگران قوی، در هفته ی دوم، سریال آرامش پیدا می کند و قسمتی را ارائه می دهد که از بیگانه و عجیب بودنش کاسته شده و استحکام و توپر بودنش نسبت به افتتاحیه ی سریال بیشتر شده است.

در حالی که قسمت افتتاحیه ی سریال بیشتر به دنبال شخم زدن خاطرات گذشته و یادآوری این نوستالژی بود، این قسمت از این مرحله عبور کرده بود و قصد داشت که خود را وارد جریان داستان کند. هنگامی که قسمت در حالت و قاب ذهنی مایکل اسکافیلد ساکن می شود که ایده ی کنیل اوتیس برای مردی که هیچ تردیدی برای شکستن قوانین برای یک خوبی بزرگتر ندارد، در واقع یک ایده ی قانع کننده و آشنا می باشد، مرز بین درستی و اشتباه محو و تیره شد.

ما خیلی در مورد چگونگی احیای سریال فرار از زندان و مایکل اسکافیلد توسط شبکه ی فاکس شنیده ایم، زیرا این داستانی است که ارزش تعریف کردن دارد و همه چی وابسته به پول نیست. آیا این می تواند یک پیچیدگی بزرگ برای سریال باشد؟ آیا واقعا مایکل از جاده خارج شده است؟

حتی اگر جنایات آشکار او از کشتن یک فرد عالی رتبه ی سیا تا دوست شدن با یک تروریست بد نام، یک دروغ یا بخشی از یک نقشه ی بزرگ تر باشد، باز هم به طور قطع می توان گفت که مایکل آن فرد سابق نیست و تغییر کرده است. در ظاهر و سطح بیرونی، او همان مایکل همیشگی می باشد. سیمای مصمم، صدای آرام، نقشه های فرار عجیب و غریب، همه این موضوع را تایید می کنند ولی در واقعیت، مایکل دیگر آن جوان نابغه ی درخشانی نیست که قبلا بوده است. در عوض مایکل اسکافیلد بیشتر به عنوان یک مربی کهنه کار و کار کشته برای جوان پیرویش یعنی ویپ (آگوستوس پرو) به کار رفته است، یک نقش که برای ونت ورث میلر مسن تر که در حال حاضر در اواسط چهل سالگی است، به نظر برازنده تر می باشد.

قسمت ۲ فصل ۵ سریال Prison Break (فرار از زندان)

به دنبال یافتن جواب هایی در مورد وضعیت مایکل و حالت ذهنی اش، همسر جدا شده اش، سارا (سارا وین کالیز) به ناچار با کلرمن پیر و به ظاهر دوست (پاول آدلستین) همکاری می کند تا حقیقت را کشف کند. در مورد وضعیت سارا می توان گفت که چرخش و تغییر جهت او اگر چه در دید خیلی از طرفدارها بسیار غیر محتمل بود ولی تغییر جهتی شگفت آور در میان حوادث می باشد.

همانند باقی بازیگران سریال، آدلستین نیز بدون هیچ زحمتی برای سازندگان و نویسنده، به نقش قدیمی خود باز می گردد. کلرمن که در حال حاضر از عالیرتبه های وزارت خارجه آمریکا می باشد، همانند گذشته، کاراکتری بسیار لذت بخش و دو پهلو و مبهم دارد، و رابطه ی تیره و تار او با سارا داستانی سرگرم کننده و عالی برای دیده و آشکار شدن می باشد.

در سمت دیگر سارا، همسر جدیدش جیکوب نس قرار دارد که به طرز غیر منتظره ای به کار گرفته شده است تا بخشی اضافی در سریال فرار از زندان باشد. وادار کردن سارا به اینکه دوباره تصمیم به ازدواج بگیرد، به آسانی می توانست این مرد را به یک فرد احمق نفرت انگیز تبدیل کند. در عوض نِس (مارک فئورستین) یک فرد بسیار خوب است که یک جایگزین باهوش، حساس به وحشیگری و غیر قابل پیش بینی و در عین حال جذاب برای مایکل می باشد، که وضع دشوار و غیر قابل حل سارا را از آنچه که بوده است، پیچیده تر می کند.

قسمت ۲ فصل ۵ سریال Prison Break (فرار از زندان)

با توجه به اینکه مایکل و سارا، هر دو در مسیرهای جدید قرار داده شده اند، تنها وضعیت مضحک و غریب سی-نوت و لینکلن در یمن می باشد که بیشتر احساس یک حرکت اشتباه در مسیری اشتباه را القا می کند. کردار و رفتار آنها برای این قسمت یک زیر داستان مهیا می کند که به اندازه ی کافی و در حد خودش سرگرم کننده است ولی قرار دادن این قهرمانان در برابر داعش به نظر حرکتی درست و صحیح نمی باشد.

تعصب مذهبی، گردن زدن و مسائلی از این دست، مسائل و موضوعاتی بسیار جدی هستند که به طور طبیعی در سریال فرار از زندان جایی ندارند و در کل این دو آبشان در یک جوی نمی رود. بهتر است که سریال به همان توطئه های دولت دیوانه و مردان دولتی مشکوک بپردازد.

وجود مشکلات با تن و لحن داستان به کنار، این قسمت از سریال در مقایسه با قسمت های سریال اصلی، کمتر آشفته و دیوانه وار بود و سعی کرده بود که بیشتر یک سفر بیرون شهری با اعتماد به نفس را به تصویر بکشد. در بهترین حالت، فرار از زندان را می توان به یک سرگرمی بیهوده ولی نه کاملا احمقانه تشبیه کرد. با اینکه سریال به طور اجتناب ناپذیری خالی از نوآوری و طراوت فصل اول می باشد ولی این قسمت نشانه ای امیدوار کننده از این است که فصل ۵ در مسیر ارائه دادن چیزی بسیار قابل توجه تر قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *